SanatTiyatro

Amadeus Tiyatro Etkinlik Takvimi 2023 | Antalya Bursa İzmir

Amadeus Tiyatro 5. sezonu ile sahnelerde yer almaya başladı. Eşsiz konusu ve dev sanatçı kadrosu ile sahnelenen her sezonda kapalı gişe oynayan tiyatro oyunu 5. sezonu ile sevenleriyle buluşuyor. Tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği oyun, usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisi, Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu ve de Piu Entertaiment ortak yapımı olarak sahne alacak.

Gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birisi olan Amadeus Tiyatro oyuncuları, kostümleri ve sahnesiyle biletleri satışa sunulur sunulmaz ses getirdi. Peter Shaffer tarafından yazılmış, dünyaca ses getirmiş besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz hikayesini soluksuz izleyeceksiniz. Birçok şehirde sergilenecek olan oyunun biletlerinin kısa sürede tükenmesi bekleniyor. Kaçırılmayacak bu tiyatro için yerinizi almayı unutmayın.

Sanat severler için Amadeus tiyatrosu büyük ilgi görmeye devam ediyor. Peki ama Amadeus’un konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var? Amadeus bilet fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu? Kapsamlı bir yazıya başlıyoruz…

amadeus-tiyatro-2023

2023/2024 Dönemi Amadeus Tiyatrosu Etkinlik Takvimi

Amadeus, birçok şehirde sahne alacak. Belki de bu sezonun en çok ses getirecek prodüksiyonlarından birisi olacak olan oyunun Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’de biletleri satışa sunuldu bile. Online satış sitelerinden dilediğiniz kategoride bilet seçimi yaparak bu dev kadroyu izleyebilirsiniz. Yıl içerisinde de oyunun sergileneceği şehirleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

amadeus-tiyatro-2023-2

Amadeus Tiyatrosunun Konusu

Amadeus isimli tiyatronun konusuna gelince ilk gösterimi 1979 yılında yapılan oyun Peter Shaffer tarafından kaleme alınmış. Dünya müzik tarihine yön vermiş olan Mozart, gündelik hayatında hali kopuk bir yaşam sürmektedir. Yeteneğini dışa vurmak için de tutarsız davranışlarda bulunmayı kendisine alışkanlık haline getirir. Yaşam tarzı ile yaptığı müzik zıt kutuplarda ilerleyen sanatçı yeteneğini sergilemek için gerçek üstü hareketlerde bulunmaya başlar. Bu sağlıksız yaşam tarzı Salieri’yi endişelendirmektedir.

Mozart ile kıyaslandığında çok daha hırslı olan Salieri, müziğin Tanrısı Mozart kadar başarılı olamamaktadır. Bu durum zamanla farklı bir ilişki kurmalarına sebep olur. Oyun müziğin dehası olan Mozart ile Salieri’nin ilişkisine odaklı bir başyapıt. Sanat ile sanatçının kişiliği arasındaki ilişkiye odaklanmış bir klasik. Sinemaya da uyarlanan tiyatro oyunu birçok dalda da ödül almış.

Güncel Amadeus Tiyatro Oyuncuları Listesi 2023/2024

Amadeus Tiyatro ile ilgili merak edilen en önemli konu ise 5. sezonda yer alan oyuncular. Güncel Amadeus isimli tiyatro oyuncuları arasında başrolde: Selçuk Yöntem, Tansu Biçer ve Dilan Çiçek Deniz yer alıyor. Ancak kadro başrol oyuncuları ile sınırlı değil. 70 kişilik dev kadrosu ile her sezonunda kapalı gişe oynayarak 260.000 seyirci rekoruna ulaşmış bir oyun.

amadeus-tiyatro-2023-3

A.     2023 Ankara Amadeus Tiyatro Hakkında Önemli Bilgiler

Amadeus adlı tiyatro 4. sezonunda Ankara’ya gediğinde Ankaralı tiyatroseverler tarafından büyük ilgi görmüştü. Yeni sezonunda da 16-17 Ağustos tarihlerinde Ankara’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Biletleri satışa sunulan oyunun biletleri şimdiden tükenmeye başladı bile. Amadeus, Ankara’da Oran Açık Hava Sahnesinde sergilenecek. Saat 21.00’da başlayacak olan tiyatro için en düşüğü 300 TL, en yüksek 605 TL olarak bilet fiyatları belirlenmiş.

B.     2023 Bursa Amadeus Tiyatro Hakkında Önemli Bilgiler

Amadeus Tiyatro Bursa yeni sezonuyla Ankara’dan sonra Bursa’da sahne alacak. Gittiği her şehirde kapalı gişe oynayan oyunun biletlerine online bilet satış sitelerinden ulaşabilirsiniz. Şimdiden biletleri satışa sunulan tiyatro oyunu için en alt kategori 295 TL’den başlıyor. 1. Kategori biletler ise 595 TL’den satışa sunulmuş. Oyunu VİP izlemek isteyenler ise 1.250 TL’den bilet satın alabilecek. Oyun Bursa’da Kültür Park Açık Hava Tiyatrosunda 7 Eylül’de sergilenecek.

amadeus-tiyatro-2023-4

C.     2023 Antalya Amadeus Tiyatrosu Hakkında Önemli Bilgiler

Antalyalıların büyük bir heyecanla beklediği Amadeus etkinlik tiyatrosu 24 Eylül’de sahne alacak. Antalya Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alacak olan oyunun biletleri satışta. 24 Eylül’de kimseye söz vermeyin çünkü bu oyun kaçmaz. En iyi yönetmen, en iyi seyirci, en iyi prodüksiyon ödüllerini alan tiyatro oyunu yıllarca hafızalardan silinmeyecek.

D.    2023 İzmir Amadeus Tiyatrosu Hakkında Önemli Bilgiler

İzmir Amadeus Tiyatrosu sanata önem veren şehir İzmirlilerin şimdiden listesine eklendi bile. Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle sergilenecek olan oyun tam bir baş yapıt. Bornova Aşık Veysel Açık Hava Tiyatrosunda İzmirli sanatseverlerle buluşmaya hazırlanan oyunun biletlerinin günler öncesinden tükenmesi bekleniyor. Dev kadrosu, orkestrası ve kostümlerine hayran olacağınız tiyatro oyunu akıllarda yer etmeye geliyor.

Amadeus Tiyatro İzmir’de 7 Ekim’de sergilenecek olmasına rağmen biletleri şimdiden satışa sunuldu. 21.00’da başlayacak olan oyunun kapı açılış saati ise 20.00 olarak belirlenmiş. 12 yaş altı oyuna kabul edilmiyor. Oyun başladıktan sonra seyirci salona kabul edilmiyor, ancak oyun arasında alınabiliyor. İzmirliler için 1. Kategori biletler 595 TL’den online bilet sitelerinde satışa sunulmuş. En alt kategori biletler ise 295 TL olarak belirlenmiş. Kategorinizi belirleyip, yerinizi erkenden ayırtmayı unutmayın.

amadeus-tiyatro-2023-5

Güncel Amadeus Tiyatro Bilet Fiyatları 2023 listesi:

Güncel Amadeus Tiyatro Bilet fiyatları 2023 listesi şehirlere göre belirlendi. Kategorilerine göre belirlenen fiyat listesi böylesi dev bir prodüksiyon için düşük olarak belirlenmiş. Şehirlere göre en uygun kategorili biletler 295 TL – 300 TL aralığında değişiyor. Belirlenen tüm şehirlerde biletler online bilet satış sitelerinden satışa sunuldu bile. Kategorilerine göre ayrıntılı bilet fiyatları listesine aşağıda hazırladığımız tablodan ulaşabilirsiniz. İşte detaylar…

2023 – 2024 yılı Amadeus tiyatrosu güncel bilet fiyatları listesi:

TARİHAMADEUS BİLETİANTALYAANKARABURSAİZMİR
2023Amadeus 1. Kategori bilet295 TL300 TL295 TL295 TL
2023Amadeus 2. Kategori bilet500 TL500 TL500 TL500 TL
2023Amadeus 3. Kategori bilet400 TL400 TL400 TL400 TL
2023Amadeus 4. Kategori bilet300 TL300 TL300 TL300 TL
2023Amadeus 5. Kategori bilet295 TL300 TL295 TL295 TL
2023Amadeus fırsat bilet275 TL270 TL275 TL275 TL

 

Online Amadeus Tiyatro Bileti Satın Al 2023

Amadeus Tiyatro biletleri 2023 yılı için online bilet sitelerinde satışa sunuldu. Kategorilerine göre satışa sunulan biletlerden kolayca satın alabilirsiniz. Aynı zamanda VİP kategoride biletlerde bulunuyor. Amadeus Tiyatronun hızla tükenen biletlerinden şimdiden satın alıp, yerinizi mutlaka ayırtın.

Amadeus Tiyatrosu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Amadeus Tiyatrosuna gelmeden önce sık sorulan sorulara, merak edilenlere cevap vermek istedik. Böylesi dev bir prodüksiyona gelmeden önce aklınızda cevaplanmamış hiçbir soru kalmaması için aşağıda yazdığımız başlıklardan merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz. Gelin en çok merak edilen soru ve cevaplarına birlikte göz atalım.

a)     Amadeus ne demek?

Amadeus Latince bir isim olup, Tanrı’nın sevgilisi anlamına gelmektedir. Amadeus Tiyatro ise müzik konusunda üst düzey bir yeteneğe sahip olan Amadeus Mozart ile Salieri’nin ilişkisine dair bir başyapıt.

b)     Amadeus etkinliğinde yaş sınır var mı?

Amadeus tiyatro etkinliğinde yaş sınırı bulunuyor. 12 yaş altı oyuna alınmıyor.

c)      Amadeus etkinliğine ucuz bilet bulunur mu?

Amadeus Tiyatro için online bilet siteleri belli dönemlerde kampanyalı bilet satışları yapabiliyor. Ancak bu oyun için biletler hızla tükendiği için kampanyalı bilet bulma şansınız olmayabilir.

d)     Amadeus isimli tiyatro ne kadar sürer?

Amadeus Tiyatrosu uzun bir müzikal, ancak seyir zevki oldukça yüksek. Oyun 2 buçuk saat sürüyor. Ve bir ara veriliyor.

İlginizi çekebilir: Urla ve Alsancak’taki Arkas Sanat Merkezi Sergi Takvimi 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu