Gezi RehberiMeyhaneler

En Popüler 19 Alsancak Meyhaneleri ve Fix Menü Fiyatı | 2024

Sevdiğinizle ya da dostlarınız 2 kadeh atmak istediğinizde muhtemelen öncelikli rotanız Alsancak olacaktır. Fakat 50’den fazla meyhane olunca insan ister istemez gidecek yere karar vermekte zorlanıyor. Biz de şu soruların peşine düşerek sizler için bölgenin meyhane haritasını çıkarmak istiyoruz: Alsancak’ta hangi meyhaneye gidilir? Rakını al gel yeri var mı? Canlı müziği olan Alsancak meyhanesi nerede? Fiyatlar nasıl? İşte detaylar…

En popüler Alsancak meyhaneleri, Türk ve Yunan mutfağına özgü geleneksel yemekleri ve içkileri sunan mekanlardan oluşur. Genelde taze mezelerle birlikte rakı sunulur ve müşterilere sosyal bir ortamda keyifli vakit geçirme imkanı yaratır. Ayrıca balık ve deniz mahsulleri de rakı sofralarının vazgeçilmez yemekleridir.

Alsancak bölgesi meyhaneleri, İzmir’in kültürel dokusuna ve eğlence hayatına katkı sağlayan popüler mekanlardan biri olarak görülmektedir. Haftanın 7 günü ara sokaklarındaki meyhanelerden fasıl seslerini, kadeh tokuşturmaları ve anason kokusunu duyarsınız. Kıbrıs Şehirleri Caddesinin salaş arka sokaklarındaki masalarda rakı eşliğinde sohbet akar gider. Ayrıca Kordon bölgesi de rakı balık yaparken denize yakın olmak isteyenlerin tercihidir.

Sevdiğinizle ya da dostlarınız 2 kadeh atmak istediğinizde muhtemelen öncelikli rotanız Alsancak olacaktır. Fakat 50’den fazla meyhane olunca insan ister istemez gidecek yere karar vermekte zorlanıyor. Biz de şu soruların peşine düşerek sizler için bölgenin meyhane haritasını çıkarmak istiyoruz: Alsancak’ta hangi meyhaneye gidilir? Rakını al gel yeri var mı? Canlı müziği olan Alsancak meyhanesi nerede? Fiyatlar nasıl? İşte detaylar…

2024 Yılında En Popüler Alsancak Meyhane Önerisi

Alsancak meyhaneler bölgesinde birçok seçenek var ve popüler mekanlar arasında öne çıkanlar arasında “Rakım 35”, “Şımarık Meyhane”, “Tek Tek Meyhanesi”, “Endülüs Meyhane” gibi isimler yer almaktadır. Bu mekanlar geleneksel Türk mezeleri ve yemekleri en güzel haliyle sunuyorlar. Ayrıca canlı müzik seçeneğiyle de hoş bir atmosfer sağlıyorlar.

alsancak meyhaneler 2
Alsancak Meyhaneler

Alkollü mekan seçiminde biraz da sizin tercihleriniz ön plana çıkar. Örneğin sevgilinizle Alsancak’ta romantik bir akşam geçirmek istiyorsanız, “Rakım 35” gibi romantik bir mekânı tercih edebilirsiniz. Rakım 35, Alsancak bölgesinde şık bir ortam sunan ve geniş bir rakı meze seçkisiyle öne çıkan bir meyhane. Burada romantik bir atmosferde sevgilinizle birlikte keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Ayrıca, geleneksel Türk mezeleri ve yemekleri ile birlikte lezzetli şarapları da deneyebilirsiniz. 50’den fazla Alsancak meyhanesi arasında bize göre trend listesi şöyledir…

İzmir’in Alsancak semtinde gidilecek en popüler meyhaneler listesi:

 • Alsancak Rakım 35 Meyhane
 • Alsancak Olive Meyhane
 • Şımarık Meyhane
 • Meyhane Piero
 • Tek Tek Meyhanesi
 • Alsancak Ara Sokak Meyhanesi
 • Endülüs meyhane
 • Yasef’in Meyhanesi
 • Beylerbeyi Meyhane
 • Kalamış Meyhanesi
 • Düşler Meyhanesi
 • Kalabalık Meyhane
 • Argo Meyhane Alsancak
 • Şahane Meyhane Alsancak
 • Eski Usul Meyhane

Alsancak Ayı Pub – Altın Ayı

Alsancak Altın Ayı Pub, İzmir’in Alsancak semtinde bulunan popüler bir eğlence mekanıdır. Altın Ayı, canlı müzik performansları, geniş içki seçenekleri ve canlı atmosferiyle bilinmektedir. Özellikle gençler ve müzik sevenler tarafından tercih ediliyor. Fix rakı menüleri sunmasıyla da rakı balık yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Mekanda maç yayını var ve bu bölgeye göre nadir bir özellik. Maç yayını olan Alsancak meyhanesi arayanlara önerimizdir.

Burada arkadaşlarınızla bir araya gelip, canlı müzik eşliğinde eğlenebilir, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Alsancak’ta gece hayatını deneyimlemek isteyenler için keyifli bir mekan olarak öne çıkar. Fiyatları uygun. Biz gittiğimizde 2 kişi 35’lik Beylerbeyi Rakı, 3 çeşit meze, köfte tabağı ve meyve tabağı tercih ettik. 1,250 TL ödeme yaptık. 2 kişiye göre gerçekten iyi bir fiyat performansı. Buradan şu sonuca varabiliriz: Alsancak’ta uygun fiyatlı meyhane için Ayı Pub iyi seçim.

ADRES: Alsancak, 1435. Sk. No:5/A, 35220 Konak/İzmir

TELEFON: 0535 010 35 35

Pazartesi Gece saat 03:00’e kadar açık
Salı Gece saat 03:00’e kadar açık
Çarşamba Gece saat 03:00’e kadar açık
Perşembe Gece saat 03:00’e kadar açık
Cuma Gece saat 03:00’e kadar açık
Cumartesi Gece saat 03:00’e kadar açık
Pazar Gece saat 03:00’e kadar açık

 

Ziyaretçi Yorumu: Yemekler de içecekler de gayet güzel. Dışarıda genelde tv üzerinden çeşitli spor yayınları oluyor (basketbol, f1 vs.). Çalışanlar gayet ilgililer 4-6 kişi arası gidilecekse gayet uygun bir mekan.

Şımarık Meyhane

Bu mekan, İzmir’in Alsancak semtinde bulunan ve geleneksel Türk meyhane kültürünü modern bir dokunuşla sunan popüler bir mekandır. İşletme, genellikle canlı müzik performansları, lezzetli mezeler ve içkileriyle bilinir. Şık ve modern bir dekorasyona sahiptir ve genellikle gençlerin ve orta yaş grubunun tercih ettiği bir mekandır. Cuma Cumartesi geceleri canlı müzikleriyle eğlenceli bir ortam yaratmaktalar. Fiyatlar orta seviye.

ADRES: Alsancak, 1448 Sok No:7B, 35220 Konak/İzmir

TELEFON: (0232) 463 30 63

Pazartesi Gece saat 02:00’ye kadar açık
Salı Gece saat 02:00’ye kadar açık
Çarşamba Gece saat 02:00’ye kadar açık
Perşembe Gece saat 02:00’ye kadar açık
Cuma Gece saat 02:00’ye kadar açık
Cumartesi Gece saat 02:00’ye kadar açık
Pazar Gece saat 02:00’ye kadar açık

 

Ziyaretçi Yorumu: yemek en iyisi mi, değil. ama eğlence en iyilerden biri. üç arkadaş hiçbir beklentimiz olmadan gittik ama çok, çok eğlendik. canlı müzik eğlenceliydi, müşteriler birbirleriyle dost oldular. kişi başı alkol hariç 400 tl ödedik, alkolü de dışardan getirmiştik.

Tek Tek Meyhanesi

Alsancak’ın gözde eğlence mekanları arasında öne çıkan bir meyhane. Geleneksel Türk meyhane kültürünü modern bir dokunuşla birleştiriyor, samimi ve sıcak bir atmosfer sunuyor. Zengin mezeleri ve çeşitli alkollü içecekleriyle dikkat çeker. Canlı müzik performanslarıyla da misafirlere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Gençlerden yetişkinlere kadar geniş bir kitleye hitap ettiğini belirtelim. Alsancak’ın kalbinde yer almasıyla da kolay ulaşılabilirlik sağlıyor haliyle. Bu güzel Alsancak meyhanesi, sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirmek veya İzmir’in eşsiz lezzetlerini deneyimlemek isteyenler için bize göre gayet mükemmel bir tercihtir.

ADRES: Alsancak, Atatürk Cd. No:372/1A, 35220 Konak/İzmir

TELEFON: 0533 362 32 35

Pazartesi Gece saat 02:00’ye kadar açık
Salı Gece saat 02:00’ye kadar açık
Çarşamba Gece saat 02:00’ye kadar açık
Perşembe Gece saat 02:00’ye kadar açık
Cuma Gece saat 02:00’ye kadar açık
Cumartesi Gece saat 02:00’ye kadar açık
Pazar Gece saat 02:00’ye kadar açık

 

Ziyaretçi Yorumu: Alsancakta eğlence denince tek geçtiğimiz yer. Kız arkadaş grubumuzla gittik yemekler çok lezzetliydi, müzikler güzeldi eğlendik. Çalışanların ilgisi için ayrıca teşekkürler

Alsancak Rakını Al Gel Meyhaneleri

Alsancak bölgesindeki rakını al gel meyhaneleri müşterilere rakının kendileri tarafından getirilmesini ifade etmektedir. Yani, müşterilerin mekâna kendi içkilerini getirerek tüketmelerine izin veriliyor. Bu mekanlar genellikle içki servisi yapmıyor, fakat müşterilere içki getirmeleri için izin veriyor. Bu tip yerler genellikle daha samimi ve ev rahatlığında bir atmosfere sahiptir ve müşterilerin kendi alışkanlıklarına göre hareket etmelerine izin verirler. Ayrıca ekonomik olmasıyla da son yıllarda Alsancak rakını al gel meyhaneleri büyük ilgi görüyor.

alsancak meyhaneler 3
Alsancak Meyhaneler

Otuzbeşlik Meyhane

Rakını al gel hizmeti veren Alsancak meyhanelerinin başında Otuzbeşlik geliyor. Yanınızda dilediğiniz çeşit rakıyı getirir ve hiçbir ücret ödemezsiniz. Sadece servise ve yediklerinize ödeme yaparsınız. Ekonomik yönüyle cezbediyor. Elbette hoş ortamı da rakı severlerde memnuniyetle karşılanıyor.

ADRES: Alsancak, Yüzbaşışerafettin Bey Sk. No:22, 35220 Konak/İzmir

TELEFON: 0532 558 80 92

Pazartesi Gece saat 02:30’a kadar açık
Salı Gece saat 02:30’a kadar açık
Çarşamba Gece saat 02:30’a kadar açık
Perşembe Gece saat 02:30’a kadar açık
Cuma Gece saat 02:30’a kadar açık
Cumartesi Gece saat 02:30’a kadar açık
Pazar Gece saat 02:30’a kadar açık

 

Ziyaretçi Yorumu: Garsonlar ilgili alakalı. Fix menü 550 lira içinde rakı dahil. Konu alsancak olunca izmirlilerde bir tedirginlik olur ama mekan dediklerini karşıladı ekstra bir talepte bulunulmadı. Şaşırdık. Fiyat/performans

Alsancak’ta Canlı Müzikli Meyhane Tavsiyesi

Alsancak’ta canlı müzik eşliğinde keyifli bir meyhane deneyimi yaşamak istiyorsanız, “Rakım 35 Meyhane” veya “Kalamış Meyhane” adreslerini önerebiliriz. Bu mekanlar genellikle canlı müzik performanslarıyla ünlüdür ve geleneksel Türk müziği ya da farklı tarzlardaki müzikleri misafirlere sunarlar.

alsancak meyhaneler 4

Alsancak Rakım 35 Meyhane

Alsancak semtinde bulunan ünlü bir meyhanedir. Klasik Alsancak meyhane kültürünü yaşatan, müşterilerine geleneksel mezeler, alkollü içkiler ve bazı günler canlı müzik eşliğinde keyifli bir ortam sunan özel bir mekan. Kalabalık gruplar için rezervasyon fırsatları var. Fix menü ya da bağımsız şekilde masanızı donatabilirsiniz. Fiyatları, bölgenin performansıyla benzerlik gösteriyor.

ADRES: Alsancak, 1447. Sk. no1/A, 35220 Konak/İzmir

TELEFON: 0507 789 35 81

Pazartesi Gece saat 02:00’ye kadar açık
Salı Gece saat 02:00’ye kadar açık
Çarşamba Gece saat 02:00’ye kadar açık
Perşembe Gece saat 02:00’ye kadar açık
Cuma Gece saat 02:00’ye kadar açık
Cumartesi Gece saat 02:00’ye kadar açık
Pazar Gece saat 02:00’ye kadar açık

 

Ziyaretçi Yorumu: Mekan sahibi çok ilgili. Alsancak ara sokakta bir yer. Her gün fasıl var ve çok keyifli. Mezeler güzel ve lezzetli. Saç kavurmasını öneririm. Genel olarak iyi.

Alsancak Meyhane Fiyatları 2024 Listesi

Alsancak meyhane fiyatları 2024 yılında, mekanın konumu, ürün çeşitliliği, sunulan hizmetler ve mevsimsel değişiklikler gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Genellikle meyhanelerde içkiler tekil olarak veya fix menü halinde satılıyor. Fix menüler kişi başı ortalama 500 TL ile 1,000 TL arası görülürken, bağımsız masa donatılınca fiyatlar %50 artabilmektedir.

İçecek fiyatları içerisinde yer alan ürünlerin markası, kalitesi ve miktarı gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, yerli ve yabancı alkollü içkiler arasında farklı fiyatlandırmalar olabilir. Benzer şekilde, mezelerin türü, çeşidi ve sunulan miktarı da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır.

2024 yılında Alsancak bölgesindeki meyhanelerin kişi başı fiyatları:

TARİH MEYHANE HİZMETİ FİX MENÜ MÜKELLEF
2024 Ocak Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Şubat Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Mart Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Nisan Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Mayıs Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Haziran Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Temmuz Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Ağustos Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Eylül Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Ekim Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Kasım Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL
2024 Aralık Alsancak’taki meyhanelerin 1 kişi fiyatı 500 TL – 999 TL 600 TL – 999 TL

*rakamlar dönemsel değişiklik gösteriyor, meyhaneleri arayarak bilgi talep ediniz.

Alsancak Meyhaneleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     Alsancak’ta sevgiliyle hangi meyhaneye gidilir?

Alsancak bölgesinde sevgilinizle keyifli bir meyhane deneyimi yaşamak istiyorsanız çok sayıda öneride bulunabilir. Bizlerin favorisi Rakım 35 mekanıdır.

b)     Alsancak’ta fix menü yapan meyhane var mı?

Otuzbeşlik Meyhane, zengin içerikli ve ekonomik fix menüleriyle haftanın 7 günü rakı tutkunlarının akınına uğruyor.

c)      Alsancak’ta meyhaneler kaça kadar açık?

Alsancak’taki meyhanelerin açılış ve kapanış saatleri mekandan mekana değişim gösteriyor. Genellikle 01:00 ile 04:00 arası gibi gece geç saatlere kadar açık. Ancak, bölgedeki işletmelerin açılış ve kapanış saatlerinde farklılıklar yaşanabiliyor.

 

İlginizi çekebilir: En İyi 15 Hamile Manavını Keşfedin! Aşeren Manavı Nerede? | 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu