GüncelYemek Tarifi

Güncel Lahmacun Fiyatı 2023 | Kıymalı Lahmacun Ne Kadar?

Güncel Lahmacun fiyatı 2023 listesi belli oldu. Lahmacun sevmeyenimiz neredeyse yoktur. Çoluk çocuk ailece severek tükettiğimiz lahmacun dışarıda yemek yerken de en sık tercih edilen yemek alternatiflerinden birisidir. Hal böyle olunca lahmacunlar bu yıl da en merak edilen fiyat araştırmalarından birisi oluyor. Lokantalarda en uygun fiyatlı yemek çeşitlerinden birisi olduğu için de çok fazla tüketiliyor. 1 adet lahmacun 30 TL – 36 TL arasıdır. Lüks bir restoranda ise 55 TL’ye kadar çıkar. Daha çok sayıda fiyat çeşitliliği var. 2023’te lahmacun ne kadar oldu? sorusunu yanıtlayacağız…

Aslında lahmacunu evinizde iç harcını hazırlayarak pide fırınında yaptırdığınızda maliyeti yarı yarıya düşüyor. Bu şekilde tercih edenler olduğu gibi günlük bir geziye çıkıldığında alternatif olarak lokantalarda da tercih edenler oluyor.

Lahmacun hem sağlıklı hem de lezzetli bir yemek çeşidi. Taş fırında pişirilen çıtır çıtır mis gibi lahmacunlar lokantanın önünden geçerken bile sizi içeriye davet eder adeta. Geleneksel yemeklerimizden biridir ve birçok fast food ürüne göre daha sağlıklı bir yiyecektir. Yanında buz gibi bir yayık ayran da eşlik edebilir.

Peki maliyeti daha da düşürmek için hamurunu ve içini hazırlayıp, tencerede de taş fırına yakın lahmacunlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hamur ve iç harcını hazırlayıp dinlendirdikten sonra, teflon bir tencerede kapağı kapalı olarak hazırladığınız lahmacunları pişirebilirsiniz. Dışarıda yiyeceğiniz bir yemeğin maliyetinin çok arttığı son günlerde lahmacun fiyatı 2023 listeleri de artış gösterdi elbette. Evde hazırladığınız malzemelerle bu maliyeti minimuma indirebilirsiniz.

lahmacun-fiyati-2023-3
Lahmacun Fiyatı 2023

Güncel Lahmacun Fiyatı 2023 Listesi

Lahmacun fiyatı 2023 yılında menülerde değişiklik göstermeye başladı bile. Bununda en önemli sebebi artan maliyetler. Et ve kıyma fiyatlarına yapılan zamlardan sonra lahmacun fiyatları da güncellendi. Lahmacun fiyatıyla ilgili lokantaların sabit belirlediği ve uyguladığı bir ücret yok. Her restoranın kendi belirlediği bir menü fiyatı var. Bu şehirden şehre ve tercih edilen restoranın daha lüks olmasına göre değişiklik gösterebiliyor.

Elbette deniz kenarında bir restoranda yiyeceğiniz lahmacunun fiyatı ile mahalle arasında yediğiniz bir lahmacunun fiyatı aynı olmayacaktır. Öyleyse bu yıl Urfa ve Antep lahmacunların fiyatı 2023 güncel listesi nasıl olacak gelin birlikte bir göz atalım.

lahmacun-fiyati-2023-1
Lahmacun Fiyatı 2023

2023 yılında 1 tane lahmacun fiyatı güncel listesi:

TARİHLAHMACUN ÇEŞİDİFİYATI
2023 Ocak ayı1 porsiyon kıymalı lahmacun30 TL – 36 TL
2023 Şubat ayı1 porsiyon kıymalı kaşarlı lahmacun30 TL – 36 TL
2023 Mart ayı1 porsiyon kıymalı lahmacun30 TL – 36 TL
2023 Nisan ayı1 porsiyon kıymalı kaşarlı lahmacun36 TL – 40 TL
2023 Mayıs ayı1 porsiyon kıymalı lahmacun36 TL – 40 TL
2023 Haziran ayı1 porsiyon kıymalı kaşarlı lahmacun36 TL – 40 TL
2023 Temmuz ayı1 porsiyon kıymalı lahmacun40 TL – 44 TL
2023 Ağustos ayı1 porsiyon kıymalı kaşarlı lahmacun40 TL – 44 TL
2023 Eylül ayı1 porsiyon kıymalı lahmacun40 TL – 44 TL
2023 Ekim ayı1 porsiyon kıymalı kaşarlı lahmacun44 TL – 49 TL
2023 Kasım ayı1 porsiyon kıymalı lahmacun44 TL – 49 TL
2023 Aralık ayı1 porsiyon kıymalı kaşarlı lahmacun44 TL – 49 TL

*rakamlar tahminidir, restorana göre değişebilir.

a)      İstanbul Lahmacun Fiyatları 2023

İstanbul’da neredeyse adım başı bir kebapçıya rastlamak mümkün. Alışveriş merkezlerinde de farklı isimlerde yerini alan lahmacuncular en çok iş yapan işletmeler arasında yer alıyor. Lahmacun fiyatı 2023 yılında İstanbul’da da farklı fiyat tarifeleri ile satılıyor. Mahalle arası bir lahmacuncu da yiyeceğiniz lahmacun 30 ila 36 TL arasında değişiklik gösterirken; alışveriş merkezlerinde 39 TL ile 45 TL arasında lahmacun yiyebiliyorsunuz.

lahmacun-fiyati-2023-2
Lahmacun Fiyatı 2023

Ancak lüks bir kebapçı da başlangıç olarak tercih edeceğiniz bir lahmacun 60 TL gibi rakamları bulabiliyor. Dediğimiz gibi bu tamamen işletmenin yeri, konumu ve fazla tercih edilebilir olması ile alakalı bir durum. Yiyeceğiniz lahmacun deniz kenarında ise bu fiyatlar katlanarak artıyor.

Vikipedi: Lahmacun Nedir?

b)      Ankara Lahmacun Fiyatları 2023

Ankara’da kebap ve pide kültürünün çok yaygın olduğu şehirlerimizden birisi. Ocak başı bir kebapçıya gittiğinizde kebap öncesi genellikle lahmacun yenir. İsmini sıkça gördüğümüz zincir restoranlarda da lahmacun mutlaka bulunur. Ankara da yiyeceğiniz lahmacun fiyatı 2023 yılında 32 TL’den başlayıp 45 TL’ye kadar çıkabiliyor. Lahmacun fiyatları genellikle restoranlar arasında yakın fiyatlara sahiptir. Çok lüks olan işletmeler dışında ortalama olarak bu fiyatlardan satışı yapılır.

c)      İzmir Lahmacun Fiyatı 2023

Lahmacun hemen hemen her şehrin yöresel yemeği gibi bir şeydir. Sokaklarda seyyar tezgahlarda bile lahmacunculara rastlamak mümkündür. Sıcak sıcak sarılıp hazırlanan lahmacunların tadına doyulmaz. Hatta paket yapılıp, sahil kenarındaki masalarda bile yanında ayran ile güneşli havanın tadına varılarak yenilebilir. İzmir’de yiyeceğiniz bir lahmacunun fiyatı 28 TL ile 40 TL arasında değişiklik gösterir. Hatta ara sıcak olarak fındık lahmacun da alternatif olarak tercih edilebilir. Yemek öncesi yenilen fındık lahmacunlar ebat olarak küçük olduğu için 15 TL ila 18 TL aralığında satılır.

2023 Yılında 1 Adet Lahmacun Kaç TL?

Hazırladığımız yazı boyunca da bahsettiğimiz gibi lahmacun için sabit bir fiyat tarifesi uygulanmaz. Yemek sepeti ya da getir yemekte de görebileceğiniz gibi her restoran ayrı bir fiyat tarifesi sunar tüketiciye. O nedenle lahmacun fiyatı 2023 yılına gelindiğinde yaklaşık olarak 28 TL ila 45 TL arasında değişiklik gösterir.

İlginizi çekebilir: Şirince’de Gezilecek Yerler | 1 Günde Şirince Gezisi

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu