Güncel

Güncel Oto Ekspertiz Fiyatları 2023 | Ekspert Ne Kadar Oldu?

Oto ekspertiz fiyatları 2023 yılına girildiğinde ikinci el araç satın alacaklar için merak konusu olmaya başladı bile. Ne yazık ki ikinci el araç satın alırken hiç göremediğimiz kusurları yüzünden mağdur olabiliyoruz. Böyle bir mağduriyet yaşamak istemiyorsanız, ikinci el araç almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırın. Fiyatlar 500 TL – 2,250 TL arasında değişiyor. Önceki yıla göre oto ekspertiz rakamlarında %20’lik bir artış mevcut. Araçta sonrasında çıkacak bir kusur sizi hem maddi zarara uğratacak hem de aracınızın şoför koltuğuna oturduğunuzda tedirgin olmanıza sebep olacaktır.

Oto ekspertiz fiyatları 2023 listesi aslında firmalara göre değişiklik gösterebiliyor. Fiyatlar birbirine yakın olsa da farklı ücretler ortaya çıkabiliyor. İdeal bir işlemin ortalama fiyatı 1,250 TL’dir. Araç satışı için yeterlidir. Ayrıca ekspertiz firmaları kapsamlarına göre paketler sunuyorlar. Böylece standart bir inceleme yaptırabileceğiniz gibi geniş kapsamlı bir inceleme de talep edebiliyorsunuz. Bu tamamen sizin bütçenize kalmış bir durum.

oto-ekspertiz-fiyatlari-2023
Oto Ekspertiz Fiyatları 2023

En Ucuz Oto Ekspertiz Fiyatları 2023

Oto ekspertiz fiyatları 2023 yılında en ucuz olanları da sizler için araştırdık. Tek bir tarife uygulanmayan ekspertiz işlemlerinde fiyatlar da değişkenlik gösteriyor. Bu fiyatlar tercih edilen paketlere göre de artıyor ya da azalıyor. O nedenle ekspertiz yaptırmadan önce tercih edeceğiniz paketin içeriğini belirlemeniz gerekir. Güncel fiyatlara aşağıda hazırladığımız tablomuzdan ulaşabilirsiniz.

oto-ekspertiz-fiyatlari-2023-1
Oto Ekspertiz Fiyatları 2023

2023 yılında oto ekspertiz işleminin güncel fiyat tablosu:

TARİHOTO EKSPERTİZ İŞLEMİFİYATI
2023Ekonomik Oto ekspertiz paket fiyatları300 TL – 1,000 TL
2023Standart oto ekspertiz paket fiyatı750 TL – 1,100 TL
2023Profesyonel oto ekspertiz paket ücretleri2,000 TL – 2,500 TL
2023Elit paket oto ekspertiz fiyatı2,500 TL – 3,000 TL
2023Motor – Mekanik Kontroller250 TL – 300 TL
2023Boya – Kaporta Kontrol fiyatı250 TL – 350 TL
2023Dyno Motor Performans Testi ekspertiz fiyatı300 TL – 400 TL
2023Araç Altı Kontroller400 TL – 500 TL
2023Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma250 TL – 300 TL

*fiyatlar temsili ve tahmin değerleri taşır, her firmada değişik tarifler uygulanır.

a)      2023’te İstanbul Oto Ekspertiz Fiyatı

Oto ekspertiz fiyatları 2023 listesinde İstanbul’da aracınızı ekspertiz yaptırmayı düşünüyorsanız, kampanya yapan firmaları tercih edebilirsiniz. İstanbul büyük bir metropol ve dolandırılmaların en sık yaşandığı şehirlerden birisi. Doğru aracı aldığınızdan emin olmadan asla araç satın almayın. Bulduğunuz aracın doğru araç olduğundan emin olmak için de mutlaka geniş kapsamlı bir oto ekspertiz yaptırmalısınız. İstanbul’da oto ekspertiz fiyatları en uygun 350TL, en yüksek ise 1300TL’ye yapılmaktadır. Elbette ki bu fiyatlar her firmaya göre değişiklik gösterebilir. Siz yine de aracınızı götürmeden arayarak mutlaka fiyat alın.

oto-ekspertiz-fiyatlari-2023-3
Oto Ekspertiz Fiyatları 2023

b)      Ankara Oto Ekspertiz Fiyat Listesi 2023

Ankara’da en az İstanbul kadar büyük bir şehir. Aracın dış görünümünü çok beğenmiş olabilirsiniz, ama karşıdan bakarak aracın boyalı mı, kazalı mı, yoksa pert kayıtlı mı olduğunu anlayamazsınız. O nedenle ikinci el piyasasının riskli olduğu şu dönemde mutlaka aracınıza ekspertiz yaptırın. Seçtiğiniz araç tertemiz bir araç da olabilir. Ancak bunu ekspertiz yaptırmadan anlayamazsınız. Oto ekspertiz fiyatları 2023 yılında Ankara’da en uygun 300TL, en yüksek paket olarak da 1,150TL’lik bir ücret tarifesi uygulanmaktadır.

c)      İzmir Oto Ekspertiz İşlemlerinin 2023 Yılı Fiyatları

İzmir’de ikinci el araç satışında geniş bir Pazar payına sahip. Sıfır kilometre araçların günümüzde çok pahalılaşması sebebiyle ikinci el araçlar daha bir tercih edilebilir olmaya başladı. Temiz, sıfır bir araç ayarındaki araçlara sahip olabilmek içinde müşteriler oto ekspertiz firmalarının kapısını daha sık çalmaya başladı. İzmir’de oto ekspertiz yaptırmayı düşünüyorsanız bu işi yapan çok sayıda firma bulunuyor. Güncel fiyatları ise; en düşük oto ekspertiz fiyatı 450 TL, en yüksek ise 1.750 TL gibi liste fiyatları ile müşteriye alternatif paketler sunmaktadır.

Oto Ekspertiz Ne Demek?

Eski yıllarda olmayan oto ekspertiz firmaları son yıllarda oldukça yaygınlaşmaya başladı. Geçmiş yıllarda sanayide bir tanıdığa gösterilen araçlar ayrıntılı olarak incelenemiyordu. Şimdilerde gelişmiş aletler sayesinde birçok kusur kolaylıkla öğrenilebiliyor. Peki nedir oto ekspertizin açılımı? Satın alınacak ikinci el bir araçta herhangi bir sorun olup olmadığından emin olmak için yapılan teknik testler ve bunların detaylı olarak raporlanmasıyla son bulan işlemlerdir. Ayrıca birçok oto ekspertiz firması raporladığı test ile ilgili olarak size garanti verir.

Aracı satın aldıktan sonra ekspertiz firmasının gözünden kaçan bir kusur ortaya çıkarsa firma üzerinden hakkınızı arayabilirsiniz. Burada teknik işlemlerin yanı sıra aracın tramer kaydına da bakılır ve raporlanır. Aracınıza ekspertiz yapacak kişinin işinin uzmanı olması ve firmanın güvenilir bir firma olması da önemlidir. Size araç garantisi vermeyen ekspertiz firmalarını tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Oto ekspertiz fiyatları 2023 yılına yeni girdiğimiz şu zamanlarda artan paket fiyatları ile dikkat çekmektedir.

İlginizi çekebilir: Germiyan Köyü Gezilecek Yerler | Görülmesi Gereken 7 Yer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu