Aktif YaşamEvcil Hayvan

Kediler İçin Doğal Ağrı Kesici | 3 Etkili Yöntem

Son yıllarda hemen hemen her evde bir evcil hayvana rastlamak mümkün. Kediler için doğal ağrı kesici yazı dizimizde onlar için evde hazırlayabileceğiniz birkaç yöntemden bahsetmek istiyorum. Basit birkaç doğal yöntem ile kedinizin ağrılarına çözüm bulabilirsiniz. Patili dostlarımız en sevilen evcil hayvanların başında geliyor. Bu sevimli dostlarımızın da zaman zaman sağlık problemleri olabiliyorBiberiye ve kantaron yağı en etkili çözüm. Ayrıca papatya çağının doğal şifa gücünü de unutmamak lazım.

kediler-icin-dogal-agri-kesici-1
Kediler İçin Doğal Ağrı Kesici

Kediler İçin Doğal Ağrı Kesici Tavsiyeleri

Evcil hayvanınızın da sizler gibi bazı zamanlarda ağrı çekebileceğini unutmayın. Kediler hassas canlılardır. Önemsiz gibi gördüğümüz ağrıların altında büyük sağlık problemleri de olabilir. Bu sebeple evde kediler için doğal ağrı kesici yöntemleri uygulamadan önce veterinerinize danışmanızda fayda var. Önemli bir sağlık sorunu olmadığından emin olduktan sonra hafif semptomlar için evde hazırladığınız doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Nedir bu yöntemler? Evde kolaylıkla uygulanabilir mi? Basit malzemeler ile mi hazırlayabiliriz? Gelin birlikte bir göz atalım.

Kedilere Biberiye Yağı İçirmek

Tüm aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz biberiye yağı kediler için etkili bir ağrı kesicidir. Biberiye yağının ağız yolu ile alınmaması gerektiği unutulmamalıdır. Patili dostunuzun ağrıyan bölgesine masaj yapmak suretiyle uygulayabilirsiniz. Biberiye yağı ağrıyan bölgeyi rahatlatacaktır. Doğal bir yöntem olarak veterinerlerinde tavsiye ettiği biberiye yağı ağrı kesmede oldukça etkilidir.

kediler-icin-dogal-agri-kesici-2
Kediler İçin Doğal Ağrı Kesici

Kedilere Kantaron Yağı İçirmek

Kantaron yağının ne kadar mucizevi bir bitkisel ürün olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Birçok ağrı sorununda, yaralanmalarda bizlerin de sürekli kullandığı doğal bitkilerden birisidir. Kedinizin yaralanmalarında, ağrı çektiği durumlarda elinizin altında bulundurmanız gereken bitkisel ilaçlardan birisi de kantaron yağıdır. Mana tabağına bir iki damla ekleyerek kullanabilirsiniz.

Kedilere Papatya Çayı İçirmek

Hepimizin yorgun olduğumuz zamanlarda, uykusuzluk çektiğimiz dönemlerde sakinleşmek için tercih ettiğimiz yöntemlerden birisi de papatya çayı içmektir. Kediler için doğal ağrı kesici yöntemlerinden papatya çayı, hırçın bir kediye sahipseniz sakinleşmesini sağlayacak, ağrısı olup huzursuzlanan kediniz için de fayda sağlayacaktır. Demleyip soğuttuğunuz papatya çayını pet bir pamuk yardımı ile kedinizin ağrıyan bölgesine uygulayabilirsiniz.

Kediler İçin Doğal Ağrı Kesici Nasıl Verilir?

Patili dostlarımızın bizler gibi birer canlı olduğu göz önünde bulundurulursa, uygulanacak ağrı kesicilerin de veteriner gözetiminde verilmesi uygun olacaktır. Her kedinin bünyesi uygulanan tedavi yöntemine uygun olmayabilir. Her türlü şifanın doğada olduğu düşünülürse kediler için doğal ağrı kesici ürünlerde kullanılabilir. Her biri denenmiş bu doğal yöntemler kedilerin ağrılarını dindirmede faydalı olmaktadır.

Bu doğadan gelen bitkisel ağrı kesicilerinde uygulama şeklinin doğru bilinmesi gerekir. Aksi takdirde kedinizin ağrılarını dindirmek yerine sağlığından olabilirsiniz. Veterinerinize kediler için doğal ağrı kesici yöntemlerini sorabilir, kediniz için hangisi uygun ise bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bitkisel yöntemlerde yanlış bilinen uygulamalardan birisi de bitkisel yağları ağız yolu ile vermektir. Birçoğu masaj yöntemi ile uygulanan bu yağların bazıları ise mama içerisine karıştırılarak verilir.

En doğru kullanma yöntemini yine size veterineriniz söyleyecektir. Hiçbir yöntem hekim gözetimi dışında verilmemelidir. Kullanılan bitkisel ürünler kusma ya da zehirlenmeye sebep olursa da mutlaka bir hekime gösterilmelidir. Çünkü patili dostların sağlığı her şeyden önce gelir.

Kedilerde Doğal Ağrı Kesiciler İşe Yarıyor mu?

Tedavi için kullanılan ilaçların neredeyse tümünün hammaddesi bitkisel ürünlerdir. O nedenle ağrı kesici için kullanılan bitkisel ağrı kesiciler de kedilerin tedavisinde oldukça etkilidir. Herhangi bir yan etki görülmediği sürece kullanılmaya devam edilebilir. Bitkisel olarak tavsiye ettiğimiz ağrı kesicilerin hepsi kediler üzerinde uygulanmış ve etkili olduğu gözlemlenmiştir.

kediler-icin-dogal-agri-kesici-3
Kediler İçin Doğal Ağrı Kesici

Elbette ki son kararı evcil hayvanınız ile ilgili yine veteriner hekiminiz verecektir. Veterinerin de tavsiyeleri göz önünde bulundurularak ne kadar ve ne şekilde kullanabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Kullandığınız papatya çayı sayesinde gergin olan kedilerinizin sakinleştiğini siz de gözlemleyeceksiniz. Ya da herhangi bir rahatsızlık geçiren kedinizin ağrısı olduğunda kullanacağınız kantaron yağı ile ağrısının hafiflediğini huzursuz olmamasından anlayabilirsiniz.

Unutulmamalı ki doğal içerikli ürünler evcil hayvanınıza zarar verebilecek ürünler değildir. Sadece bünyesel farklılıklardan ötürü sizin kediniz için uygun olmayabilir. Doğru kullanılan ve doktor gözetiminde uygulanan hiçbir ilacın zararı olmayacaktır. Evimizde bizimle hoşça vakit geçiren patili dostlarımız evimizin bir üyesidir ve sağlıkla uzun yıllar bizlerle birlikte olması da tek arzumuzdur.

 

İlginizi çekebilir: En Güzel Gümüldür Plajları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu