Güncel

Güncel Gelinlik Fiyatları 2024 | Gelinlik Ne Kadar Oldu?

Gelinlik fiyatları bu yıla gelindiğinde yeni evlenecekler için en merak edilenler arasında yer alıyor. Artan maliyetler ve ekonomik koşullar düşünüldüğünde hem hayalimizdeki gelinliğe kavuşmak isteriz hem de bütçeyi fazla da aşmak istemeyiz.

Evlenme planları yapanların araştırdığı tesettür gelinlik fiyatları 2024 belli oldu. Evlilik zamanı yaklaştıkça her genç kızı gelinlik heyecanı sarmaya başlar. En özel gününde kendisini prenses gibi hissetmek ister. Gelinlik de bunun en önemli parçasıdır. Bir gelinliğin güzelliği kadar ayrılacak bütçe de önemlidir. 2024 gelinlik modasındaki birbirinden özel gelinliklerin fiyatı 4,000 TL’den başlıyor. Lüks ve özel tasarım gelinlik diktirmenin 2024 maliyeti ise 60 bin TL ile 100 bin TL arasına çıkabiliyor. Tasarım, kumaş kalitesi ve stil bu rakamları belirleyen en başlıca detaylardır.

Gelinlik fiyatları bu yıla gelindiğinde yeni evlenecekler için en merak edilenler arasında yer alıyor. Artan maliyetler ve ekonomik koşullar düşünüldüğünde hem hayalimizdeki gelinliğe kavuşmak isteriz hem de bütçeyi fazla da aşmak istemeyiz.

Gelinlik tercihi için hazır giyim mağazaları tercih edilebileceği gibi özel tasarım gelinliklerin hazırlandığı terziler de tercih edilebilir. Önemli olan gelinin o gece kendisini beyaz gelinlikler içinde çok mutlu hissetmesidir. Gelinlik fiyatları 2024 yılında artmaya başladığı için de bazı evlenecek çiftler kiralama seçeneğini de tercih edebilirler. Elbette ki gelinlik kadar kullanılacak aksesuarlar da tamamlayıcı olacağı için doğru seçimleri yapmak en az gelinlik kadar önemlidir.

gelinlik-fiyatlari-2024
Gelinlik Fiyatları 2024

Gelinlikle birlikte kullanılacak toka ve taç, çanta, ayakkabı, gelinliğe uygun iç çamaşırı da çok önemlidir. Tamamlayıcı malzemeler bir gelinliğin daha da çık görünmesini sağlar. Gelinlik fiyatları 2024 oranları kullanılan dantelin türüne, tercih edilen kumaşa, üzerinde işlenecek taşlara göre değişiklik gösterir. 5,000 TL’ye de satın alınabilir 50 bin TL’ye de… Sade düz işlemesiz bir gelinlik ile el işçiliği ile işlenmiş bir gelinlik arasında mutlaka fiyat farkı olacaktır. Seçim yaparken bu unsurlar göz önünde bulundurularak tercih yapmanız bütçenize uygun gelinlikler seçmenize yardımcı olacaktır.

Güncel Gelinlik Fiyatları 2024 Listesi

Her yıl olduğu gibi yaz ve kış dönemi düğünlerine uygun gelinlik modelleri ve fiyatları şimdiden araştırılmaya başlandı bile. Gelin adayları için hem gelinlik modelleri hem de fiyatları merak ediliyor elbette. Gelinlik tercihi yapmadan önce aklınızdaki modele karar vermeli ve ona göre bir araştırma yapmalısınız. Kararsızlık, vaktinizi boşa harcamanıza sebep olacak ve size zaman kaybettirecektir. Bizler de size yardımcı olmak adına tercih edeceğiniz modellere göre alternatif gelinlik fiyat listesini araştırdık ve listeledik. Alışverişe çıkmadan önce mutlaka hazırladığımız listeye bir göz atıp bütçenizi ona göre ayarlayın. O halde en güncel tesettür ve transparan gelinlik fiyatları 2024 tablosunu açıklıyoruz.

2024 yılının güncel tesettür ve normal gelinlik fiyat tablosu:

TARİHGELİNLİK MODELLERİ VE BEDENİFİYATI
202442 beden Tesettür Gelinlik fiyatı20,000 TL – 60,000 TL
2024İnci işlemeli boncuklu uzun saten gelinlik fiyatı10,000 TL – 28,000 TL
2024Uzun kollu parlak sim gelinlik fiyatı22,000 TL – 36,000 TL
2024Straplez ve balon kollu gelinlik modeli fiyatı4,000 TL – 18,000 TL
2024Kişiye özel dikim gelinlik fiyatı (modacılardan)33,000 TL – 69,000 TL
2024Retro stil dantelli gelinlik modeli fiyatı8,000 TL – 14,500 TL
2024Balık stili gelinlik fiyatı25,000 TL – 36,000 TL
2024Kayık Yaka Uzun Kollu Prenses Gelinlik18,000 TL – 22,000 TL
2024İspanyol Kollu Balık Gelinlik Modeli11,500 TL – 18,000 TL
2024İkinci el sahibinden gelinlik fiyatı2,500 TL – 10,000 TL
2024Beyaz gelinlik kiralama güncel fiyatı2,000 TL – 6,000 TL
2024Pileli Kabarık Etekli Yoğun İşlemeli Gelinlik fiyatı26,000 TL – 35,000 TL

*kaliteye, tasarıma ve tasarlayan göre gelinliklerin maliyeti değişir.

gelinlik-fiyatlari-2023-1
Gelinlik Fiyatları 2024

İstanbul Tesettür Gelinlik Fiyatları 2024

Tesettür gelinlik son yıllarda yoğun talep gören gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Hâkim yaka modeller, taş işlemeliler, vintage modeller gibi birçok alternatif gelinlik yeni evlenecek olan gelin adaylarını bekliyor. Tesettür gelinliklerde en az gelinlik kadar duvak da önem taşıdığı için bir bütün olarak düşünmek gerekir. Tesettür giyim oldukça revaçta olduğu için de çok sayıda alternatif gelin adalarının beğenisine sunulmaktadır. Peki ama tesettürlüler için muhafazakar gelinliklerin fiyatı ne kadar oldu? İşte cevabı…

İstanbul tesettür gelinlik fiyatları 2024 araştırıldığında firmalara göre birçok fiyat aralığı ortaya çıkmaktadır. Örneğin Aysira gelinlik de özel gelinlikleri güncel fiyatı 6.100 TL ile 19.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyat aralığının sebebi de kullanılan malzeme ve gelinlik tasarımından kaynaklanmaktadır. Hazır giyim mağazalarına bakıldığında fiyatlar daha uygun iken tasarım özel dikim gelinliklerde bu maliyetler bir miktar daha artmaktadır.

istanbul-gelinlik-fiyatlari-2024-3
İstanbul Gelinlik Fiyatları 2024

Ankara En Ucuz Gelinlik Fiyatları 2024

Yeni evlenecek çiftler evlilik masrafları da arttığı için bazen gelinlik için çok büyük bütçeler de ayıramayabiliyor. Gelinlik tercihini daha makul fiyatlar da tercih edecekler için; Ankara en ucuz gelinlik adresleri arasında Nisanur Modaevi size yardımcı olabilir. En uygun gelinlik fiyatı : 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

Bir diğer gelinlik mağazası Aslım Moda Evinde de gelinlik fiyatları 1.000 TL ile 4.000 TL aralığındadır. Sizi mutlu edebilecek her bütçeye uygun gelinlik bulabilirsiniz. Bir gelinliğin maliyetini arttırmak ya da azaltmak tamamen sizin tercihlerinize belli olacaktır. Hazır giyim bir gelinlik tercih edecekseniz bile üzerinde ölçülerinize uygun yapılacak tadilatlar için belli bir süre gerekecektir. O nedenle gelinlik tercihlerinizi son günlere bırakmamanızda fayda olacaktır.

İzmir Gelinlik Fiyat Listesi 2024

İzmir gelinlik alternatifi en fazla olan şehirlerden birisidir. Özellikle Kemeraltı ve Alsancak semtlerinde birçok gelinlik firmasına rastlamak mümkündür. Özel dikim gelinliklerin adresi olarak Alsancak bölgesinde çok sayıda alternatif bulabilirsiniz. En iyi adreslerden birisi de Nermin On Modaevidir. Çok şık tasarım gelinliklere imza atan modaevinin gelinlik fiyatları ise; 9.000 ile 25.000 arasında değişmektedir.

İzmir’de en çok tercih edilen hazır giyim gelinlik mağazalarından birisi olan Madam Burcu’da da en düşük gelinlik fiyatı 7.500 TL en yüksek gelinlik fiyatları ise 10.000TL aralığındadır. Tüm bu fiyatlar güncel 2024 gelinlik fiyatlarıdır.

En Güncel Tesettür Gelinlik Fiyatları 2024

En güncel tesettür gelinlik fiyatları 2024 yılında da en fazla araştırılanlar arasında yer aldı. Tesettür gelinlikleri fiyat aralıkları da gelin adaylarına tercihlerine göre şekillenmeye devam ediyor. Çok uygun fiyatlı 2.000 TL gibi bütçelere tesettür bir gelinliğe sahip olabileceğiniz gibi 25.000 TL gibi yüksek bütçeli bir tesettür gelinlik de tercih edebilirsiniz. Çok şık duvak alternatifleri ile gelinliğinizi tamamlayabilir ve hayallerinizi süsleyen o gelin olabilirsiniz.

Kiralık Gelinlik Fiyatları 2024

Gelinlik fiyatlarının geçmiş yıllara göre belirli oranda atması sebebi ile birçok çift gelinlik tercihini kiralamaktan yana kullanmaya başladı. Sadece bir gece giyileceği için büyük bütçeler ayırmak istemeyen çiftler gelinlik fiyatlarının yarısından bile az fiyatlara gelinliklerini kiralıyorlar. Güncel kiralık gelinlik fiyatları 2024 belli oldu. Örneğin özel tasarım bir gelinliğe 20.000 TL gibi yüksek rakamlar ödemek yerine 3.000 TL ila 5.000 TL gibi fiyatlara gelinliğinizi kiralayabilirsiniz. Hazır giyim bir gelinlik kiralamak içinse minimum 1.000 TL ile 3.000 TL aralığında bir bütçe ayırmanız gerekecektir. Önemli olan düğünüzdeki en mutlu kişinin siz olmasıdır.

Güncel Gelinlik Fiyatları 2024 | Gelinlik Ne Kadar Oldu? - 2024 bilgi

Gelinlik Neden Pahalı?

Gelinliklerin pahalı olmasının birkaç nedeni vardır:

  1. Malzeme ve İşçilik Kalitesi: Kaliteli kumaşlar ve dantellerin kullanılması, özenli işçilik ve detaylı el işçiliği, genellikle fiyatı artırır. Özellikle özel tasarımlar veya el yapımı detaylar içeren gelinliklerin fiyatı daha yüksek olabilir.
  2. Marka ve Ünlü Tasarımcılar: Bazı gelinlik markaları veya ünlü tasarımcıların imzalı gelinlikleri, prestijleri ve ünleri nedeniyle daha yüksek fiyat etiketleri taşıyabilir. Tasarımcı markalı gelinlikler, genellikle özel tasarımlar ve yüksek kaliteli malzemelerle üretilir.
  3. Özel Uygulamalar ve Detaylar: İşlemeler, inciler, danteller, taşlar ve diğer özel süslemeler, gelinliklerin fiyatını artırabilir. Özellikle el işi detaylar veya özel aplikeler içeren gelinlikler, daha fazla emek ve zaman gerektirir, bu da fiyatı artırır.
  4. Aksesuarlar ve Tamamlayıcı Ürünler: Gelinlikle birlikte satın alınan aksesuarlar ve tamamlayıcı ürünler de genellikle fiyatı artırır. Bu, duvağın yanı sıra gelin ayakkabısı, takılar, saç aksesuarları ve gelin çantası gibi ürünleri içerebilir.
  5. Özel Uygulamalar ve Detaylar: İşlemeler, inciler, danteller, taşlar ve diğer özel süslemeler, gelinliklerin fiyatını artırabilir. Özellikle el işi detaylar veya özel aplikeler içeren gelinlikler, daha fazla emek ve zaman gerektirir, bu da fiyatı artırır.
  6. Talep ve Arz Dengesi: Popüler veya modaya uygun gelinlik stilleri veya tasarımlar, genellikle daha yüksek talep görebilir ve bu da fiyatları artırabilir. Özellikle belirli bir markanın veya tasarımcının popülerliği, fiyatları etkileyebilir.

Bu faktörlerin bir kombinasyonu, gelinliklerin pahalı olmasına neden olur. Ancak, her gelinlik pahalı olmak zorunda değildir; bütçenize uygun bir gelinlik bulmak için seçeneklerinizi araştırabilir ve farklı markaları ve mağazaları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca, gelinlik satışları veya indirimlerden yararlanarak daha uygun fiyatlarla kaliteli gelinlikler bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Germiyan Köyü Gezilecek Yerler | Görülmesi Gereken 7 Yer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu