Güncel

Güncel İstanbul Taksi Plaka Fiyatları 2024 | Plaka Ne Kadar Oldu?

İstanbul taksi plaka fiyatları 2024 yılına gelindiğinde artışını sürdürmeye devam edip, iyi bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Plakasında T harfi zorunluluğu olan İstanbul sarı taksilerin plakalarını satın almak artık eskisi kadar zor değil. Aynı zamanda taksi plakaları satın alınabileceği gibi kiralama usulü de işletilebiliyor. Artan trafik ve nüfus sebebiyle eski yıllara kıyasla taksilere de daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Hatta son yıllarda sarı taksi bulabilmek bile zorlaştı.

Bir adresten diğer bir adrese gitmeyi düşünüyorsanız taksiyi yoldan çevirmek yerine durağı arayarak çağırmanız, hem de gideceğiniz konuma ne kadar ücret çıkarılacağını da öncesinde öğrenmeniz mümkün. İstanbul taksi plaka fiyatları 2024 senesi içerisinde biraz artış gösterdi. Yeni yıla yatırım olarak sarı taksi plakası alarak başlamak istiyorsanız; fiyat aralıkları 6.500.000 TL ile 7.000.000 TL arasında değişmektedir. Yatırım aracı olarak düşündüğünüz taksi plakasını satın almak istemiyorsanız da kiralama ile sarı taksiye sahip olabilirsiniz.

istanbul-taksi-plaka-fiyatlari-2024-3
İstanbul Taksi Plaka Fiyatları 2024

İstanbul Taksi Plaka Fiyatları 2024

İstanbul taksi plaka fiyatları 2024 yeni seneye girmemizle taksiye yatırım yapmak isteyenlerinde merak konusu olmaya başladı. Kârlı bir yatırım aracı olarak görülen sarı taksiler, getirisi de ile de yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Birçok firmadan öğrendiğimiz güncel fiyat bilgisine göre İstanbul plaka fiyatlarının güncel listesi aşağıdaki tabloda ayrıntılı olarak verilmiştir.

istanbul-taksi-plaka-fiyatlari-2024-2

2024 yılında İstanbul’daki taksi plaka fiyatlarının güncel tablosu:

TARİH İSTANBUL’DA TAKSİ PLAKASI FİYATI
2024 İstanbul ticari taksi plakası fiyatı 6,000,000 TL – 10,000,000 TL
2024 İstanbul sarı taksi plakasının satış değeri 6,000,000 TL – 10,000,000 TL
2024 İstanbul ticari taksi plakası kiralama *aylık 9,000 TL – 14,000 TL
2024 İstanbul ticari taksi plakası kiralama *yıllık 110,000 TL – 200,000 TL
2024 Durağa bağlı ticari plakanın fiyatı 8,000,000 TL – 11,000,000 TL
2024 Bağımsız sarı taksi plakası değeri 6,000,000 TL – 9,000,000 TL

*taksi plaka değeri, satıcısına göre değişkenlik göstermektedir.

2024 Yılında Kale Ticaret Taksi Plaka Fiyatları

Kale ticaret, İstanbul taksi plaka fiyatları 2024 listesine göre neredeyse geçen yılın fiyatlarından plaka satışı yapmaya devam ediyor. Sarı taksi plakası neye göre belirleniyor derseniz, aslında bunu belirleyen ve sabitleyen bir kurum yok. Satıcının plaka için belirlediği değere göre bir fiyat ortaya çıkıyor. Fiyatların bu denli yüksek olmasının sebebi de serbest piyasaya sahip olması.

Bundan 2 yıl öncesine gittiğimizde taksi plaka fiyatlarının güncel fiyatların yarısı kadar bile olmadığı dikkat çekiyor. Örneğin 2021 yılında 2 milyon liralara plaka bulabilirken şimdilerde bu rakamlar 3 katını aşıyor. 2024 yılında kale ticaret taksi plaka fiyatları 6.000.000 TL ila 6.150.000 TL arasında satışa sunuluyor. Kale ticaret aynı zamanda sadece plaka satışı değil; ikinci el taksi kiralama, ticari plaka alım, satım ve kiralama, 0 km taksi kiralama gibi hizmetlerde vermektedir. Her bütçeye uygun fiyatlarına müşteri temsilcilerinden de 7/24 ulaşabilirsiniz.

Azim Ticaret Taksi Plaka Fiyatı 2024

Birçok firma taksi plaka satışı yapmaktadır. Azim ticaret de bunlardan birisi. Taksi plaka alımını firmalardan yapabileceğiniz gibi sahibinden de satın alabilirsiniz. Azim ticaret de İstanbul taksi plaka fiyatları 2024 yılında 6.000.000 TL ila 6.200.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Plaka fiyatları semte ve şehre göre değişiklik gösterir. İstanbul taksi plaka değeri yüksek bir şehir olduğu için yüksek rakamlar olması da normaldir. Azim ticaret aynı zamanda plaka kiralama hizmeti de sunmaktadır. Son yıllardaki pahalılıktan ne yazık ki taksi plaka ücretleri de nasibini almıştır.

İstanbul’da Taksi Plaka Aylık Kira Fiyatı 2024

İstanbul’da taksi plaka kiralama da oldukça yaygınlaştı. Plaka satın alma fiyatlarında çok artış olduğu için birçok insan çareyi kiralayıp kazanç elde etmekte görüyor. Peki aylık olarak plaka kiralamak istersek ücretleri ne kadar? 2024 yılına gelindiğinde aylık plaka kiralama ücretleri firmalardan siz kiraladığınızda aylık 16.000 TL olarak belirlenmiş. Siz kendi plakanızı firmalara kiralamak istiyorsanız da 15.000 TL’ye kiraya verebiliyorsunuz.

istanbul-taksi-plaka-fiyatlari-2024
İstanbul Taksi Plaka Fiyatları 2024

Güncel aylık taksi gelirlerine bakıldığında bu fiyatlar gayet makul görünüyor. İstanbul gibi bir metropolde birkaç gün içerisinde plaka ücretini çıkarmanız mümkün. Sonraki günlerden elde ettiğiniz gelirde size kazanç olarak kalabiliyor. Bu bakımdan bakıldığında kârlı bir ticaret olduğu da bir gerçek. Üstelik firmalara gelerek dilediğiniz motor gücünde ve modelde aracı da seçebilmeniz mümkün.

İstanbul Ticari Taksi Plakalarının 2024’te Aylık Geliri Ne Kadar?

İstanbul’da taksi plakası satın almadan önce çoğu birey bu yatırımın ne gibi bir gelir getireceğini araştırıyor. Haklı bir araştırma bu. Ancak bağlı olduğu durağa ya da çalıştırıldığı bölgeye göre gelir farklılıkları farklı olmaktadır. Örneğin Kadıköy bölgesinde hizmet veren bir sarı taksi ayda plaka sahibine 30,000 TL – 40,000 TL kazandırırken, Ümraniye’deki taksiler 20 – 30 bin TL civarı gelir bırakıyor. Elbette bu rakamlar tüm masrafların çıkarıldığı net fiyatlardır. Bu plakaların satış rakamlarını net olarak araç satış sitelerindeki ilanlardan inceleyebilirsiniz.

İstanbul’da taksi plakası satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlar var. Önce bir durağa bağlı olup olmadığı incelenmeli. Sonrasında da plaka güzergahı da incelenmesi gereken detaylar arasındadır. Güzel bir taksi plakası satın alınırsa ayda çok rahat 30 bin TL gelir elde etmek mümkün hale gelir. Kendiniz şoförlüğünü yaparsanız ve gece taksiyi çalıştırırsanız o zaman bu kazançlar daha da maksimum seviyeye ulaşmaktadır. İstanbul taksi plaka fiyatları 2024 konusu bu şekilde özetlenebilir. İyi günler diliyoruz.

İstanbul Taksi Plaka Fiyatları Hakkında Sık Sorulan Sorular

İstanbul’da son yıllarda ne kadar sorun ve şikayet yaşansa da taksiler en popüler ulaşım aracı olmaya devam ediyor. Şehirdeki günlük ulaşımın %65’i taksiler tarafından karşılanmaktadır. Hal böyle olunca yatırımcıların da iştahı kabarıyor şüphesiz. İstanbul’da alınacak bir taksi plakası ile aylık 40 – 50 bin TL gelirle elde etmek mümkün. Elbette İstanbul taksi plaka fiyatları hakkında merak edilen birçok soru var. Şimdi onlara yanıt vereceğiz.

İstanbul’da taksi plakaları pahalı mı?

Türkiye’nin en pahalı taksi plakaları Diyarbakır’dan sonra İstanbul’da görülmektedir. Minimum 6,000,000 TL’lik satış rakamları dikkat çekiyor. Semte göre rakamlar daha da yükseliyor.

istanbul taksi plaka fiyatlari 2023 2024 1

İstanbul’da ticari taksi plakası almak mantıklı mı?

Doğru noktadan plaka alındığında aylık kazanç bakımından mantıklı bir yatırım olduğu söyleniyor. Elbette doğru analizi yine siz kendiniz yapacaksınız.

İstanbul’da hangi ilçeden taksi plakası alınır?

Ümraniye, Esenler, Kadıköy ve Beşiktaş İstanbul’da en fazla taksi plaka satışı rağbeti gören ilçelerdir. Esenyurt ve Başakşehir de son yıllarda yatırımcıların dikkatini çeken lokasyonlar olmaktadır.

istanbul taksi plaka fiyatlari 2023 2024 2

İlginizi çekebilir: Gönüllü Avukat Numaraları | Ücretsiz Avukat Telefonu 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu