Güncel

İzmir Ev Arkadaşı Arayanlar Listesi 2024 | Kim Arıyor?

Çok sayıda kiralık ev platformunda da karşınıza çıkan ev arkadaşı arayanları sizler için araştırdık. Her keseye uygun bulabileceğiniz ev arkadaşı listesine bir göz atabilirsiniz. Ev arkadaşı olarak bir eve taşınmadan önce de karşı tarafın şartları kadar sizin şartlarınız da önemli. Bu şartları öncesinde belirlemek her iki taraf için de sonrasında çıkabilecek sorunları önlemiş olur. İşte İzmir ev arkadaşı arayanlar listesine aşağıda hazırladığımız tablodan ulaşabilirsiniz.

İzmir ev arkadaşı arayanların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Artan kira fiyatları sebebiyle çoğu kişi kiraya ortak olması açısından yanına ev arkadaşı arıyor. Kendi ev sahibi olanlarda evin maliyetlerini karşılamak için ev arkadaşı arayışına girebiliyor. Elbette ki ev arkadaşı arayışında kişilerin istediği kriterler önem taşıyor. O nedenle ev arkadaşı arayanların talepleri iyi okunmalı ve o talepler doğrultusunda karar verilmelidir.

Eski dönemlerde üniversite öğrencilerinin çoğunlukla tercih ettiği ev arkadaşlıkları artan kira fiyatlarıyla birlikte yaygınlaşmaya başladı. İzmir ev arkadaşı arayanlar arasında üst sıralarda yer alıyor çünkü diğer büyük şehirlerdeki gibi kira artışları çok yüksek rakamlara ulaşmaya başladı. Birçoğu eşyalı olan bu evler mobilya sorununu da ortadan kaldırıyor. Ancak elbette ki ev arkadaşı tercihi yaparken güvenilir kişileri tercih etmek büyük önem taşıyor.

Çok sayıda kiralık ev platformunda da karşınıza çıkan ev arkadaşı arayanları sizler için araştırdık. Her keseye uygun bulabileceğiniz ev arkadaşı listesine bir göz atabilirsiniz. Ev arkadaşı olarak bir eve taşınmadan önce de karşı tarafın şartları kadar sizin şartlarınız da önemli. Bu şartları öncesinde belirlemek her iki taraf için de sonrasında çıkabilecek sorunları önlemiş olur. İşte İzmir ev arkadaşı arayanlar listesine aşağıda hazırladığımız tablodan ulaşabilirsiniz.

izmir-ev-arkadasi-1
İzmir Ev Arkadaşı

Güncel İzmir Ev Arkadaşı Arayanlar Listesi 2024

Güncel İzmir ev arkadaşı arayanlar öncelikle güvenilir kişilerle bir araya gelmek istiyorlar. Siz de ev arkadaşı olacağınız kişiyle mutlaka bir ön görüşme yaparak ve evi gördükten sonra kararınızı netleştirin. Çünkü hiç tanımadığınız birisiyle bir evi paylaşmak göründüğü kadar kolay olmayabilir. Sizlere de fikir olması açısından İzmir ev arkadaşı arayanları iletişim numaralarını ve kira ücretlerinin ortalamasını aşağıdaki tabloda listeledik. İşte detaylı liste…

izmir-ev-arkadasi-2

2024 yılında İzmir bölgesinde ev arkadaşı arayanların listesi:

TARİHİZMİR EV ARKADAŞI AYARANLARTELEFONKİRA ÜCRETİ
2024İzmir Karşıyaka’da ev arkadaşı arıyor0 506 175 53 112,500 TL – 3,000 TL
2024İzmir Yeşilyurt’ta ev arkadaşı arıyor0 544 373 85 103,000 TL – 4,000 TL
2024İzmir Bostanlı’da ev arkadaşı arıyorSorunuz1,750 TL – 2,200 TL
2024İzmir Buca’da ev arkadaşı arıyorSorunuz2,500 TL – 3,000 TL
2024İzmir Bornova’da ev arkadaşı arıyorSorunuz3,000 TL – 4,000 TL
2024İzmir Balçova’da ev arkadaşı arıyorSorunuz1,750 TL – 2,200 TL
2024İzmir Çiğli’de ev arkadaşı arıyorSorunuz2,500 TL – 3,000 TL
2024İzmir Narlıdere’de ev arkadaşı arıyorSorunuz3,000 TL – 4,000 TL
2024İzmir Urla’da ev arkadaşı arıyorSorunuz1,750 TL – 2,200 TL
2024İzmir Alsancak’ta ev arkadaşı arıyorSorunuz2,500 TL – 3,000 TL
2024İzmir Foça’da ev arkadaşı arıyorSorunuz3,000 TL – 4,000 TL

*listedeki ev arkadaşı arayanların verisi Facebook ve diğer platformlardan alınmıştır, güncelliğini yitirebilir.

İzmir’de Bayan Ev Arkadaşı Arayanlar

İzmir’de bayan ev arkadaşı arayanlar erkeklere kıyasla daha hijyenik ve temizliğe önem veren ev arkadaşları tercih ediyorlar. İzmir’de bayan ev arkadaşı arayanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

Ev işlerini de ortaklaşa gerçekleştirerek kadınlar ev arkadaşlıklarını uzun süre yürütebilmektedir. O nedenle yüksek kira maliyetleriyle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız yanınıza bir ev arkadaşı tercih etmek günümüzde artan maliyetlere karşı doğru bir tercih olacaktır.

izmir-ev-arkadasi-3
İzmir Ev Arkadaşı

İzmir’de Erkek Ev Arkadaşı Arayanlar

İzmir’de erkek ev arkadaşı arayanlar kolayca ev arkadaşı bulabiliyorlar. Hatta bazen birden fazla erkek ev arkadaşı tercih edenler bile olabiliyor. Hatta bazen çok makul ücretler talep edip ev işlerinde yardımcı olabilecek kişiler de tercih ediliyor. Sigara alkol kullanmayan kimseler ev arkadaşından da bu hassasiyeti talep edebiliyor. O nedenle anlaşma yapmadan tüm şartların konuşulup ortak bir yol bulunması önem taşıyor.

İzmir Ev Arkadaşı Hakkında Sık Sorulan Sorular

İzmir ev arkadaşı arayanlar birçok konuda endişeli olabiliyor. Ancak özellikle son yıllarda ev arkadaşlığı talepleri artıyor. En az kiralık ev ilanları kadar ev arkadaşı ilanları da sıkça karşımıza çıkıyor. Ev arkadaşlığı ile ilgili aklınızda yanıtlanmamış hiçbir soru kalmaması adına sık sorulan sorulara aşağıdaki başlıklarda yanıt vermek istedik. İşte tüm bilinmeyenleriyle ev arkadaşlığı ile ilgili sorular ve yanıtları…

a)     İzmir’de erkek ev arkadaşı arayan bayan var mı?

İzmir’de erkek ev arkadaşı arayan bayanlar da elbette ki olmaktadır. İlanlar içerisinde erkek ya da kadın fark etmeksizin ev arkadaşı tercih edenler bulunuyor. Ancak erkek ev arkadaşı arayanlar biraz daha sınırlı sayıda.

izmir-ev-arkadasi-4
İzmir Ev Arkadaşı

b)     İzmir’de ev arkadaşı nasıl bulunur?

İzmir’de ev arkadaşı arayanlar için internet üzerinde çok sayıda platform bulunuyor. Sadece ev arkadaşı bulacağınız sitelerin dışında kiralık ev ilanı verilen çok sayıda popüler siteye artık ev arkadaşı ilanları da eklenebiliyor. Yani kiralık ev ilanı araştırırken karşınıza ev arkadaşı arayanların ilanları da çıkabilir.

c)      İzmir’de ev arkadaşı arayanlar kiranın ne kadarını ister?

Ev arkadaşı arayanların en çok merak ettiği sorulardan birisi de karşı tarafın kiranın ne kadarını ödeyeceğidir. Çoğunlukla ev arkadaşı arayanlar kiranın yarısını ödeme koşuluyla ev arkadaşı tercih ederler. Ancak bu konuda sabit bir ücret yoktur. Bazı kişiler kendilerine ait evlerine ev arkadaşı arayarak çok daha uygun fiyatlara ev arkadaşı kabul edebiliyorlar. Bu tamamen kişinin tercihine kalmış bir durum.

d)     İzmir’de ev arkadaşı arayanlar güvenilir mi?

Ev arkadaşlığını tercih ettiğiniz kişiyle mutlaka bir ön görüşme yapmalısınız. Görüşme sonrası güvenebileceğinizden emin olursanız ev arkadaşlığını onaylayabilirsiniz. Öncesinde mutlaka karşılıklı bir araştırma yapmak gerekir.

 

İlginizi çekebilir: Ildır Köyünde Gezilecek Yerler | Ildır’da Ne Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu