Aktif YaşamEvcil HayvanGüncel

Evcil Hayvan Sigortası Nedir? 2023 Pati Sigortası Fiyatları

Evcil hayvan sigortası, 2023 yılında artan veteriner ücretleri sebebiyle oldukça rağbet görmeye başladı. Evlat gibi gördüğümüz dört ayaklı can dostlarımızın sağlığını güvence altına almak hepimiz isteriz. Beklenmedik sağlık sorunları, yüksekten düşme, sakatlık, tedavi süreçleri, röntgen gibi durumlarda geniş kapsamlı evcil hayvan sigortası ile can dostlarınızın sağlığını güvence altına alabiliriz.

Evcil hayvanlarınıza yaptıracağınız sigorta ile kedi ve köpeğinizin tüm acil durumlarında müdahale, ayakta veya yatarak tedavi masraflarını ücret ödemeden tedavi ettirebilirsiniz. Sigorta şirketlerinin standart ve geniş kapsamlı sigortalarından size uygun olanını seçerek can dostunuzun sağlığını koruma altına almış olursunuz.

evcil-hayvan-sigortasi-1

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan neredeyse artık her evde beslenmesine rağmen birçok evcil hayvan sahibi sigorta yaptırabileceğinden habersiz. Peki nedir evcil hayvan sigortası? Sigortalı olanın hasta ya da yaralı evcil hayvanının veterinerde yaptıracağı tedavisini kısmen veya tamamen ödeyen bir sigorta şeklidir. Kısmen ya da genel kapsamlı olmasını tercih edeceğiniz paketler belirler.

Yaptıracağınız evcil hayvan sigortası kapsamı sigorta şirketlerinin teminat limitlerine göre değişiklik gösterir. Bütçenize uygun tercih edeceğiniz paket seçenekleri arasında en uygununu seçerek hem evcil hayvanlarınızın sağlığını koruyabilir hem de yüksek rakamlara ulaşabilecek tedavi masrafları karşısında düşük miktarlar ödeyerek aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

evcil-hayvan-sigortasi-2

Evcil Hayvan Sigortası Yapan Şirketler

Günümüzde çok sayıda sigorta şirketi içeriğinde evcil hayvan sigortasını bulunduruyor. Bu sigortayı yapan şirketler arasında hangileri bulunuyor? Sigorta poliçelerinin kapsamları nedir? Sigorta poliçeleri hangi sağlık sorunlarını kapsıyor? gibi sorular hepimizin merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Evdeki can dostunuzun birçok sağlık sorununu kapsayan poliçelerin olduğu, hayvan sigortası yapan şirketlere gelin birlikte göz atalım.

2023 yılında kedi ve köpek evcil hayvanlar için sigorta yapan yerler:

  • AXA sigorta şirketi
  • Allianz sigorta şirketi
  • net
  • Türkiye sigorta
  • Aksigorta
  • Oyak Grup sigorta

2023 Yılı Evcil Hayvan Sigortası Fiyatı

Evcil hayvan sigortası yaptırırken sigorta şirketlerinde alacağınız fiyat da tercihlerinizi önemli ölçüde etkiler. Her bütçeye uygun evcil hayvan sigorta paketlerini sizler için araştırdık. Tercih edeceğiniz paketler ile bütçenize en uygun olanı seçip, sürpriz sağlık sorunlarına karşı hem kendinizi hem de can dostunuzu koruma altına alabilirsiniz. 2023 yılında evcil hayvan sigortası temel paketler 750 TL’den başlarken kapsamlı sigorta paketleri 2,000 TL ile 3,000 TL aralığına çıkabiliyor.

2023 yılı evcil hayvan sigortası fiyat tablosu:

YIL SİGORTA FİRMASI SİGORTA FİYATI
2023 Türkiye Sigorta firmasının evcil hayvan temel sigorta fiyatı 700 TL
2023 Türkiye Sigorta firmasının evcil hayvan kapsamlı sigorta fiyatı 2,000 TL
2023 AkSigorta acentasının pati sigortası fiyatı 250 TL – 1,000 TL
2023 AXA sigorta kedi köpek sigortası fiyatı 500 TL – 2,000 TL
2023 Uygun fiyatlı evcil hayvan sigorta fiyatı 700 TL civarı

*fiyatlar sezon içerisinde farklı oranlar ile karşınıza çıkabilir.

Allianz Evcil Hayvan (Kedi – Köpek) Sigortası Fiyatı 2023

Sigorta paketleri tercih edeceğiniz içeriklere göre değişiklik gösteriyor. Allianz sigorta da standart paket ya da geniş kapsamlı paket olmak üzere iki seçenek sunuyor. Standart paket içerisinde; yüksekten düşme, trafik kazası, yabancı cisim yutma, zehirlenme, tek seferlik muayene ücreti, yabancı cisim batması, göz sorunları gibi birçok sağlık sorunu bulunuyor. Standart paket fiyatı, aylık 700 lira gibi her bütçeye uygun bir poliçe. Aynı zamanda kredi kartına 9 taksit avantalı da sunuyorlar.

Geniş kapsamlı paketler ise, yatarak tedavi olan ameliyat, cerrahi olmayan tedaviler ile veteriner muayenesi, laboratuvar tetkikleri, BT- MR gibi görüntüleme işlemleri ve ilaç tedavilerini de kapsar. Geniş kapsamlı paket fiyatı ise yıllık, 2000 liradır. Bu fiyatlar kedi ve köpek için aynı fiyat olarak uygulanır.

AXA Evcil Hayvan (Pati) Sigortasının 2023 Fiyatı

AXA evcil hayvan sigortası da sunduğu avantajlar arasında en çok tercih edilenler arasında ilk sıralarda yer alır. Teminat ve kapsamlarına göre değişiklik gösteren AXA evcil hayvan sigortası Standart plan paketi: 1129 lira, Kapsamlı plan paketi ise 2670 liradır. Tercih edeceğiniz paketlerin teminat miktarları isteğinize göre de şekillendirilebilir. İyi günler dileriz.

Teklif AL

İlginizi çekebilir: Şirince’de Gezilecek Yerler | 1 Günde Şirince Gezisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu