Gezi RehberiSeyahat İpuçları

Doğu Ekspresi Fiyat 2023 Listesi | Yataklı & Pulman Vagon

Doğu Ekspresi fiyat 2023 listesi yavaş yavaş netleşmeye başladı. Gezgin ruhlu bireyler yataklı tur fiyatı ne kadar? diye merak içerisinde. Keşfetmeyi seven herkesin hayalinde Ankara Gar’dan kalkan ve Kars Garında sona eren bu tren rotasını deneyimlemek var. Özellikle kış sezonunda karlar yağınca eşsiz doğal güzellikler oluşur. Trenin camından insan saatlerce dışarıdaki manzarayı izlese sıkılmaz. Aksine büyülenir. Ama günümüzde bu seyahat tipi ne yazık ki kapitalist bir şekle evrilmiş durumda. Yani uygun fiyata Doğu Ekspresi yapabileceğinizi hayal ediyorsanız, bunun çok eskilerde kaldığını söyleyelim.

Fiyatı ne kadar? Tren yolculuğunda 3 farklı bilet satın alma seçeneğiniz var. Bunlardan biri 20+1 pulman vagon iken diğeri de örtülü kuşetli vagondur. Sonuncusu ise herkesin hayal ettiği yataklı vagonlardır. Ancak 2023 yılında yataklı vagonlar turizm şirketleri tarafından tur kapsamında satışa sunuluyor. Çift kişilik yataklı Doğu Ekspresi vagonlarına bilet almak için 3,000 TL ile 5,000 TL ödemeniz gerekiyor. Sezon içerisinde bu rakamlar 6 – 7 bin TL bandına kadar çıkabiliyor.

2023’ün Doğu Ekspresi fiyat listesi:

 • 2023 Doğu Ekspresi yataklı bilet fiyatı – 450 TL *kişi başı
 • 2023 Doğu Ekspresi 2+1 pulman bilet fiyatı – 157 TL *kişi başı
 • 2023 Doğu Ekspres örtülü kuşetli bilet fiyat – 157 TL * kişi başı
 • Doğu Ekspresi turu 2023 fiyatı – 3,400 TL *kişi başı
 • 2023 Doğu Ekspres pulman vagon turu fiyat – 7,000 TL *çift kişi
dogu-ekspresi-fiyat-2023
Doğu Ekspresi Fiyat 2023

En Güncel Doğu Ekspresi Fiyat 2023 (Tur Dahil)

Ankara ile Kars arasında bu tren hattı, yaklaşık 70 yıldır işlemekte. Ama son 20 yıldır büyük bir gezi rotası haline dönüştü. Sadece tren yolculuğu için bile her yıl binlerce kişi Doğu Ekspresi bileti satın alıyor. Eğer TCDD online site üzerinden yataklı bulursanız çok şanslısınız. Çünkü sınırlı sayıdaki bilet 2023 yılında 450 TL’den başlayan fiyatlar ile satılıyor. Ancak özel bir acenta aracılığıyla yapacağınız alışverişte Doğu Ekspresi fiyat 2023 oranı binlerce lirayı bulabiliyor.

Tur pahalı mı? Doğu Ekspresi yataklı vagon biletleri pahalı. Turizm acentaları sezon başlamadan önce bu biletleri topladıkları için sezon genelinde uyguna bilet bulmak imkansız. Sadece bir tren yolcuğu için 3 – 4 bin liraları bulan paralar ödenmektedir. İsterseniz şimdi 2023 yılında satışa sunulan Doğu Ekspresi biletlerinin fiyatları hakkında bir detaylandırma yapalım.

Online bilet satın alma ve fiyat öğrenme >>

dogu-ekspresi-fiyat-2023-2
Doğu Ekspresi Fiyat 2023

a)      Doğu Ekspresi Yataklı Bilet Fiyatı 2023

TCDD kurumu kendi online sitesinden 2023 sezonu için 2+1 pulman, örtülü kuşetli ve yataklı vagon bileti satıyor. Diğer kategoriler rahatlıkla bulunsa da kış sezonunda yataklı Doğu Ekspresi vagonu bulmak imkansız dersek yanılmış olmayız. Yeni sezonda TCDD üzerinden 450 TL’den başlayan ve 600 TL’lere kadar çıkan bilet satın alabilirsiniz. Yaklaşık 26 saat sürecek olan bu eşsiz deneyim için bu rakamlar günümüz koşullarında gayet uygun.

b)      2023 Doğu Ekspresi 2+1 Pulman Biletin Güncel Fiyatı

Yataklı vagon bulamayanlar için ikinci bir tercih 2+1 pulman vagon oluyor. Genel hatlarıyla konforlu ve ilgi çekici bir yolculuk seçeneği. Seyahat severler, yataklı turlara yüksek fiyat ödemek istemiyorsa bu şıkka yönelebilir. Doğu Ekspresi fiyat 2023 listesinde pulman biletler 157 TL’den başlıyor. Dönemsel güncellemelerin de olma ihtimalinin bulunduğunu belirtelim.

c)      Örtülü Kuşetli Doğu Ekspresi Fiyat Listesi 2023

Tren yolculuğu her yaş ve her kesim için dört mevsim boyunca güzeldir. Hele ki bu yolculuk Doğu Ekspresi ise eşsiz bir deneyim bekler yolcuları. Turistik yataklı vagon bulmanın güç olduğu bu yeni sezonda örtülü kuşetli vagon seçeneği en iyi seçenek olacaktır. Eğer bu deneyimi illa yaşamak istiyorsanız bu şıkka yönelmenizi öneriyoruz. Zira tur fiyatları aşırı pahalı. 2022 sezonunda olduğu gibi 2023 Doğu Ekspresi örtülü kuşet biletleri 157 TL’den başlıyor. Yeni sezonda bu rakam 200 TL üzerine çıkabilir. Erkenden satın alarak fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

d)      Doğu Ekspresi 2023 Yataklı Tur Fiyatları (Güncel)

Eğer dünyanın en güzel tren rotalarından biri olan bu ekspresi seçecekseniz ve ilk tren yolculuğunuz olacaksa muhakkak yataklı vagonu seçmenizi öneriyoruz. Gerek tren taşıma aracının yapısı gerekse de manzaraların tadını çıkarmak adına yataklı vagonlar en ideal olanı. Doğu Ekspresi fiyat 2023 listesinde yataklı vagonlar kişi başı 3,000 TL’den başlıyor. 4 – 6 yaş arası çocuklar 850 TL, 7 – 12 yaş arası çocuklar da 2023 yılında 1,700 TL’den başlayan fiyatlar ile tura katılabiliyor.

Doğu Ekspresi turu için firma önerisi >>

dogu-ekspresi-fiyat-2023-1
Doğu Ekspresi Fiyat 2023

2023’te Düzenlenen Doğu Ekspresi Yataklı Tur Programı

Yeni sezonda dünyanın en mistik ve harika manzaralı tren macerasını sunan Doğu Ekspresi, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sınırlı sayıda kalan yataklı vagonlar için acenteler kapsamlı bir tur programı hazırlamış durumda. Evet, pahalı fiyatlar ile bu turlara katılıyorsunuz. Lakin program içerisinde geniş detayların olduğunu da belirtelim. Doğu Ekspresi fiyat 2023 için tek kişi 3,500 TL öderken bazı avantajlara da sahip oluyor. İşte turların genel programları…

Doğu Ekspresi yataklı tur program listesi 2023:

 • Gidiş – Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 4 Gece Konaklama
 • Otellerdeki 4 Kahvaltısı
 • Otellerdeki 4 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası Yapılıyor
 • Rehberlik Hizmeti
 • Eskişehir – Ankara Transferi
 • Ankara – Eskişehir Transferi
 • Doğu Ekspresi Pulman Gidiş Bileti
 • Doğu Ekspresi Pulman Dönüş Bileti

2023 sezonundaki yeni fiyat listelerinin detaylarını bu şekilde toparlamak mümkün. Sizler de bu yolculuklar hakkında görüşlerinizi bizler ile paylaşın. Yazının alt kısmına deneyimlerinizi de aktarabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Wiki bilgi: Doğu Ekspresi

İlginizi çekebilir: 2023 Resmi Tatiller Takvimi | Hangi Güne Denk Geliyor?

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu