GüncelAktif YaşamKamp

Nesin Matematik Köyü Fiyatları ve Konaklama Ücreti

Nesin matematik köyü fiyatları her yaz açılan yaz okullarıyla merak konusu oluyor. Nesin Matematik köyü, Kayser Dağı eteklerine Ali Nesin ve Sevan Nişanyan tarafından kurulmuş ticari olmayan bir yaz kampı. Buraya gelen öğrenciler, günde sekiz saat olmak üzere iki haftalık yaz kamplarına alınıyorlar. Bir yandan matematik öğrenirken bir yandan da köyde imece usulü yaptıkları işler ile de hayata hazırlanıyorlar. Burası sadece matematik ile sınırlı bir kamp değil. Belli günlerde, söyleşiler, sohbetler, şiir dinletileri yapılabiliyor.

nesin-matematik-koyu-fiyatlari-1
Nesin Matematik Köyü Fiyatları

Ticari bir kâr amacı gütmedikleri için öğrencilerden sadece konaklama ve yemek için ücret alınıyor. O sebeple de iki haftalık yaz okul ücretleri gayet makul. Köy içerisinde; derslikler, muhteşem bir kütüphane, hamam, yemekhane, doğayı izleyebileceğiniz bir teras, koğuşlar ve koyu gölgede ders çalışma imkânı sunan bir bahçe yer alıyor. Burada, öğrencilerin özgürlüklerine hiçbir kısıtlama yapılmıyor. Ders saatleri dışında her öğrenci dilediği gibi vakit geçirebiliyor.

nesin-matematik-koyu-fiyatlari-2
Nesin Matematik Köyü Fiyatları

Nesin Matematik Köyü Fiyat Listesi 2023

Nesin matematik köyü fiyatları, günlük, haftalık ve iki haftalık yaz kampları için değişiklik göstermektedir. Burada verilen eğitim için hiçbir ücret talep edilmemekte, sadece konaklama ve yemek için her yıl belirlenen ücret alınmaktadır. Köy bağışlarla ayakta durmaya çalışan temel amacı eğitim olan yeşillikler içinde adeta cennetten bir köşe. Sessiz olunması şartı ile de köye günlük ziyaretçi kabul ediyorlar. Ama ağaç altlarında ders çalışan öğrencileri rahatsız etmeden gezilmesi önemli.

Nesin matematik köyü fiyat listesini de gitmişken sizler için öğrendik ve not aldık. Şimdi günlük, haftalık ve iki haftalık kamplar için ücretleri listeleyelim…

2023 yılında Nesin matematik köyü fiyatları listesi:

  • Nesin matematik köyü günlük çadır ücreti – 317 TL
  • Nesin matematik köyü günlük koğuş ücreti – 417 TL
  • Nesin matematik köyü haftalık koğuş ücreti – 1800 TL
  • Nesin matematik köyü yaz okulu çadır ücreti – 4450 TL
  • Nesin matematik köyü yaz okulu koğuş ücreti – 5850 TL

Ayrıca sınırlı sayıda öğrenci için de burs imkânı sağlayabiliyorlar.

Nesin matematik köyü fiyatları 2023 yılında farklı grup ve sisteme göre değişken yapıya sahiptir. Ortaokul, lise ve üniversite grupları değişik fiyattan karşımıza çıkıyor. En ucuz 5,850 TL olan ücret programa göre 10,000 TL üzerine de çıkıyor. Ayrıca kontenjanların sınırlı olduğunu ve erken kayıt yaptırmanın faydasını da not düşelim.

Nesin Matematik Köyü Üniversite Fiyatları 2023

Nesin matematik köyü fiyatları, daha önce de bahsettiğimiz gibi ticari bir kurum değil. Ders ücreti alınmadığı için de lise ya da üniversite programına katılan öğrencilere farklı bir fiyat politikası uygulanmıyor. Yukarıda listelediğimiz fiyatlar her iki program için de geçerli. Standart fiyat üzerinden siz dahil olmak istediğiniz yaz okulu programları içerisinden tercihte bulunuyorsunuz. Üniversite programı için de ek bir ücret talep edilmiyor.

Kaynak: nesinkoyleri.org

Ancak şöyle bir ayrıntı da sunulmuş: Genellikle koğuş olan konaklama odalarına lise öğrencileri öncelikli olarak alınıyor. Bunun da sebebi çadırların köye 50 metre kadar uzakta olması ve üniversite öğrencilerinin daha özgür bir alanda kalmasının amaçlanmasıdır. Özellikle de öğrencilerin özgürlük alanına kurum tarafından ayrı bir önem verilmekte.

nesin-matematik-koyu-fiyatlari-3
Nesin Matematik Köyü Fiyatları

Nesin Matematik Köyü Lise Fiyatları 2023

Nesin matematik köyü fiyatları, tüm programlar için belirlenmiş sabit bir ücret listeleri bulunmaktadır. Gelecek öğrencilerin yaşlarına ve eğitim dönemlerine bakılmaksızın tek bir fiyat politikası uygulanır. Fiyatlar sadece çadır ve koğuş seçenekleri arasında değişkenlik gösterir. Gezmek amaçlı günübirlik konaklamaları değerlendirebileceğiniz gibi yaz kampı programlarını da değerlendirebilirsiniz. Buradaki atmosferi yaşamak için bile gündelik konaklamayı tercih edebilirisiniz.

Nesin Matematik Köyü Ortaokul Fiyatları 2023

Nesin matematik köyü yaz okulları arasında ortaokul seviyesi öğrenciler için bir program bulunmamaktadır. En erken kayıt dönemi olarak 8. Sınıftan 9. Sınıfa geçen öğrenciler için kayıt oluşturulabilmektedir. Bu konuda hatırlı dostlarınızı bile araya sokmanız pek bir şey ifade etmiyor ne yazık ki. Bununla ilgili de özellikle not düşülmüş. Daha küçük öğrencilerin buradaki akademik dersler için yeterli olamayacağı için velilerin durumu makul karşılaması istenmiş.

nesin-matematik-koyu-fiyatlari-5
Nesin Matematik Köyü Fiyatları

Ortaokul seviyesi bitirilene kadar ne yazık ki öğrenci kayıtları kabul edilmemektedir. O nedenle de Nesin matematik köyü ortaokul fiyatları için belirlenmiş bir ücret bulunmamaktadır. Ama bu yaş grubundaki öğrencilerin buradaki atmosferi yaşamaları için günübirlik aile ile beraber bir konaklama tercih edilebilir.

Nesin Matematik Köyü Çadır Fiyatları 2023

Nesin Matematik Köyü’nde konaklamak için en çok tercih edilen tür çadır konaklamasıdır. Doğanın içerisinde huzur dolu harika bir çadır kamp alanı bulunuyor. Burada sadece öğrenciler kalabiliyor. Ayrıca üniversiteli olması tercih ediliyor. Nadir de olsa lise öğrencileri de alınabiliyor çadır alanına. Fiyatları ise sezonda çok uygun. Kişi başı gecelik 317 TL karşılığında konaklayabiliyorsunuz. Erken rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz zira yazın okul çok yoğun ilgi görüyor.

Nesin matematik köyünde eğitim görmek için belli oranda ödeme yapılması gerektiğini belirttik. Bu ücretlendirmenin içerisine hem konaklama, hem eğitim hem de yeme içme gibi ihtiyaçlar da dahil edilmiştir. Kayıt olmak için Nesin Matematik köyü ile iletişim kurulması yeterlidir. Erken kayıt yaptırılmasında fayda var. Çünkü katılım oldukça yoğun oluyor. Siz de güncel nesin matematik köyü eğitim fiyatlarını yorum kısmında bize bildirebilirsiniz. İyi günler iyi eğitimler dileriz.

İlginizi çekebilir: Onat Kutlar Kimdir?

Bir Yorum

  1. Merhaba fotoğraf atölyesi gurubuna katılmak istiyorum. Nasıl kayıt yaptırabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu