GüncelAktif Yaşam

İzmir Yüzme Havuzu Fiyatları 2024 | Giriş ve Kurs Ücretleri

İzmir yüzme havuzu fiyatları 2024 listesi yakın zaman önce açıklandı. Bölgedeki kapalı yüzme havuzları su sporunu seven bireyler için yılın dört mevsimi tercih ediliyor. Şehirde bu talebi karşılayacak çok güzel olimpik kapalı yüzme alanları bulunmaktadır. Belediye tesislerine günlük giriş ücreti 50 – 80 TL aralığında değişiyor. Öğrenci ve çocuklar ise ortalama 30 – 60 TL aralığında giriş yapıyor. 2024’te İzmir bölgesindeki yüzme havuzlarına giriş fiyatları ne kadar? diye araştıranlar için bir yazı oluşturduk.

İzmir’de bulunan kapalı yüzme havuzları yazın ve kışın açık faaliyet gösteriyor. Bireyler tek kişi ya da çocuklarıyla birlikte güzel bir aktivite için yüzme faaliyeti iyi seçenekler arasında. Şehirde de hemen her büyük ilçede olimpik havuzlar bulunmaktadır. Giriş ücretleri ise günlük, aylık ve yıllık olarak temin edilir. Kimi tesiste de yüzme kursu verilmektedir. 6 ile 17 yaş arasındaki çocuklar özel havuzlarda 100 TL civarıyken belediye tesislerinde 30 TL’den başlar. Keza, yetişkinler de günlük 70 TL’den girebilmektedir.

izmir-yuzme-havuzu-fiyatlari-2024
İzmir Yüzme Havuzu Fiyatları 2024

Güncel İzmir Yüzme Havuzu Fiyatları 2024 Listesi

İzmir’de yapılacak çok sayıda aktivite var. Fakat sağlıklı bir yaşam ve keyifli bir aktivite için öne çıkan seçeneklerden biri de yüzme havuzlarıdır. Soğuk kış günlerinde dahi kapalı tesislerde konforlu bir şekilde yüzme faaliyeti icra edilebilmektedir. Elbette İzmir yüzme havuzu fiyatları 2024 yılında öncelikli araştırma konusu. Ortalama giriş fiyatı 60 TL olsa da havuz yerlerinin detaylı tarife tablosu merak edilmektedir.

2024’te İzmir bölgesindeki yüzme havuzları giriş fiyatları:

  • 2024 İzmir Ege üniversitesi olimpik yüzme havuzu fiyatı – 35 TL *tam
  • 2024 yılı Alsancak yüzme havuzu fiyatı – 90 TL
  • İzmir’de 2024 yılı Bornova Aşık Veysel olimpik havuz fiyatı – 45 TL
  • Karşıyaka Belediyesi olimpik havuz giriş fiyatı – 50 TL
  • Buca Belediyesi yüzme havuzu fiyatı – 40 TL
  • İzmir Narlıdere olimpik havuz fiyatı – 60 TL

*fiyatlar dönemsel değişiyor, güncel rakamlar için telefonla tesisi arayınız.

izmir-yuzme-havuzu-fiyatlari-2024-1
İzmir Yüzme Havuzu Fiyatları 2024

a)      Ege Üniversitesi Yüzme Havuzu Fiyatı 2024

Üniversite bünyesinde yer alan ve sabah 08:00 akşam 20:00 saatleri arasında açık olan Ege Üniversitesi yüzme havuzunun 2024 fiyatı yetişkinler için 50 TL, çocuk bireyler ve öğrenciler için de 25 TL’dir. Aylık giriş fiyatları ise 110 TL’den başlar ve 600 TL’ye kadar ilerler. Üniversite personeli ve öğrencileri daha uygun fiyatlardan yüzme havuzunu kullanabiliyor. Ayrıca talep edilirse aylık yüzme kursları da düzenlenmektedir.

Tesis Detay

b)      İzmir Aşık Veysel Yüzme Havuzu Fiyatları 2024

İzmir Bornova’da yer alan Aşık Veysel yüzme havuzu, son yıllarda bölge halkı tarafından büyük rağbet görmeye devam ediyor. İzmir yüzme havuzu fiyatları 2024 araştırmalarında da başı çekmektedir. 16 metre ene sahip bu tesise girmenin bedeli yetişkinler için 45 TL olarak belirlendi. Öğrenciler 30 TL gibi indirimli bir ücret ile girebiliyor. Dönemsel yüzme kursları da düzenleniyor. 500 ile 800 TL arasında değişmektedir.

Tesis Detay

c)      Karşıyaka Belediyesi Yüzme Havuzunun 2024 Fiyatı

Karşıyaka Belediyesi yüzme havuzu her yaş grubundan kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. 2024 yılı havuza giriş fiyatları da tahmini olarak belirtmek mümkün. Zira dönem içinde sürekli değişkenlik oluyor. Karşıyaka Belediyesi olimpik yüzme havuzu 2024 fiyatları 40 TL’den başlıyor. Öğrenci ve çocuklar indirimli giriyor. Yani 30 TL’ye tekabül eden bir rakam vererek yüzmek mümkün. Zamanla bu rakamlarda değişkenlik olabilir.

Tesis Detay

d)      2024 Yılı Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu Fiyatı

Burası yarı olimpik bir tesis. Çocuklar ebeveynleri ile birlikte girebiliyor. Diğer bir seçenek de kurs ile çocuklar havuzu kullanabilmektedir. Haftanın 7 günü de açık. 2024 yılı içerisinde giriş fiyatları da yetişkin 40 TL, öğrenci 30 TL, şehit ve gazi ailelerinden de ücret alınmıyor. Ayrıca Belediye personelleri de burayı ücretsiz olarak kullanıyor. Güncel rakam için Belediye ile iletişim kurmanız önerilir.

Tesis Detay

e)      Narlıdere Olimpik Yüzme Havuzu Fiyatları 2024

İzmir yüzme havuzu fiyatları 2024 listesinde Narlıdere’deki olimpik havuz tesisi sık araştırılıyor. Bu yıl Narlıdere’de tam giriş ücreti 60 TL civarlarında görülmektedir. Yine öğrenci bireyler için de 35 TL rakamı öne çıkmaktadır. Belediyeyi arayarak anlık giriş fiyatı da öğrenilebilir.

İzmir Yüzme Havuzu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüzme sporu 4 mevsim tercih edilen bir aktivite olunca İzmir’de yılın 365 günü gidilecek yüzme havuzu ve fiyatları hakkında araştırma yapılıyor. Şehir her ne kadar deniz yönünden zengin içeriğe sahip olsa da havuz tutkunlarını da seçeneksiz bırakmıyor. Neredeyse her ilçede 1 kapalı ya da açık havuz tesisi bulmak mümkün. Özellikle belediye başkanı Tunç Soyer son yıllarda bu aktivite tutkunlarını destekleyen birçok projeye imza attı.

izmir-yuzme-havuzu-fiyatlari-2024-11
İzmir yüzme havuzu fiyatları 2024

İzmir yüzme havuzu fiyatları 2024 hakkında merak ettiklerinizi kısa soru cevap şeklinde yanıtlayacağız. Böylece çok daha kolay konuyu pekiştireceksiniz.

a)     İzmir’de yüzme havuzları pahalı mı?

Tesis özellikleri ve sunduğu imkanlara göre fiyatı belirleniyor. Kapalı olimpik bir havuz yaz kış 150 TL ortalamasıyla girilen yerler. Fakat kaydıraklı aquapark konseptli havuzlara gireceksiniz pahalı ücretlere hazır olun.

b)     İzmir’in en güzel olimpik yüzme havuzu hangisi?

Karşıyaka Belediyesinin ya da Ege Üniversitesinin tesisleri İzmirlilere en güzel olimpik yüzme havuzu imkanını oluşturmaktadır.

izmir-yuzme-havuzu-fiyatlari-2024-22
İzmir yüzme havuzu fiyatları 2024

c)      İzmir’de en ucuz çocuk havuzu nerede?

Kapalı ya da açık havuz tesislerinde çocuklar da giriş yapabiliyor. Fakat sadece çocukların boyuna özel bir havuz istiyorsanız Balçova Aquapark tesisini seçebilirsiniz. Günboyu çocuklarınız burada dolu dolu bir eğlence yaşar.

d)     Kışın İzmir’de gidilecek havuz var mı?

Kışın Karşıyaka Belediye havuzu, Ege Üniversitesi havuzu ya da Narlıdere Olimpik Yüzme Havuzu gibi tesisleri kullanabilirsiniz.

e)     İzmir’de ailecek gidilecek bir havuz yok mu?

Eğer isteğiniz yüzmek ise tüm olimpik tesislere aile gidebilirsiniz. Fakat eğlence ve aktivite amacıyla çocuklu aile olarak bir havuz arıyorsanız rotanızı aquapark tesislerine çevirin. Balçova bu konuda en iyi seçenek.

 

İlginizi çekebilir: Türkiye’nin En İyi Karavan Kamp Alanları | 10 Harika yer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu