Güncel

Amazon Kitap Siparişi | Güncel Kargo Ücreti ve Teslimat Süresi

Kitap alışverişi benim gibi bibliyomanlar için ayrı bir haz. Amazon kitap siparişi konusunu da bu sebeple derledim. Okunacak çok kitap var, listeye hep yenileri ekleniyor. Her ay düzenli kitap alışverişi yapsak bile bu liste nerdeyse hiç eksilmiyor. Elbette ki her güzel eser kitaplığımızda yer alsın istiyoruz. Ama artan kitap fiyatları ve fahiş fiyat politikaları yüzünden okumak istediğimiz birçok eseri ertelemek zorunda kalıyoruz.

Amazon Prime üyeliği ile vereceğiniz kitap siparişleriniz çok daha avantajlı bir hal alıyor. Sepette ekstra indirim seçenekleri sunuluyor.

Mağazalardan kitap alışverişi yapmak neredeyse hayal olmaya başladı. Kitapçıları artık sadece kitap kokusunu almak, o atmosferi yaşamak için ziyaret eder olduk. Siz de benim gibi misiniz bilmem ama sadece kendimi mutlu etmek için tek kitap alıp çıkıyorum artık. O nedenle de internetten kitap siparişi vermek daha bir avantajlı hâle geliyor. Birçok siteden kitap alışverişi yapmışlığım vardır. Hızlı teslimat benim için çok önemli. Çünkü siparişi verir vermez hemen benim olsunlar, yanımda olsunlar isterim. Uzak kalmak istemem listemde uzun zamandır beklettiğim kitaplarımdan. Koklamak, içindeki satırları okumak isterim.

amazon-kitap-siparisi-3
Amazon Kitap Siparişi

Kampanyalar bizim gibi kitap kurtları için kaçırılmayacak fırsattır. Muhteşem bir Amazon kitap kampanyası görünce ilk Amazon kitap siparişi hazırdı bile. İlk kez bu siteden alışverişi yapacak olmanın tedirginliği de yok değildi. Satın alır almaz şu tedirginlikler başladı. Acaba kitaplarım tam olarak elime ulaşır mı? Umarım hepsi tedarik edilir? Kaç gün içinde elime ulaşır acaba? Eminim tüm bu cevap bekleyen sorular siz kitap okurlarının da zihnini yoran sorulardır.

Amazon’dan Kitap Siparişi Verilir mi?

Amazon kitap siparişi ilk kez verecekseniz, siz de benim gibi eski internet alışverişlerinizdeki kötü tecrübeler nedeniyle tedirginlik yaşıyorsanız, hepsini unutun. Siparişinizi onaylayın ve huzurla kitaplarınızı beklemeye başlayın. Çünkü Amazon bugüne kadar yaşadığınız tüm kötü deneyimleri zihninizden silip atacak. Siparişlerinizin elinize ulaşma hızına siz bile inanamayacaksınız.

Amazondan kitap siparişi verilir mi? Neden Amazon? Sorularına verilebilecek en güzel cevap; gözünüz kapalı verebilirsiniz. Neredeyse aradığınız her kitabı bulabileceğiniz, kendi dilinde orijinal kitaplarında yer aldığı, fiyat olarak kampanyasız dönemde bile en uygun kitap alışverişi yapabileceğiniz, hızlı teslimat yapan en iyi kitap alışveriş sitesi diyebilirim.

Amazon’dan Kitap Siparişi Vermek Güvenli mi?

Amazon sadece bilindiği gibi sadece kitap ile sınırlı olmayan ürün çeşitliliği çok fazla olan bir site. Bugüne kadar yaşadığım deneyimleri değerlendirdiğimde Amazon’dan kitap siparişi vermek güvenli mi sorusuna verebileceğim cevap sizler için şu olurdu: tek bir kötü deneyim yaşamadığım için, sizlere de gönül rahatlığı ile önerebilirim.

Ayrıca Amazon’un Amazon Prime üyeliği de mevcut. Ay’da 7.90 lira gibi çok düşük bir ücret ile Amazon Prime üyesi olup, birçok avantajdan yararlanabiliyorsunuz. Film izleyebileceğiniz gibi aldığınız kitap sayısı da arttıkça sepette çok güzel indirimler yakalayabiliyorsunuz. Her alışverişinizde en az iki kitap neredeyse bedavaya geliyor.

amazon-kitap-siparisi-1
Amazon Kitap Siparişi

Amazon Kitap Gönderim Bedeli Ne Kadar?

Amazon prime üyesiyseniz birçok indirimin yanı sıra kargo ücretsiz avantajından da yararlanıyorsunuz. Üye değilseniz de 100 TL üzeri alışverişlerinizde kargonuz ücretsiz olarak kapınıza teslim ediliyor. Türkiye’nin neresinde olursanız olun 11.90 TL karşılığında belirli limitin altında kalan alışverişlerde bu fiyatlandırma uygulanıyor. Bu noktada Amazon Prime üyesi olmak çok avantajlı.

Amazon kitap gönderim bedeli konusunda avantaj sahibi olmak isteyenler mutlaka Prime üyeliğine geçsin. Kitapları sepetinize atıp alışverişi tamamlama kısmına geçtiğinizde hiç ummadığınız ekstra indirimler ile karşılaşıyorsunuz. Son iki siparişimin birinde ekstra %5 diğerinde de %10 gibi bir kampanya uygulandı. Son aşamada böyle bir seçenek sunulması insanın yüzünde hoş bir tebessüm yaratıyor.

Amazon kitap siparişlerinde kargo ücreti:

 • 100 TL altı siparişlerde kargo ücreti: 11,90 TL
 • 100 TL üzeri siparişlerde kargo ücreti: Ücretsiz
 • Amazon Prime üyeleri için kargo bedeli: Ücretsiz
 • Amazon Prime üyesi olmayanlara kargo ücreti: 11,90 TL

Amazon Kitap Siparişi Ne Zaman Gelir?

Kitapseverler için belki de en merak edilen soru Amazon kitap siparişi ne zaman gelir sorusudur. Deneyimlediğim birçok firmaya dayanarak söyleyebilirim ki; Amazon’dan daha hızlı bir ürün ulaşımı yok. Örneğin; bir gece önce verdiğiniz sipariş ertesi gün mutlaka elinizde.  Ayrı ayrı depolardan tedarik ettiklerinde hızlı ulaştırma adına bir kısmının sabah bir kısmının da yine gün içerinde teslim ederler.

Böylece kitaplarınızı günlerce beklemek zorunda kalmayıp hemen teslim alabilirsiniz. Daha öncelerde bir firmadan siparişlerimi 17 gün beklemiş birisi olarak Amazon’dan sonra hepsinin birer pişmanlık olduğunu anlamam güç olmadı.

amazon-kitap-siparisi-4
Amazon Kitap Siparişi

Amazon’dan Verdiğim Kitap Siparişlerim

Geçtiğimiz ay Amazon kitap okurlarına muhteşem bir kampanya yaptı. Yüzde ellileri bulan bu kampanyada birçok kitap indirimdeydi. Belki de yılın en iyi indirimiydi. Birçoğunuzun da listesindeki kitapları alma fırsatı bulduğu bu indirim tüm okurları mutlu etti. Malum yılda bir kez böyle bir indirime rast gelince çok fazla kitap almamız kaçınılmazdı. Bu alışveriş listem çok uzun olacağı için ben size birkaç gün önce yaptığım alışverişten bahsetmek istiyorum.

Bir gün önce sipariş verip ertesi gün sabah kahvaltısında elime ulaşan bu siparişlerimin arasında;

 • Georgı Gospodınov/Zaman Sığınağı
 • Sema Kaygusuz/Esir Sözler Kuyusu
 • Murathan Mungan/Güne Söylediklerim
 • Jane Austen/Gurur ve Önyargı
 • Wıllıam Shakespeare/Cardenio
 • Vıctor Hugo/ Sefiller (2 kitap)
 • Jean-Jacques Rousseau/Melodi ve Müziksel Taklit ile İlişki İçinde Dillerin Kökeni Üstüne Deneme
 • Antoıne De Saınt-Exupery/Küçük Prens
 • Jules Verne/Dünya’nın Ucundaki Fener
 • Jules Verne/Seksen Günde Dünya Gezisi

Tüm bu kitaplarımı hem piyasa fiyatlarının çok altında satın aldım hem de prime üyesi olarak yüzde 15 indirim uygulandı. Klasiklerden eksiklerim olduğu için ben biraz klasik ağırlıklı bir alışveriş yaptım. Ama diğer kitaplar da birçok internet alışverişine göre çok uygundu.

 

Hazırlayan: Nihal İlhan

İlginizi çekebilir: Kamp Festivalleri 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu