Gezi RehberiKitapçılar

Kuşadası Kitapçıları | 6 Kitap Kokulu Yer

Kuşadası kitapçıları, gerek yaz aylarında yerli yabancı turistler olsun, gerekse de şehrin yerlileri için dört mevsim aratılan, merak edilen ve ihtiyaç duyulan bir konu. Zira insan için kitap her dönem yanında bulundurması, her fırsatta birkaç sayfa okuması gereken bir şeydir. İster kumsalda güneşlenirken isterse de sahilde güneşin batışını izlerken, satırlar bizlere huzur verir. Peki ama Kuşadası’nda nereden kitap alınır? Gelin detaylara göz atalım…

Kitaplar da dostlar gibi, az fakat iyi seçilmiş olmalıdır.

Kuşadası merkezde sınırlı sayıda kitapçı olsa da şehrin talebini fazlasıyla karşılıyor. Gerek çarşısında gerekse de sahil kıyısında yer alan kitabevleri ile istenilen kitapları kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bir de sahaf mevcut. İkinci el kitapların o büyüleyici kokusu, tatilinize hoş bir mola vermenizi sağlayacak.

Kuşadası kitap alınacak yerler:

  1. İnsan Okur Kitabevi
  2. Çınar Kitabevi Kırtasiye
  3. İşler Kitabevi
  4. Tek Ağaç Kitabevi
  5. D&R Kuşadası Marina
  6. Evren Sahaf

Kitap kokulu bu Kuşadası kitapçıları ile tatilinizde yanınızda mutlaka olması gereken kitaplara sahip olabilirsiniz. Benim favorim Evren Sahaf. Küçük ve şirin bir yapısı var. Kitaplar dağınık dizilmiş. Bazen aradığım kitabı bulmak için saatlerimi harcıyorum. Ayrıca ikinci el oluşları da beni cezbeden diğer bir unsur. O halde gidip yerinde deneyimlediğim kitapçıları sizler için detaylandırma vakit. Keyifli okumalar…

kusadasi-kitapcilari-3
Kuşadası Kitapçıları

İnsan Okur Kitabevi

Küçük bir işletme olmasına rağmen aradığınız birçok kitabı bulabileceğiniz samimi bir mekan. Kuşadası kitapçıları arasında ilgi çeken İnsan Okur Kitabevi, kitap çeşitliliği ile okurların aradıklarını bulabildikleri kitabevlerinden birisi. Salaş ortamlardan hoşlananlar için güzel bir alternatif. Sıcak ve samimi mekan sahibi sayesinde aradığınızı bulmak çok da zor değil.

Mekana girdiğinizde sizleri gökyüzüne uzanır gibi sıralanmış kitaplar karşılıyor. Mis gibi kitap kokusu eşliğinde kitapları inceleyip kitap tavsiyesi alabileceğiniz bir işletmecisi var. Kuşadası’nın ara sokaklarında gezerken kısa bir kitap molası vermek isterseniz İnsan Okur Kitabevini mutlaka ziyaret edin.

Julio Cortazar – Ayak İzlerinde Adımlar 32 TL
Faruk Duman – Ve Bir Pars Hüzünle kaybolur 16 TL
Javie Marias – Yazınsal Yaşamlar 18 TL
Platon – Devlet 12 TL

 

Çınar Kitabevi Kırtasiye

Kuşadası kitapçıları arasında ilgi alanınıza göre aradığınız herşeyi bulabileceğiniz düzenli ve nezih bir mekan. İçeriye girer girmez mekanın ferahlığı sizi sarıp sarmalıyor. Kitabevinin en iyi taraflarından birisi de bir sahaf bölümünün bulunması. Bu bölüme girdiğinizde eski kitapların kokusu sizi alıp geçmişe götürüyor. Her kitap kategorisine göre düzenli bir şekilde rafta yerini almış.

Birçok kitabevine göre fiyat olarak da oldukça uygun kitaplar bulabilmeniz mümkün. Kuşadası kitapçıları arasında dikkat çeken en önemli yönlerinden birisi de zaman zaman düzenlenen kitap etkinlikleri. Bu etkinlikler sayesinde keyifli buluşmalar yapılmakta hoş söyleşiler gerçekleştirilmektedir. Yetişkinlere yönelik etkinliklerin yanı sıra çocuk etkinlikleri ile de yararlı toplanmalar yapılmaktadır. Ürün çeşitliliği sadece kitap ile sınırlı olmayıp, kırtasiye ürünleri, sınav kitaplarıyla da her ihtiyaca yanıt verebilmektedir.

Marquis de Sade – Yatak Odasında Felsefe 34 TL
Turan Dursun – Din Bu 3 27 TL
Lugat 365 37 TL
Shakespeare – Romeo ve Juliet 14 TL

 

İşler Kitabevi

Sınava hazırlık kitaplarından, her kategoride bulabileceğiniz okuma kitaplarına kadar ürün yelpazesi geniş bir kitabevidir. Toptan, perakende kitap satışları mevcuttur. Her okuyucuya uygun kitap fiyatları ile bütçe dostu bir mekandır. Düzenli ve kategorilerine göre ayrılmış kitaplar arasından aradığınızı kolaylıkla bulabileceğiniz bir yer.

Türkiye’nin birçok yerinde şubesi bulunan İşler Kitabevi, Kuşadası Kitapçıları arasında sıkça tercih edilen ekonomik bir toptan işletmedir. Merkezi ve kolay ulaşılabilir konumu ile de tüketicinin taleplerine sorunsuz şekilde cevap verebilmektedir.

kusadasi kitapcilari 2
Kuşadası Kitapçıları

Tek Ağaç Kitabevi

Kuşadası kitapçıları arasında okuyucuların en fazla uğrak yeri olan mekandır. Aradığınız hemen hemen her kitabı bulabileceğiniz, kitabın yanı sıra kırtasiye talebine de karşılık verebilen bir kitabevidir. Kitapların arasında kaybolacağınız her rafta kategori ve yazarlarına göre sınıflandırılmış düzenli ve şık bir mekan karşılar sizi. Denize çıkan sokağı ile konum olarak kolay ulaşılabilir bir yerdedir.

Düzenli olarak yaptıkları imza ve söyleşiler ile okur ile yazar buluşmasını en güzel şekilde gerçekleştirirler. Güler yüzlü çalışanları sayesinde sizleri mutlu bir tebessüm ile karşılayıp, kitaplar ile ilgili öğrenmek istediğiniz her konuda yardımcı olan bir ekibi vardır.

Yeni çıkanların yer aldığı vitrini ile dikkat çeken sade ve ferah bir düzeni vardır. Kuşadası kitapçıları arasında sayılabilecek köklü bir geçmişi olan kitabevlerinden birisidir. Çarşı içerisinde gezerken, sahile inmeden önce kısa bir zamanınızı ayırıp keyifli bir kitap satın alabileceğiniz nezih bir kitabevidir.

kusadasi-kitapcilari-1
Kuşadası Kitapçıları

D&R Kuşadası Marina

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde şubesi bulunan D&R Kuşadası Kitapçıları arasında mevcut konumu itibariyle sıklıkla ziyaret edilen kitap mekânlarından birisidir. Birçok D&R mağazasına kıyasla küçük ve samimi bir ortama sahiptir. Denizin kıyısındaki konumu ile hem deniz havası alıp hem de kitap kokuları arasında kaybolup gidebilirsiniz.

İlgili çalışanları sayesinde arayıp bulamadığınız her kitap ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Büyük D&R mağazaları gibi aradığınız her kitabı bulabilmeniz mümkün değildir ancak talep ettiğinizde bir iki iş günü içerisinde istediğiniz kitabı size ulaştırabilirler. Kitap ağırlıklı olan ancak sadece kitaplar ile sınırlı olmayan bu mekan da dergi, oyuncak, kırtasiye ürünlerine de ulaşabilmeniz mümkün.

Aynı zamanda kategorilere ayrılmış kitapların yanı sıra Yeni çıkanların, çok satanların olduğu okurun dikkatini çeken de hoş bir köşesi bulunur. Bu köşe sayesinde okuyucu yeni çıkan kitaplara daha kolay ulaşabilmekte ve popüler kitapları takip edebilmektedir. Küçük büyük herkesin kendisine birşey bulabileceği ilgi çekici kitabevlerinden birisidir.

Evren Sahaf

Burası için Kuşadası’nın sahaf kültürünü yaşatan tek kitapçısıdır diyebiliriz. Ağırlıklı olarak ikinci el kitap satışı yapan Evren Sahaf, eski kitap kokusu ile pasaja girerken bile sizi etkiler. Küçücük bir mekan olmasına rağmen samimi ve sıcak bir havası vardır. Kitaplar ile ilgili bolca sohbet edebileceğiniz, her konuda size yardımcı olan bir işletmeciye sahip olan Evren Sahaf, Kuşadası Kitapçıları arasında aradığınız kitaba ulaşırken keyifli zaman geçirebileceğiniz salaş kitabevlerinden birisidir. Tavsiye ediyorum.

Kitap fiyatlarını da artan kitap ücretleri göz önünde bulundurulduğunda çok düşük seviyelerde tutan okur dostu bir sahaftır. Aynı zamanda okuduğunuz kitaplarınızı geri alıp yenileri ile de değiştirebilir. Çocuk kitaplarından, eski dünya klasiklerine, imzalı ve ilk baskı kitaplara ulaşabilmeniz mümkündür. Güzel de bir eski dergi arşivi olduğunu da unutmamak gerekir.

Eski kitapların yaşanmışlıklarını sizler de seviyorsanız Kuşadası çarşısında gezerken mis gibi eski kitap kokusunu içinize çekip güzel seçki kitaplar satın alabilirsiniz. Hatta dilerseniz hemen karşısındaki kafeden bir kahve söyleyip yeni aldığınız eski kitabınıza başlayabilirsiniz. İkinci el kitapları tercih etmiyorsanız yeni kitap alternatifleri de kesinlikle ilginizi çekebilir.

Sadık Hidayet – Kör Baykuş 17 TL
Faruk Duman – Sus Barbatus 2 27 TL
Turan Dursun – Din ve Seks 25 TL

 

 

Hazırlayan: Nihal İlhan
İlginizi Çekebilir: Kuşadası Sahafları

2 Yorum

  1. Keyifli bir inceleme olmuş. Biz kitap severlerin için yanı başımızda yer alan kitapçıları bilmek iyi geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu