GüncelGezi RehberiHamamlar

En Güzel Ankara Hamamları Fiyatları 2024 | Nereye Gidilir?

2024 yılında en güzel Ankara hamamları ile keyifli ve rahat bir sürece imza atmak mümkün. Hamam kültürü Türklerin geçmişten günümüze kadar devam eden bir geleneği adeta. Hamam tarihine baktığımızda ise kökeni Antik Roma’ya kadar uzanıyor. Eski dönem kazılarına bakıldığında bulunan izler de bunun ispatı niteliğinde. Eski Türk hamamlarının yanı sıra Ankara hamam yerleri arasında modern spa hamamları da birçok kişi tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Hatta gittiğimiz birçok otel tatilinde içinde spa hamam olup olmadığına da özellikle dikkat eder olduk.

Avrupalıların tabiri ile Türk banyoları turistler tarafından da oldukça ilgi görüyor. Yıkanma amacıyla kullanılan hamamlar eski mimarileri ile de dikkat çekiyor. Her şehirde hatta ilçede eski veya yeni hamama rastlamak mümkün. Özellikle geçmiş dönemlerde evlerde çeşme suyu bulunmazken hamamlar sık sık temizlenmek için kullanılıyordu. Şimdilerde biraz keyif için gidilse de en az eski dönemler kadar ziyaret edilmeye devam ediyor.

Ankara hamamları özel organizasyonlar için de kapılarını müşterilerine açan yeni nesil eğlencenin adresi durumunda. Kına, nişan, düğün öncesinde özellikle kadınların hazırlık yaparak eğlence tertip ettikleri de bir alan. Buradan da anlaşılıyor ki eski gelenekler hâlâ hamamlarda yaşatılmaya devam ediyor. Bazı gelenekler modernleşmiş haliyle yaşatılmaya devam ediyor. Uzun yıllar da devam edecek gibi görünüyor.

ankara-hamamlari-1

En Güzel Ankara Hamamları Listesi 2024

Ankara hamamları bu geleneği en iyi devam ettiren şehirler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bünyesinde çok sayıda hamam barındıran bu metropol müşterilerin de yoğun ilgisinden oldukça memnun. Ankara’da yer alan tarihi hamamların birçoğu restore edilip günümüze kullanılabilir şekilde tekrar kazandırılmış durumda. Hem hijyenik hem de modernleştirilmiş en güzel Ankara hamamları 2024 listesini de sizler için araştırıp, hazırladık.

Ankara’da hamam tercihi yapmadan önce listemize bir göz atmanızı tavsiye ederim. Dilerseniz yeni nesil bir hamam için dilerseniz de tarihi bir mimari hamam tercihi için en güzel Ankara hamamları bu listede yer alıyor. Sizlerin de hamam tercihi yaparken ilk önceliğiniz temizlikten yana ise bu liste de yer alan hamamlar ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecektir.

ankara-hamamlari-2
Ankara Hamamları

Ankara’da gidilecek en güzel hamam tavsiyeleri:

 • Ankara Tarihi Şengül Hamamı
 • Tarihi Eynebey Hamamı
 • Yenişehir Hamamı
 • Tarihi Karacabey Hamamı
 • Eryaman hamamı
 • Osmanlı Hamamı
 • Hammam Ankara
 • Gazi Saray Hamamı
 • Keçiören Hamamı
 • Yeniay Hamamı
 • Ankaroma Türk Hamamı

a)      Ankara Tarihi Şengül Hamamı

Ankara hamamları arasında en dikkat çekici olanlarından birisi de tarihi Şengül hamamıdır. Yapımı 15. Yüzyıla dayanan hamam İshak Paşa tarafından yaptırılmıştır. 2009 yılında restore edilen hamam gösterişli görünümüyle uzun yıllar daha hizmet edecek bir işletmedir. Müşterilerine, kese ve köpük masajı, kahve masajı, kil masajı, baş ve ayak masajı, bayanlara manikür, pedikür, ağda gibi birçok hizmet de sunmaktadır. Erkekler için hizmet verdiği saatler: 05.00-24.00 arasındadır. Kadınlar için hizmet verdiği saatler: 06.00-20.00 arasıdır.

b)      Tarihi Eynebey Hamamı

İnebey tarafından 16. Yüzyılda inşa ettirilen hamam 2000 yılında yapılan restorasyon çalışmalarından sonra kullanılabilir duruma gelmiştir. Eski dokusu korunarak restore edildiği içinde eskiye dair izler bulmak mümkün. Eski hamamları tercih edenler için iyi bir alternatif olan Eynebey hamamı eski usul odun ve kömür ateşiyle ısıtılan ve sadece beylere hizmet veren bir hamamdır.

c)      Ankara Yenişehir Hamamı

Ankara Yenişehir hamamı tarihi çok eski olmamasına rağmen Osmanlı hamam tipi özelliğine benzer olarak yapılmıştır. İçerisinde; yüzme havuzu, spor salonu, buharlı sauna, köpüklü masaj, kuru sauna, kuaför ve güzellik merkezi gibi birçok hizmet bulunmaktadır. Hamam sonrası özel dinlenme odalarında dinlenebilir, soğuk bir içecek ile de serinleyebilirsiniz. Ankara hamamları arasında en çok tercih edilenler arasındadır.

Güncel Ankara Hamamları Fiyatları 2024 Listesi

Ankara hamamları fiyatları hamamların verdikleri hizmete göre değişiklik göstermektedir. Çocuklarınız ile gitmeyi düşünüyorsanız 12 yaş altı için uygun fiyatlı bir tarife uygulanır. Genelde Ankara bölgesindeki hamamlara giriş ücret 180 TL civarıdır. 2024 yılında Ankara’daki hamamlarda kese atma ücreti de 100 – 120 TL arasıdır. Ekstra masajlar ve terapilerde maliyet artar.

ankara-hamamlari-fiyatlari-2024
Ankara Hamamları Fiyatları 2024

2024 yılında Ankara hamam fiyatları güncel tablosu:

TARİH ANKARA BÖLGESİNDEKİ HAMAMLAR GİRİŞ FİYATI
2024 Batıkent termal hamam giriş fiyatı 180 TL – 200 TL
2024 Ankara’da hamama 12 yaş altı giriş fiyatı 100 TL – 120 TL
2024 Ankara hamam kese köpük ücreti 90 TL – 110 TL
2024 Ankara hamama giriş + kese köpük fiyatı 270 TL – 300 TL
2024 Hamam giriş + Kese Köpük İşlemi + Yağ Masajı 480 TL – 520 TL
2024 Hamam + Kese Köpük + Yağ Masajı + Ayak Masajı 560 TL – 650 TL
2024 Tarihi Şengül Hamamı giriş fiyatı 180 TL – 200 TL
2024 Tarihi  Eynebey hamamı giriş ücreti 160 TL – 180 TL
2023 Ankara Yenişehir Hamamı fiyatı 150 TL – 200 TL

*hamamına göre tarifeler ve ücretler değişebilir.

Bugün Ankara Hamamları Açık mı?

Hafta sonları hamama gitmek isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bugün ve haftanın yedi günü Ankara hamamları açıktır. Hamamların saatleri ve hizmet günleri çoğunlukla erkek ve kadınlara göre değişiklik gösterir. Bazı hamamlar sadece erkeklere hizmet verdikleri için de kadınlara kapalıdır. Bu bilgilere hamamların internet sayfalarından ulaşabilirsiniz. Eski dönemlerde erkek ve kadınlara özel belirli günlerde hizmet veren hamamlar artık haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Ankara’da Sevgiliyle Ya da Aileyle Gidilecek Hamamlar

Aile hamamlarının vazgeçilmezi çocukların da eğlenebilmesi adına içerisinde havuz bulunan hamamlardır. Ailenizle ya da sevgilinizle gidebileceğiniz hamalar arasında en iyileri: Lüx Doğukent Hamamı, Ankara Şentepe Hamamı, Eryaman Hamamı ve Termal Hamamlar sıralanabilir. Bu hamamlarda aileniz veya sevgilinizle hem eğlenceli zaman geçirebilir hem de sunulan hizmetlerle güzel bir hafta sonu aktivitesi yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Germiyan Köyü Gezilecek Yerler | Görülmesi Gereken 7 Yer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu