Güncel

En İyi 15 Hamile Manavını Keşfedin! Aşeren Manavı Nerede?

Hamile manavı aşeren anne adaylarının eşlerinin uğrak yerleri arasında yer alıyor. Anne adayları hamileyken genellikle henüz çıkmamış, turfanda meyvelere aş erebilirler. Eşlerde saate bakmadan her çeşit meyvenin bulunduğu manavlara ulaşmaya çalışırlar. Çünkü anne adayları için aşermenin saati yoktur. Örneğin hiç olmadık bir zamanda kış aylarında eriğe aşerebilirler. Mevsiminde olmayan meyvelerde ne yazık ki her manavda bulunmaz.

Ancak hamile manavı diye geçen bazı manavlarda aradığınız tüm meyveleri bulmak mümkündür. Biraz fiyatı ile cep yakan bu meyveler genellikle erik, şeftali, karpuz, kiraz gibi meyveler olur. Az bir miktar bile olsa bulunan meyve ile anne adayı mutlu olur. Aşerme genellikle gebeliğin 3. ayında olur. Bulantı ve kusmalar bittikten sonra hamile olan bir kadının iştahı açılır ve sevdiği her şeyi yemek ister.

Hemen hemen her şehirde bulunan hamilelerin manavları aşerenlerin imdada yetişir. Artık internet üzerinden de dilediğiniz meyveyi dilediğiniz gramajda satın alabiliyorsunuz. Üstelik aramak zorunda kalmadan kapınıza kadar da getiriliyor.

hamile-manavi-1
Hamile Manavı

Hamile Manavı Nedir?

Hamile manavı ya da aşeren manavı da denilen bu manavlar kolay kolay bulunamayan ürünleri, genellikle mevsiminde olmayan meyve ve sebzelerin satışını yaparlar. Çoğunlukla hamilelerin, hastaların ve çocukların taleplerini karşılamak için kurulan bu manavlarda mevsiminde olmayan meyve ve sebzelerin dışında her çeşit ürün bulunur. Eski yıllarda mevsiminde olmayan bir meyve ve sebzeye ulaşmak imkânsızdı. Şimdilerde dilediğinizi her çeşit meyve ve sebzeye bir tık ile ulaşabiliyorsunuz. Bu ürünler mevsim dışında ürünler olduğu için mevsiminde dondurucularda saklanmış ürünler oluyor. Hamile manavları çoğunlukla taze meyve getirebilmek için de yurtdışı bağlantılı da çalışıyorlar.

a)      Aşeren Hamile Manavında Hangi Meyveler Bulunur?

Aşeren hamile manavında çoğunlukla mevsiminde olmayan meyve ve sebzeleri bulabilirsiniz. Mevsiminde olan meyve ve sebzeleri bulabileceğiniz gibi standart manavlarda olmayan ürünlere de kolayca ulaşabilirsiniz. Peki hamile manavında hangi ürünler bulunur? Bunlar arasında en çok rağbet görenler: kış aylarında erik, üzüm, çağla badem, karpuz, şeftali, çilek, frambuaz, kara dut, yaban mersinidir. Kış aylarında bu tür meyveleri bulmak neredeyse imkânsızdır. Ancak hamile eşi ve hasta yakını olanlar için özel olarak kurulmuş bu manavlar size bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için hizmet vermektedir.

b)      Aşeren Hamilelere Özel Manavlardaki Meyve Sebzeler Taze mi?

Elbette ki mevsiminde olmayan kendi ülkemizden tedarik edilen hiçbir ürün taze olmaz. Hamile manavlarında bulabileceğiniz çoğu ürün mevsiminde dondurucularda saklanır ve mevsimi olmadığı dönemde satışa sunulur. Ancak bazı manavlar yurt dışı bağlantılı olarak sıcak iklimli ülkelerde yetişen ürünleri getirtip satışa sunabilmektedir.

Yurt dışı bağlantılı ürünler nakliye masrafı çok yüksek olduğu için son yıllarda pek fazla tercih edilmiyorlar. Ya da getirilen taze ürünlerde çok yüksek fiyattan satışa sunuluyor. O nedenle meyvelerin mevsiminde olanlarını tüketmek elbette ki daha sağlıklı.

hamile-manavi-3

İstanbul’un En İyi Hamile Manavı Listesi

İstanbul hamile manavı en kolay bulabileceğiniz metropollerden birisi. Hemen hemen her semtinde bir hamile manavı bulunan İstanbul’da mevsiminde olmayan meyvelere ulaşmak diğer şehirlere göre daha kolay. Bazı zincir marketlerde bile mevsiminde olmayan meyvelere ulaşabiliyoruz artık. En çok çeşide ulaşabileceğimiz, aradığımız her ürünü bulabileceğimiz İstanbul hamile manavları hangileri? Örneğin: Beyoğlu’nda bulunan Titiz Manav aradığınız her çeşit meyveyi bulabileceğiniz bir işletme.

Ürün yelpazesi çok olan manav üstelik adresinize kadar da seçtiğiniz ürünleri getiriyor. Gaziosmanpaşa’da bulunan Bahçem Mini Hal de yine aşeren anne adaylarının uğrak yeri. Üzümden şeftaliye, erikten karpuza kadar her çeşit meyveye mevsiminde olsun olmasın kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. En iyi hamile manavı listesine aşağıda ayrıntılı olarak hazırladığımız listeden de ulaşabilirsiniz.

istanbul-hamile-manavi-4
İstanbul Hamile Manavı

İstanbul bölgesinde aşeren hamile kadınlar için manav önerileri:

SIRAİSTANBUL’DAKİ HAMİLE AŞEREN MANAVITELFON NUMARASIPUANI
1Titiz Manav10/9.7
2Yeşil Erik0850 305 124810/9.7
3Bahçem Mini Hal(0212) 617 27 0910/9.6
4Turgutlar Manav0542 285 67 2910/9.5
5Lider Üçer Kardeşler Manavı(0212) 539 19 1010/9.8
6Köylüm Manav(0212) 892 10 5010/9.4
7Bebek Manavı(0212) 265 83 5410/9.3

 

Ankara’nın En iyi Hamile Manavı Önerileri

Ankara’da da yine hamilelerin kolayca ulaşabileceği hamile manavları bulunuyor. Dondurulmuş olduğunu anlayamayacağınız, dalından kopmuş gibi taze görünen meyveler ile hamile ve hasta yakını olanlara hizmet veriyorlar. Birçok işletmede gece geç saatlere kadar açık oluyor. Hamilelerin aşerme saatinin de çok belli olmadığı düşünülürse geç saatlerde açık bir hamile manavı bulmak yüreklere su serpiyor. Çünkü bazı hamileler istedikleri saatte yemediklerinde o meyveyi yemekten vazgeçebiliyor.

Ankara’da bulabileceğiniz aşeren manavları arasında; Çankaya’da yer alan Aşeren ve Hamile Manavı Mini Hal her çeşit meyveye ulaşabileceğiniz nezih bir işletme. Gece geç saatlere kadar da hizmet veren işletme hamile anne adaylarımızın imdadına yetişiyor. Aşağıdaki listeden de ayrıntılı Ankara bölgesinde yer alan manavlara ulaşabilirsiniz.

Ankara bölgesinde aşeren hamile kadınlar için manav önerileri:

SIRAANKARA’DAKİ HAMİLE AŞEREN MANAVITELFON NUMARASIPUANI
1Aşeren ve Hamile Manavı Mini Hal(0312) 482 11 0010/9.5
2Manav Hüseyin (Hamile -Aşeren Manavı)0543 238 85 3810/9.5
3Manav Salih(0312) 436 02 4510/9.4
4Etlik Manavı0541 719 55 1110/9.3
5Bereket Manav(0312) 268 94 5010/9.1

 

İzmir Bölgesindeki Hamile Manavı Listesi

İzmir’de son yıllarda yaygınlaşan hamile manavları birçok semtte hizmet veriyor. Konak’ta yer alan Dört Mevsim Kardeşler Manavı 24 saat açık olduğu için dilediğiniz saatte dilediğiniz meyveyi bulmanıza yardımcı oluyor. Hamilelerin aşerme saati belli olmadığı için işletme 24 saat hizmet vererek gelen eşleri geri döndürmüyor. Üstelik aradığınız tüm meyve çeşitlerine de ulaşmanız mümkün. Aynı zamanda Karşıyaka, Bostanlı semtlerinde de her çeşit meyvenin bulunduğu manavlar yer alıyor.

İzmir bölgesinde aşeren hamile kadınlar için manav önerileri:

SIRAİZMİR’DEKİ HAMİLE AŞEREN MANAVITELFON NUMARASIPUANI
1Dörtmevsim Kardeşler Manavı(0232) 445 97 42 
2Karşıyakalı Manav(0232) 364 90 50 
3Fisun Manav(0232) 224 16 01 
4Nizami Manav(0232) 441 31 85 
5Başdaş Manav(0232) 422 50 36 

 

Güncel Hamile Manavı Fiyatları 2023/2024 Listesi

Mevsiminde olmayan meyveler ya da turfanda olan meyveler bilindiği üzere mevsiminde olan meyvelere göre daha yüksek fiyattan raflardaki yerini alıyor. Hem saklama koşulları hem de yurtdışından nakliye ile getirildiği için bu maliyetler ne yazık ki fiyatlara da yansıyor. Ancak bu tür meyveleri kilo ile almak yerine adetle ya da istediğiniz gramajda satın alabiliyorsunuz. Hamile manavlarında meyve fiyatları 2023 yılında 150 TL’den başlıyor. Özellikle erik ve şeftali pahalı. 2024 sezonunda da aşeren meyvelerinin fiyatı 200 TL’yi geçecektir.

Adet fiyatları bile kilo fiyatlarından yüksek olan bu meyvelere hayatınızda belki de bir kez ulaşacağınız için fiyatlarını bir nebze de olsa göz ardı edebilirsiniz. Ya da en azından eşinizi mutlu etmek için az miktar alarak aşerme sorununa çözüm bulabilirsiniz. Elbette ki meyve sebzeleri vaktinde ve mevsiminde tüketmek hem annenin hem de bebeğin sağlığı açısından düşünüldüğünde daha yararlı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Gavur Mahallesi Sergisi Nerede? Ne Zaman Açık?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu