SeyahatEge

Nazarköy Gezilecek Yerler | Kamp ve Kahvaltı Rehberi | 2024

Rengarenk boncukları, doğası, bol oksijenli havası ile şehrin kalabalığından kaçıp saklanmak isteyeceğiniz bir köy: Nazarköy. Ürettiği nazar boncukları ile köyün adı herkes tarafından bilinir olmuş. Her geçen gün de biraz daha tanınıyor. Günübirlik doğa yürüyüşleri için de muhteşem bir güzelliğe sahip. 5 km süren yürüyüş alanının 2 km’lik mesafesinden sonra saklı bir kanyona ulaşılıyor.

Rengarenk boncukları, doğası, bol oksijenli havası ile şehrin kalabalığından kaçıp saklanmak isteyeceğiniz bir köy: Nazarköy. Ürettiği nazar boncukları ile köyün adı herkes tarafından bilinir olmuş. Her geçen gün de biraz daha tanınıyor. Günübirlik doğa yürüyüşleri için de muhteşem bir güzelliğe sahip. 5 km süren yürüyüş alanının 2 km’lik mesafesinden sonra saklı bir kanyona ulaşılıyor.

Bu yol üzerinde bir tarafınız çam ormanları diğer tarafınız ise dere. Su ve kuş sesleri eşliğinde çam kokusunu içimize çekerek bol oksijenin keyfini çıkarıyorsunuz. Bir de renk renk boncuklarla dolu bir çarşısı var ki renk cümbüşüyle enerjiniz yükseliyor. Siz de hafta sonu hem doğa yürüyüşü yapmak hem de boncukların nasıl üretildiğini merak ediyorsanız bu şirin köyü ziyaret edin.

nazarkoy-2

Nazarköy Gezi Rehberi – Gelmeden Önce

Nazar boncuğu insanları kötü gözlerden koruduğuna inanılan bir sembol aslında. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok kültürde yer almış. Üzerinde yer alan göz figürü kötü gözlere karşı koruyan bir tılsım. Günümüzde inanç bakımından kullanıldığı gibi evlerde sadece süs eşyası olarak da kullanılmakta.

Nazarköy bu sembol boncukların üretim yeri aynı zamanda. Köy içerisinde bulunan atölyelerde günde binlerce boncuk üretiliyor. Bu doğa harikası köyü gezmeye gelmeden önce hazırladığınız listeye mutlaka boncuk atölyelerini eklemelisiniz. Atölyelerin kapısı köye gelen ziyaretçilere açık. Köye geldiğiniz de doğa yürüyüşü yapıp, Nazarköy kanyonunu da gezmek istiyorsanız mutlaka yürüyüş ayakkabısı ve sırt çantası bulundurun. Yürüyüş parkuru oldukça uzun. O nedenle sırt çantanızda atıştırmalık yiyecekler ve su mutlaka bulunsun.

nazarkoy-3

Sabahın erken saatlerinde köye geliyorsanız kahvaltı tercihinizi köyden yana kullanmalısınız. Çünkü eşsiz bir doğa içerisinde dere kenarında hatta derenin tam içindeki masalarda size leziz köy kahvaltısı imkânı sunuyorlar. Yol kenarında kahvaltı yerine tercihiniz mutlaka buradaki kahvaltı mekânları olmalı.

a)      Nazarköy Gezisine Ne Kadar Zaman Ayrılmalı?

Nazarköy gezisi için kahvaltı ve köyün içini gezmek için yarım gününüzü ayırmanız yeterli. Köy içinden başlayan doğa yürüyüş parkurunda yürümek ve Nazarköy kanyonunu görmek istiyorsanız tam gününüzü burada geçirmeniz gerekebilir. Çünkü yürüyüş alanı 5km’lik geniş bir alanı kapsıyor. O nedenle sabahın erken saatlerinde gelip önce bu parkuru tamamlayabilirsiniz.

Güne mis gibi çam kokuları arasında başlamak köy gezisi öncesinde yapılacak güzel bir aktivite. Parkur uzun, termosunuz var ise yanınızda sıcak kahve bulundurabilirsiniz. Ormanın derinlikleri muhteşem. Köydeki köpek dostlarımızda bu yürüyüşte mutlaka size eşlik ediyorlar. O yüzden yanınızda küçük bir ödül maması bulundurmanız da onlar için güzel olacaktır.

b)      Nazarköy’e Ne Zaman Gitmeli?

Nazarköy’e dört mevsim gidebilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz aylarında burayı gezmek daha bir keyifli. Dere kenarında vakit geçirmek, doğa yürüyüşleri yapmak için bu mevsimler daha bir elverişli. Kanyon’a doğru ilerlediğinizde hava biraz serinleyebiliyor. Yaz sıcaklarında bile koyu gölgede rahatlıkla doğa yürüyüş parkurunu tamamlayabilirsiniz. Kış aylarında gidecekseniz kanyon yolu şehre göre biraz daha soğuk olabiliyor.

Sadece köyü gezmek için gidecekseniz yılın her anında ziyaret edebilirsiniz. Boncuk atölyeleri, çarşısı her gün açık. Köy halkı çoğunlukla evlerinin önüne kurdukları sergilerde üretilen boncukların, taze baharatların, pekmez ve cevizlerin satışı yapıp gelir sağlıyor. Sergilerin başında yaşlı köylü teyzeleri görebilirsiniz.

c)      Araba Kiralamak Gerekir mi?

İzmir’den Nazarköy’e gitmeyi planlıyorsanız, İzmir şehirlerarası otobüs terminalinden Kemalpaşa ‘ya giden minibüslere binebilirsiniz. Kemalpaşa’dan da Nazarköy’e kalkan dolmuşlarla köye ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Kemalpaşa ile Vişneli köy arasındaki işleyen 768 numaralı otobüs ile de ulaşabilirsiniz.

Kendi özel aracınız ile gitmeyi düşünüyorsanız, Nazarköy İzmir arası yaklaşık olarak 35 km. Buradan ulaşım için yeni İstanbul Otoyolu üzerinden ya da Ankara Otoyolu güzergahından kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Otoyolu üzerinden gidecekseniz, Turgutlu yönünde ilerlerken Torbalı tabelasını görebilirsiniz. Bu tabeladan sonra hiçbir yere sapmadan köye ulaşmış olursunuz.

Özellikle buraya ulaşım için araç kiralamanıza gerek yok. İki dolmuş değiştirerek kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak vaktiniz sınırlı ise zamandan kazanmak adına araç kiralamayı da tercih edebilirsiniz.

d)      Aile Gezisine Uygun Bir Yer mi?

Biz köye ailece gitmeyi tercih ettik. Çünkü doğa yürüyüşü sebebiyle çocuklar için de muhteşem bir tatil gezisi oldu. Doğa ve canlılar ile iç içe olmak çocuklar için de ayrı bir keyifliydi. Boncuk atölyelerinde boncuk üretimini izlemek de çocuklar için yeni bir keşif oluyor. O nedenle buraya bir gezi planı yapıyorsanız ailece planlamak daha bir eğlenceli olacaktır.

e)      Nazarköy’de Nerede Kalınır?

Köy içerisinde konaklamaya uygun yer olmamasına rağmen köy yakınında birçok otel bulunuyor. En yakın konaklama yerlerinden birisi de Su Perisi Otel. Dere kenarında yer alan konumu ile eşsiz bir doğa manzarasına sahip. Ailenizle birlikte keyifli bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız tercihiniz köye yaklaşık 1 km uzaklıktaki bu otel olabilir. Ayrıca Nazarköy konum olarak Kemalpaşa ve İzmir’e çok yakın bir konumda yer aldığı için konaklama için şehir tercihini de değerlendirebilirsiniz.

Nazarköy’ün Tarihi Hakkında

Eski ismiyle Kurudere Kemalpaşa ilçesine bağlı şirin köylerden birisi. Nazarköy geçmişten günümüze dek ulaşmış olan bir geleneği sürdürmesiyle tanınıyor. Köy halkı 60 yıldan fazladır tarımın yanı sıra boncuk atölyelerinde yaptıkları boncuk üretimi ile geçimlerini sağlıyor burada. Halkın buraya gelip yerleşmesinde sadece tarım etkili değil gibi görünüyor eşsiz doğasını gördüğünüzde.

Kaynak: Wikipedia

Köye girer girmez bol oksijeni hissediyorsunuz. Çünkü gözünüzün alabildiği yer yemyeşil çam ormanları ile kaplı. Düşünün ki bu yemyeşil doğa rengarenk nazar boncukları kaplı. Yeşile renk veriyor adeta bu boncuklar. Hâl böyle olunca da köy halkının neden buraya gelip yerleştiğine şaşırmıyorsunuz. Köy halkına gelince çok misafirperverler. Tüm esnaf güler yüzle karşılıyor sizi.

Doğa yürüyüşünde asırlık ağaçları gördüğünüzde inanamıyorsunuz. Doğa dere ile bütünleşip coşmuş adeta. Bizim gibi sonbahar aylarında gidecekseniz, dökülen yapraklar, akan dere ve yeşilin bütünlüğüyle adeta bir kartpostala bakıyor gibi hissedeceksiniz.

nazarkoy-6

Nazarköy Gezilecek Yerler – Haritalı

Nazarköy İzmir’e çok yakın saklı bir cennet. Böylesi bir doğa harikası köy olan Nazarköy gezilecek yerler arasında liste çok uzun değil. Ancak doğa ile geçireceğiniz zaman oldukça uzun. O yüzden doğa yürüyüşünü hesaba katarak hazırlıklı gelmekte fayda var. Çünkü doğanın içinde gezerken zamanın ne kadar hızlı akıp gittiğini siz bile anlayamayacaksınız. Mutlaka yanınızda yürüyüş ayakkabılarınız ve bolca atıştırmalığınız bulunsun. Nazarköy de mutlaka gezmeniz gereken 6 yeri sizler için listeledik.

Nazarköy’de gezilcek yerler listesi:

 • Nazarköy Çarşısı
 • Nazarköy Kanyonu
 • Boncuk Atölyeleri
 • Nazarköy Doğa Yürüyüş Parkuru
 • Nazarköy Sokakları
 • Ulucak Höyüğü

nazarkoy-5

1.      Nazarköy Çarşısı: Keyifli Hafta Sonu Gezileri

Nazarköy çarşısına girerken sizi köyün sembolü olan nazar boncukları ile süslenmiş bir ağaç karşılıyor. Hemen yanında da Hitit kabartması bir rölyef heykel yer alıyor. Üzerinde yazılı olan “Bu köyde kadına şiddet yok” yazısı oldukça anlamlı. Aynı zamanda hatıra fotoğrafı çektirebileceğiniz de bir pano bulunuyor. Tüm çarşı boyunca sağlı sollu boncuk sergileri enerjinizi yükseltiyor. Boncuk üreticiliği ile nam salmış olan köyde evlerinin önünde sergi açan kadın girişimciler dikkat çekiyor.

Köy halkı içten ve samimi. Sımsıcak sohbetleriyle karşılıyorlar sizi. Aynı zamanda çarşı içinde restoran ve butik kahveciler bulunuyor. Çarşıdan yürüyüş yoluna doğru ilerlerken de birçok boncuk atölyesine rastlamanız mümkün. Köye gelen misafirlere de kapılarını açıp, boncuğun hikayesini izleme şansı sunuyorlar sizlere. Köy de otopark sorunu yok. Uygun bulduğunuz yerlere aracınızı bırakabiliyorsunuz. Ayrıca restoranların da otoparkları mevcut.

2.      Nazarköy Kanyonu: Doğa Deneyimi İçin Tercih Edilebilir

Dere kenarındaki restoranların yanından ormanın içerisine bir yol uzanıyor. Bu doğa yürüyüş parkurunun 2. km’sinden sonra yol ikiye ayrılıyor, buradan sola doğru devam ettiğinizde dere içerisindeki patika yolu takip ediyorsunuz. Yaz aylarında gidecekseniz dere kuru olduğu için daha kolay ulaşabilirsiniz. Ancak sonbahar ve kış aylarında derede su olduğu için kanyona ulaşmak biraz daha zor olabiliyor.

Dere içerisinde bulunan taşlar işinizi biraz kolaylaştırıyor gibi görünse de kaygan zemin yürümenizi zorlaştırıyor. Ayaklarınızın ıslanma riskini göz önünde bulundurarak yanınızda yedek çorap ve ayakkabı bulundurmanızda fayda var. Ancak kanyona ulaştığınızda inanının tüm güçlüklere değiyor.

3.      Boncuk Atölyeleri: Nazar Boncuklarının Yapılışını Terapi Gibi İzliyorsunuz

Köy içerisinde, çarşıda gördüğünüz boncukların bir de üretim yeri olan boncuk atölyeleri yer alıyor. Cam ustaları bu atölyelerde camı işleyerek sanata dönüştürüyorlar. Oldukça sıcak cam ocaklarında artık camları eriterek yeniden şekil veriyorlar. Kızgın bir demirin ucunda erittikleri camları şekillendirip, göz boncuğu haline getiriyorlar. İçerideki sıcaklık kış aylarında bile rahatsız edecek derecelere ulaşıyor. Ve siz boncuğunu üretimini emeğe saygı duyarak hayranlıkla izliyorsunuz.

4.      Nazarköy Doğa Yürüyüş Parkuru: Hafta Sonu Aile Yürüyüşleri İçin

Çam kokusu eşliğinde bol oksijenli bir yürüyüş parkuru burası. Dökülen yaprakların arasında bir tarafınız yemyeşil orman bir tarafınız dere. 5 km uzunlukta olan Nazarköy doğa yürüyüş parkurunun ilk 2 km’sinden sonra büyüleneceğiniz bir kanyon bulunuyor. Kanyondan sonrası biraz daha patika yol olduğu için yürümek ve ilerlemek biraz zorlaşıyor. Nif Dağı’na doğru uzandığınız bu yolda doğanın, kuş seslerinin, yeşilin, balıkların keyfini çıkarıyorsunuz. Bu parkur üzerinde yerleşim yeri ya da yerel bir işletme bulunmuyor.

nazarkoy-doga-yuruyus-parkuru

5.      Nazarköy Sokakları: Köy Gezisi İçin İdeal Bir Yer

Sokakları tertemiz, çarşısı, sokakları, köy evlerinin duvarları nazar boncuğu figürleriyle baştan başa kaplı bir köy burası. Havası tertemiz. Bunu köye girer girmez hissedebiliyorsunuz. Evleri tertemiz badanalı. Neredeyse tüm satıcılar yaşlı teyzeler. Bir de bazı köy evlerinin duvarlarına cam mozaik işlemeler yapılmış. Kapı önlerindeki sepetlere renk renk nazar boncukları doldurulmuş. Sokaklar hafta içi giderseniz daha tenha. Hafta sonu haliyle dolup taşıyor köy sokakları.

nazarkoy-9

6.      Ulucak Höyüğü: Kültürel Bir Gezi İçin Deneyimlenmeli

Ulucak Höyüğü köy içerinde yer almıyor. Bornova-Ankara otoyolunun 14. km’sinde, Kemalpaşa’ya da 7 km uzaklıkta bulunuyor. Bizans Dönemi kalıntıların yer aldığı höyükte eserler ne yazık ki biraz tahribata uğramış. Ama yine de buraya kadar gelmişken bölgenin tarihine de tanıklık edebilirisiniz.

Kaynak: Wikipedia

Nazarköy’de Kahvaltı Yapılacak Yerler

Köy içerisinde kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda mekân bulunuyor. Köy ürünlerinden oluşan serpme kahvaltıları meşhur. Birçok kahvaltı yeri de doğanın içerisinde. Gün güzel başlasın isteyenler için en iyi Nazarköy kahvaltı yerleri önerisinde bulunacağız.

Ne yenir? Nazarköy’ün kahvaltı mekanlarında serpme köy kahvaltısı yenir. 20 – 25 çeşit sabah kahvaltılığı ile geniş bir sofra kurulur. Ürünler sıcak ve taze geliyor. Sıcak ve çıtır gözleme ile sucuklu yumurta da mutlaka yenmesi gerekenler arasında.

nazarkoy-kahvalti-yapilacak-yerler-2

Ne kadar? 2023 yılında Nazarköy kahvaltı fiyatları kişi başı 150 TL’den başlıyor. Kış aylarında harika kampanya ve fırsatlar düzenliyor mekanlar. Örneğin çift kişilik serpme kahvaltıyı 200 – 250 TL gibi rakamlara buluyorsunuz. Çocuklardan da serpme ücreti alınmıyor.

Nazarköy’de kahvaltıya gidilecek en iyi yerler:

 • Vatan Kahvaltı Restaurant
 • Mesti Han Köy Kahvaltısı
 • Nazarköy Köyüm Kahvaltı Evi
 • New Saray CSZE
 • Küçükev Kahvaltı Salonu
 • Nazarköy Fadime Bacı Köy Kahvesi
 • Maviköy Kahvaltı Evi
 • Bon-Cuk Cafe&Restaurant
 • Ceviz Cafe & Kahvaltı Evi
 • Köyüm Kahvaltı mangal Cafe

1.      Nazarköy Dere Restoran: Lezzetli Köy Kahvaltıları

Sabah güne güzel başlamak için Nazarköy’de kahvaltıya gidilecek en güzel yerlerin başında Dere Restoran geliyor. Bahar ve kış aylarında önünden şırıl şırıl akan bir deresi var. Ağaçlardan gelen kuş ve dereden gelen su sesi insana terapi gibi geliyor. Nazarköy kahvaltı yerleri arıyorsanız burayı deneyimleyin.

İLETİŞİM: 0 537 455 99 56

ADRES: Nazarköy, 35730 Kemalpaşa/İzmir

INSTAGRAM: nazarkoydererestoran

Pazartesibu kahvaltı mekanı 08:00 – 22:30 saatleri arasında açık
Salıbu kahvaltı mekanı 08:00 – 22:30 saatleri arasında açık
Çarşambabu kahvaltı mekanı 08:00 – 22:30 saatleri arasında açık
Perşembebu kahvaltı mekanı 08:00 – 22:30 saatleri arasında açık
Cumabu kahvaltı mekanı 08:00 – 22:30 saatleri arasında açık
Cumartesibu kahvaltı mekanı 08:00 – 22:30 saatleri arasında açık
Pazarbu kahvaltı mekanı 07:00 – 22:00 saatleri arasında açık

 

2.      Mesti Han: Nazarköy’ün En Güzel Köy Kahvaltısı

Mestihan harika doğasıyla kahvaltı severleri mest etmeye devam ediyor. Hafta sonu ailenizle birlikte burada keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Zira havası, doğası ve manzarası kadar serpme kahvaltısı da gayet hoş ve denenmeli. Afiyet olsun.

İLETİŞİM: 0 532 164 28 53

ADRES: Nazarköy, Köyiçi mevki no:13, 35730 Kemalpaşa/İzmir

Pazartesibu kahvaltı mekanı 06:00 – 24:00 saatleri arasında açık
Salıbu kahvaltı mekanı 06:00 – 24:00 saatleri arasında açık
Çarşambabu kahvaltı mekanı 06:00 – 24:00 saatleri arasında açık
Perşembebu kahvaltı mekanı 06:00 – 24:00 saatleri arasında açık
Cumabu kahvaltı mekanı 06:00 – 24:00 saatleri arasında açık
Cumartesibu kahvaltı mekanı 06:00 – 24:00 saatleri arasında açık
Pazarbu kahvaltı mekanı 06:00 – 24:00 saatleri arasında açık

 

3.      Vatan Kahvaltı Restaurant: Serpmesi Güzel Nazarköy Kahvaltıcısı

Son kahvaltı yeri önerimiz Vatan Kahvaltı Restaurant olacak. Burayı genelde insanlar lezzeti sebebiyle tercih ediyor. Serpme konusunda bol çeşitli bir anlayışa sahipler. Masanız tamamen doluyor. Pazar günlerini ailecek keyifli geçirmek için ideal bir yer.

İLETİŞİM: 0 533 030 43 28

ADRES: Savanda kurudere yolu no 102/4, 35170 Kemalpaşa/İzmir

INSTAGRAM: vatankahvaltirestoran

WEB SİTESİ: vatankahvaltirestaurant.com

Pazartesibu kahvaltı mekanı 08:30 – 20:30 saatleri arasında açık
Salıbu kahvaltı mekanı 08:30 – 20:30 saatleri arasında açık
Çarşambabu kahvaltı mekanı 08:30 – 20:30 saatleri arasında açık
Perşembebu kahvaltı mekanı 08:30 – 20:30 saatleri arasında açık
Cumabu kahvaltı mekanı 08:30 – 20:30 saatleri arasında açık
Cumartesibu kahvaltı mekanı 08:30 – 20:30 saatleri arasında açık
Pazarbu kahvaltı mekanı 08:30 – 20:30 saatleri arasında açık

 

Nazarköy Nerede? Kaç km?

Nazarköy, İzmir ilinin Kemalpaşa ilçesine bağlı bir köyü. Nif Dağı ile Mahmut Dağı arasında saklı bir cennet burası. Kemalpaşa’ya uzaklığı da 6 km mesafede. İzmir yönünden köye ulaşım sağlayacaksanız da yaklaşık 35 km’lik bir yol sizi bekliyor. Kısa mesafeden ulaşmak istiyorsanız, İzmir-İstanbul çevre yolundan ilerleyip Torbalı yol ayrımından dönmeniz gerekiyor. Bu yol ayrımından yaklaşık 3 km sonra köye ulaşabilirsiniz.

Diğer bir yol alternatifi ise, İzmir-Ankara otoyolundan Kemalpaşa yol ayrımını tercih ettikten sonra yine torbalı sapağından dönerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yol güzergahı da yaklaşık 37 km’lik bir mesafede. Her iki yol da ulaşım için araç trafiğine elverişli.

Nazarköy’e Ulaşım

Nazarköy’e ulaşım çok kolay. Köy yolu denilince aklınıza ulaşıma elverişsiz yollar gelmesin. Köyün içinde de köye kadar olan mesafede de yollar asfalt. Şahsi aracınızla da geldiğinizde herhangi bir ulaşım sorunu bulunmuyor. Aynı zamanda köye kendi şahsi aracınız dışında Kemalpaşa ile Vişneli köyü arasında işleyen 768 numaralı otobüs hattı ile de ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Doğa yürüyüş parkuru için geliyorsanız da parkurun başlangıç noktasına kadar aracınızla gidebilirsiniz. Burada park alanı olarak kullanabileceğiniz yerler de mevcut.

Nazarköy’de Kamp Yapılacak Yerler

Nazarköy kamp için oldukça uygun bir doğal ortama sahip. Dere boyunca uzanan ormanlık alan içerisinde kendi imkanlarınız ile kamp yapabiliyorsunuz. Bunun için sizden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Tabii ki tüm ekipmanlarınızı yanınızda götürmeniz gerekiyor. Gece ormanda konaklamayı düşünüyorsanız da ısınmak için odun toplamanızda fayda var. Güneş battıktan sonra hava sıcaklığı oldukça düşüyor.

İmkânların olduğu bir kamp alanında konaklamak istiyorsanız da Dere Camping tek çadır kamp işletmesi olarak faaliyet gösteriyor. Uygun fiyatlı olan bu işletmede elektrik, buzdolabı, duş ve tuvalet bulunuyor. Burada mangal yakabilir ya da restoranın yemeklerinden makul fiyata yararlanabilirsiniz. Yaz aylarında kamp ateşi yakılıp, canlı müzik geceleri de yapılabiliyor.

Güncel Nazarköy Hava Durumu (Günlük – Haftalık – Aylık)

Köye gitmeden önce hava durumu hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Anlık ve güncel olarak Günlük – Haftalık – 15 günlük – Aylık hava durumunu aşağıdaki tablodan takip edebilirsiniz.

 

Nazarköy Gezisi Yapacaklar İçin Kısa Kısa Notlar

Nazarköy, İzmir’in doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ön plana çıkan köylerinden biridir. İşte Nazarköy gezisi yapacaklar için kısa kısa notlar:

 1. Konum ve Ulaşım: Nazarköy, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bir köydür. İzmir’e yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunur ve araçla ulaşım oldukça kolaydır. İzmir’den Selçuk yönüne giderken tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.
 2. Tarihi ve Kültürel Zenginlikler: Nazarköy, antik dönemlerden bu yana yerleşim görmüş bir bölgedir. Köyde bulunan tarihi kalıntılar ve yapılar ziyaretçiler için ilgi çekicidir. Özellikle Roma dönemine ait kalıntılar köyde görebileceğiniz önemli eserler arasındadır.
 3. Doğal Güzellikler: Nazarköy, doğal güzellikleriyle de bilinir. Köy, yeşillikler içinde bir vadiye kurulmuştur ve etrafı zeytinliklerle çevrilidir. Burada doğa yürüyüşleri yapabilir, köyün atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.
 4. Yerel Lezzetler: Köydeki yöresel restoranlarda veya köy pazarlarında yöresel ürünler ve yemekler tadabilirsiniz. Özellikle zeytinyağlı yemekler ve yöresel tatlar burada denenebilir.
 5. Nazar Boncuğu Atölyeleri: Nazarköy, nazar boncuğu üretimiyle de tanınır. Köydeki atölyelerde nazar boncuğu yapımını ve sürecini görebilir, hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.
 6. Zamanlama: Nazarköy’ü ziyaret etmek için ilkbahar ve sonbahar mevsimleri idealdir. Bu dönemlerde hava şartları genellikle daha ılımandır ve doğanın güzelliklerini en iyi şekilde görebilirsiniz.

Nazarköy, İzmir’in tarih ve doğa ile iç içe olan güzel köylerinden biridir. Burayı ziyaret ederek hem dinlenebilir hem de kültürel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Bu yazıyı öneriyoruz: Germiyan Köyü Gezilecek Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu