Güncel

2023’ün En Güzel Damat Tıraşı Modelleri | 5 Harika Tıraş Stili

2023 yılındaki düğünler için Damat tıraşı, bir gelinin saçı kadar önemlidir. Böylesi mutlu bir günde en az gelin kadar damat da hoş ve bakımlı görünmek ister. Damadın tıraşının saçı ile uyumlu olması gerekir. Herkesin bir tarzı vardır. Bazı damatlar bu mutlu günde spor bir tarz tercih ederken bazıları da klasik görünümden vazgeçemez. Damat tıraşının da tercih ettiği damatlık ile uyumlu olmasını tercih eder. Yıllardır sürdürülen bu gelenek unutulmadan günümüze kadar gelmiştir.

Eskilerde küçük berber dükkanlarında sürdürülen bu gelenek günümüzde erkek berber salonlarında da devam ettiriliyor. Hatta şimdilerde organizasyonlar eşliğinde devam ettiriliyor. Bir de damat tıraşına gitmeden önce aklınızda bir fikir olması önemlidir. Çünkü böyle heyecanlı bir günde her şey aklınızdan uçup gidebilir. Günümüzdeki erkek kuaförleri tercihinizi son güne bırakmamak için ön bir provaya çağırırlar. Böylece son gün sürpriz bir durum ile karşı karşıya kalınmamış olur.

damat-tirasi-modelleri
Damat Tıraşı Modelleri

Damat Tıraşı Nedir?

Damat tıraşının gündelik tıraştan farkı nedir peki? Öncelikle damat tıraşı sadece saç tıraşından ibaret değildir. Öncelikle güzel bir cilt bakımı yapılarak cildin ışıl ışıl görünmesi sağlanır. Sonrasında sıradan bir saç ve sakal tıraşının yerine daha dikkat çekici bir tarz belirlenir. Eski dönemlerde damat tıraşı denilince akla ilk gelen sinek kaydı yapılan tıraşlardı. Damadın tıraş sonrası cildinin parlak olması önemliydi. Şimdilerde ise birçok erkek düğününde kirli veya uzun sakal tercih edebiliyor. Önemli olan böyle bir günde en iyi hissetmek. Davetlilerin arasına katıldığınızda kendinizi mutlu hissettiğiniz tarz en iyi modeldir.

Normal tıraş ile arasındaki fark nedir?

Sizi hayatınızın en özel ve anlamlı gününe hazırlayacak olan tıraştır. İşinin ehli olmayan yerlerde hazırlandığınızda en mutlu gününüzü mutsuz geçirmek zorunda kalabilirsiniz. En az gelinler kadar artık damatlarda böyle bir günde şık ve bakımlı olmak istiyorlar. En iyisi olması içinde günler öncesinden hazırlıklara başlıyorlar. Normal bir tıraştan farkı nedir derseniz;

Damat tıraşı normal günlere göre daha özenli yapılan bir tıraştır. Daha uzun sürer çünkü cilt bakımı yapılır. Cilt bakımının içerisinde, cilt ve kulaklara sir uygulanır, sakal tıraşı yapılır ve cilde maske uygulanıp tıraş tamamlanır. Bazı erkek kuaförlerinde gözeneklerin açılması için buharla cilt bakımı da yapılabiliyor. Tıraş sonrası saç tıraşı yapılır ve saça şekil verilir. Bazı erkekler saç şekillendirici sprey, jöle tercih ederken kimileri sadece taratarak şekil vermekle yetinir. Bu tabii ki kişinin tercihine bağlıdır. Önemli olan bu gecenin her anında kendinizi en iyi hissetmektir.

Vikipedi: Damat Nedir?

damat-tirasi-3

2023 Yılının Popüler Damat Tıraşı Modelleri

Hemen hemen her damat adayı günlük tercih ettiği saç ve sakal modelini tercih etmek istemez. Özel ve farklı görünmek ister. Abartmadan doğru bir tercih yapmak bu noktada çok önemlidir. Fotoğraf albümlerinde güzel anılar bırakmak herkesin isteğidir. Peki en doğru tercih hangisidir? Hangi stili seçmek daha uygun olur? Gelin yeni yılın popüler damat tıraşı modellerine birlikte bir göz atalım.

damat-tirasi-4

1)      Sakal İle Uyumlu Damat Tıraş Stili

Eskiden damatlar düğün için tıraş yaptırırken parlak yüz ve kısa saç gibi klişe bir stili tercih ediyordu. Fakat artık günümüzde toplumların estetik algısı değişti. Sakal, bir erkeğin en önemli estetik unsuru haline dönüştü. Düğün geceniz için gür ya da kirli bıraktığınız sakalınızı tamamen kesmenize gerek yok. Önemli olan saçınızı sakalınız ile uyumlu bir hale dönüştürmektir. Uzun sakal için en iyi damat tıraşı yanların kısa olduğu bir saç modelidir.

2)      Uzun Saçların Topuz Yapılması

Erkeklerde son yılların en popüler saç stili, uzun saçlar oluyor. 2023 yılı damat tıraşı modelleri arasında da uzun saçlı erkekler için güzel bir önerimiz var. Düğün günü için tasarlanan takım elbise modellerinde uzun ve dağınık saçlar pek hoş bir görüntü vermez. Bu nedenle üstten ya da arka kısımdan bir topuz ile hem favori ve ense hatları ön planda tutulur hem de sakal ile güzel bir kombin yakalanır. Usta bir erkek kuaförü ile çok iyi bir stil yaratılabilir.

3)      Damat Tıraşında 2023 Kısa Saç Modası

Damat tıraşı 2023 modelleri konusunda son önerimiz kısa saçlı bireylere olacak. Öncelikle bu bir dezavantaj değil. Aksine son yılların trendine sahip olduğunuzu belirtelim. Kısa saç modası damatlık kıyafetler ile çok şık bir uyum sağlıyor. Ama saçlarını tamamen aynı kısalıkta olmamalı. Uzmanlar bu konuda yanların üstlere oranla her zaman birkaç numara daha kısa olması gerektiği yönünde uyarılarda bulunuyor. Berberinizden böyle bir talepte bulunduğunuzda en iyi sonuçları çıkaracaktır şüphesiz.

Güncel Damat Tıraşı Fiyatları 2023

Damat tıraşı fiyatları 2023 listesi belli oldu. Bu sene evlenecek erkekler, 500 TL seviyelerinde damatlık tıraşları için ücret ödemesi yapacak. Lüks bir salonda rakamların 1,000 TL seviyelerine çıkması muhtemeldir. Eğer masaj ve özel cilt bakımı gibi hizmetler talep edilirse 400 – 500 TL gibi ekstra bir bedel çıkacaktır. Yüze sir yaptırmak dama tıraşının içerisine dahildir. İşte güncel fiyat listesi…

2023 yılında dama tıraşının güncel fiyat tablosu:

TARİHDAMAT TIRAŞI MODELİFİYAT
2023Klasik damat tıraş modelinin fiyatı500 TL – 750 TL
2023Damatlar için özel stil tıraşın fiyatları1,000 TL – 1,250 TL
2023Damat saç kesimi250 TL – 300 TL
2023Damat sakal tıraşı200 TL – 250 TL
2023Damat masaj uygulaması300 TL – 350 TL
2023Damat yüz maskesi fiyatı100 TL – 150 TL
2023Damat ağda fiyatları500 TL – 750 TL

*berbere göre rakamlar değişebilir.

İlginizi çekebilir: Germiyan Köyü Gezilecek Yerler | Görülmesi Gereken 7 Yer

Bir Yorum

  1. çok güzel bir makale olmuş keyifle okudum damat traşı fiyatların son zamanlarda enflasyonun etkisi ile yükselmiş olsa da saç modelleri cezbetmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu