Aktif YaşamGezi Rehberi

Bostanlı Pazarı Hangi Gün Kuruluyor? Ne Alınır? 2024 Fiyatı

Bostanlı pazarı hangi gün kuruluyor? İzmir’de kurulan sosyete pazarları arasında belki de en popüler olanı. 2024 yılında da alışveriş tutkunlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Geçmiş yıllarda daha dar bir alanda kurulan pazar şimdilerde oldukça geniş bir alana yayılmış durumda. Yeri değişmeden yıllardır aynı konumda bulunan Bostanlı pazarı, İzmir halkının uğrak yeri. Sadece civardan değil, şehir dışından ve çevre semtlerden duyup gelenler ile her hafta dolup taşıyor.

Bostanlı pazarında her bütçeye uygun alışveriş yapabilmek mümkün. Karıştırılan tezgahların içerisinde marka ürünlerin ihracat fazlası ürünlerine de rastlamak mümkün. Kalabalık bir tezgâh görüyorsanız çok uygun fiyatlı ve sürpriz ürünlerin burada bulunduğunu tahmin edebilirsiniz. Pazarda ihtiyacınız olan birçok ürün bulabilmeniz mümkün. Kıyafetten ayakkabılara, çantalardan ev tekstil ürünlerine, rengarenk çorapçılardan gözlükçülere kadar her kategoride ürünün satışı piyasa fiyatlarının yarısının da altında. Gelin Bostanlı Pazar hakkında tüm 2024 bilgilerine birlikte göz atalım.

bostanli-pazari-2

2024’te Bostanlı Pazarı Hangi Gün Kuruluyor?

Bostanlı pazarı hangi gün kurulduğu çevre semtlerden ve şehir dışından gelecekler için merak konusu. Pazar her çarşamba İzmir Karşıyaka ilçesinin Bostanlı semtinde kuruluyor. Gelmeden önce bir tavsiye verecek olursak, günün erken saatlerinde gelmeniz hem tezgâhları daha rahat gezebilmenize imkân sağlayacak hem de ürünler seçilmeden aradığınızı daha kolay bulmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü öğleden sonra ya da Pazar bitimine doğru aşırı yoğunluktan yürümekte bile güçlük çekebiliyorsunuz.

bostanli-pazari-3

Bostanlı Pazarı Hakkında (2024 Güncel Bilgi)

Uzun yıllardır konumunu değiştirmeden aynı yerde kurulan Bostanlı pazarı (BOSPA) genişletilen kapalı pazar yeri ile yaz kış kolay alışveriş imkânı sağlıyor. Pazar sadece giyim pazarı değil, giyimin yanı sıra çarşamba günleri gıda pazarı da aynı alanın içerisinde yer alıyor. Marka ürünlerin ihracat fazlası ya da defolu ürünlerini çok ucuza buralarda bulabiliyorsunuz. Marka olmayan ürünler ise kalitede marka olan ürünleri aratmıyor.

Pazar girişinde gözleme ve köfte ekmek yapan tezgâhlarda bulunuyor. Dışarıdan geliyorsanız yemek tercihinizi de buradaki gözlemeci teyzelerden yana kullanabilirsiniz. Sosyete pazarı diye anılmasının sebebi belki de buraya maddi durumu yüksek ya da düşük herkesin alışverişe gelmesi. Alışveriş tutkunu birçok bayan bu pazarı her çarşamba ziyaret ediyor.

a)      Bu Sene Bostanlı Pazarı Nerede Kuruluyor?

Her yıl olduğu gibi bu yılda Bostanlı pazarı aynı yerinde kurulmaya devam ediyor. Yenilenen Pazar alanı ile artık daha da geniş bir alana sahip. Pazar, Hasan Ali Yücel Bulvarındaki Bostanlı Pazaryeri’nde kuruluyor. Konum olarak da çok güzel yeri var pazarın. Pazar kapısından çıktığınızda Bostanlı sahili ayaklarınızın altında. Pazar sonrasında kısa bir mola vermek isterseniz de buradaki yeşil alanda yer alan banklarda dinlenebilir, mis gibi deniz havası alabilirsiniz.

b)      2024’te Bostanlı Pazarı’na Ne Zaman Gidilir?

Bostanlı pazarını dört mevsim ziyaret edebilirsiniz. Geniş ve kapalı bir alana sahip olduğu için soğuk kış aylarında bile gelerek rahatlıkla alışverişinizi yapabilirsiniz. Ulaşım da Pazar yerinin hemen önündeki caddeden sağlandığı için soğuk havalarda yürümeniz gerekmiyor. Yaz aylarında gelmeyi düşünüyorsanız da günün erken saatlerini tercih etmekte fayda var. Öğleden sonra artan kalabalık ile sıcak İzmir havasında gezebilmek pek kolay olmuyor.

c)      İzmir Bostanlı Pazarı Bugün Açık mı?

Bostanlı pazarı haftada 1 gün o da Çarşamba günleri kuruluyor. Yazın da kışın da kuruluyor. Çünkü kapalı bir Pazar yeri. Karşıyaka Belediyesi bazı günlerde farklı günlerde ikinci el pazarı da düzenleyebiliyor. İşte Bostanlı pazarının çalışma ve kurulma saatleri.

Bostanlı pazarı kurulma & çalışma saatleri tablosu:

GÜN SAAT
Pazartesi Bostanlı (BOSPA) pazarı bugün kapalı.
Salı Bostanlı (BOSPA) pazarı bugün kapalı.
Çarşamba Saat sabah 08:00 ile akşam 22:00 arasında pazar yeri açık.
Perşembe Bostanlı (BOSPA) pazarı bugün kapalı.
Cuma Bostanlı (BOSPA) pazarı bugün kapalı.
Cumartesi Bostanlı (BOSPA) pazarı bugün kapalı.
Pazar Bostanlı (BOSPA) pazarı bugün kapalı.

 

d)      Bostanlı Pazarı Kaçta Kapanıyor?

Bostanlı pazarına kış aylarında gelmeyi düşünüyorsanız hem gıda hem de giyim pazarı sabah 07.00 itibarıyla kurulmaya başlıyor. Pandemi döneminde toplanma saati erkene alınmış olsa da şimdilerde pazar akşam 20.00’a kadar aktif. Son dakikalarına kadar da kalabalık oluyor. Sergiler toplanmadan fiyatlar biraz daha düşürüldüğü için kapanış saatlerinde de yoğunluk yaşanıyor. Yaz aylarında ise kapanış saatleri biraz daha esnek. Yaz aylarında Pazar 21.00’a kadar açık.

bostanli-pazari-4

Bostanlı Pazarı Yol Tarifi

Hasan Ali Yücel Bulvarı üzerinde yer alan pazar, Bostanlı sahiline de yaklaşık 50 metre uzaklıkta. Vapurla gelip Bostanlı İskelesi’nden indikten sonra da Pazar yürüme mesafesinde bulunuyor. Tramvay ile geliyorsanız da tramvay yolu pazarın hemen önündeki caddeden geçiyor. Bostanlı Beşikçioğlu Camisinden de 100 metre uzaklıkta bulunuyor. Cadde üzerinde bir konumda bulunduğu için pazara ulaşım çok kolay. Şahsi aracınız ile gelecekseniz de Bostanlı’nın ara sokaklarında aracınızı park edebilecek birçok yer bulabilirsiniz. Ayrıca civarda yer alan açık otopark alanlarını da kullanabilirsiniz.

Bostanlı Pazarı’na Nasıl Gidilir?

Bostanlı pazar yerine birçok vasıta ile ulaşım sağlanabiliyor.

 • Otobüs ile ulaşım için; 290, 428, 429, 443, 445, 821 numaralı hatları kullanabilirsiniz. Otobüs duraklarından pazara ulaşmanız sadece 4 dakikanızı alıyor. Duraklar pazara oldukça yakın bir konumda bulunuyor.
 • Tramvay ile ulaşım için; Cemal Gürsel Caddesi üzerinden tramvay yolu geçiyor. Buradaki tramvay durağı pazara oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Semtler arası tramvayı tercih ederek de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Vapur ile ulaşım için; Konak, Alsancak, İnciraltı yönünden geliyorsanız vapuru tercih edebilirsiniz. Pazarın vapur iskelesine uzaklığı da yaklaşık olarak 15 ila 20 dk. mesafede yer alıyor.
 • Tren ile ulaşım için; Şehir dışından geliyorsanız Karşıyaka çarşı ya da Çiğli durağında inip şehir içi dolmuşlar ile de pazara ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Araba ile ulaşım için; Kendi şahsi aracınız ile gelmeyi düşünüyorsanız adres bilgileri ile ulaşabilirsiniz. Aracınızı yakındaki ara sokaklara bırakabilirsiniz.

2024’ün Bostanlı Pazarı Fiyatları

2024 Bostanlı Pazar fiyatlarını pazarı geçen hafta ziyaret ederek sizler için güncel olarak araştırdım. Günümüz mağaza fiyatlarına baktığımızda yarı fiyatın bile çok altında fiyatlar ile karşılaşmanız mümkün. Hatta kaliteli birçok ürünün fiyatına da şaşırmanız mümkün. Elbette gitmişken alışveriş yapmayı da ihmal etmedim. Bu fiyatları görüp alışveriş yapmamak olmazdı. Gelin fiyatlara birlikte göz atalım.

 • Ayakkabı fiyatları: 150 ila 350 lira arasında değişiyor. Mağazadaki ayakkabıları aratmayan bir spor ayakkabı almak istiyorsanız 300 liralara çok güzel ayakkabı ve botlar var.
 • Eşofman takımları: 200 ila 300 lira arasında. Birçok ünlü markanın benzerlerini burada bulmanız mümkün.
 • Sweatshirt fiyatları: 80 liradan 150 liraya kadar oldukça kaliteli üstler bulmanız mümkün.
 • Çorap fiyatları: Bazı sergilerde seç al çok güzel çoraplar bulunuyor. Diz altı ve günlük çorapları ikisi bir arada 10 liraya satın aldım. Tekli figürlü çoraplar ise çifti 15 lira.
 • Çanta Fiyatları: Burada ünlü birçok markanın benzerlerini ve vintage çantaları bulmanız mümkün. Çanta fiyatları ise 30 lira ile 150 lira arasında değişiyor.
 • Terlik Fiyatları: Pazarda çok sayıda sergide terlikle karşılaşıyorsunuz. Onlar da 30 lira ile 50 lira arasında değişiyor.
 • Seç al fiyatları: Her türlü kıyafetin karıştırılarak atıldığı tezgâhlar burada çok sayıda bulunuyor. Seç al tezgâh fiyatları da 15 ila 50 lira arasında değişiklik gösteriyor.

bostanli-pazari-5

Bostanlı Pazarı’ndan Ne Alınır?

Bu soruya buradan ne alınmaz ki diye cevap vermek daha uygun olacaktır. Bostanlı pazarından; eşofman, günlük tişört, şort, çorap, iç çamaşırı, terlik, ayakkabı, ev tekstil ürünleri, çanta, gözlük, ceket vs. birçok ürün alınabilir. Son zamanlardaki fiyat artışları düşünüldüğünde burada yer alan çok sayıda ürün tercih edilebilir. Emin olun birçok insan artık sosyete pazarlarından alışverişi tercih ediyor. Bostanlı pazarı ürün çeşitliliği ile İzmir’in en çok ziyaret edilen semt pazarları arasında ilk sıradaki yerini koruyor.

İlginizi çekebilir: Germiyan Köyü Gezilecek Yerler | Görülmesi Gereken 7 Yer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu