Sponsor

THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır? Bilet Değişikliği 2023

THY Bilet Değişim Hattı 0850 840 23 69

THY Bilet değişikliği nasıl yapılır? sorusu son dönem hayli popüler. Türk Havayolları firmasından aldığınız uçak biletinde gidiş dönüş tarihi ve güzergah bilgilerini değiştirme anlamına gelmektedir. Türkiye’nin ulusal bayrak taşıyıcısı olan Türk Havayolları her yıl dünya çapında on milyonlarca yolcu taşıyor. 2022 yılı verilerine göre THY ile yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 71,8 Milyon yolcu uçmuştur.

Bu yolcuların birçoğu bilet alırken online yöntemleri kullanmayı tercih etmiştir. Bilişim sistemlerindeki gelişmelerle beraber turizm sektöründe yolcuların online uçak biletine yönelmelerine sebep olmuştur.

Türk Havayollarının Türkiye’nin en önemli havayolu şirketlerinden biri olduğunu düşününce yolcuların büyük bir kısmı uçak bileti alırken online kanalları tercih ettiğini söylemek mümkündür.

thy-bilet-degisikligi-nasil-yapilir-1
THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Yolcuların zaman zaman seyahat planlarında değişiklik olması bazen de seyahat planının iptali gibi sebepler uçak biletlerinde değişiklik yapma taleplerini belirliyor. Bu sebeple online uçak bileti değiştirme işlemi tüm havayolu şirketleri için olduğu gibi THY yolcuları için de geçerli olmaktadır.

THY bilet değişikliği işlemleri sayesinde yolcular seyahat planlamalarında değişiklik olduğu takdirde anında mobil ve masaüstü cihazlar üzerinden internet aracılığıyla değişiklik yapıyor. Sonuç olarak Türk Havayolları uçak bileti değiştirmek için günümüzde basmakalıp metotların aksine yaygın teknolojik araçlar faydalı oluyor. Bu sayede yolcular seyahat acentelerinde ekstra komisyon ödemek zorunda kalmadan ve zaman kaybı yaşamadan THY uçak biletinde değişiklik yapıyor.

thy-bilet-degisikligi-nasil-yapilir-2
THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

✅ THY İletişim : 0850 303 07 87

✅ THY Telefon : (0850) 302 54 93

✅ THY Bilet Değişikliği : (0850) 840 48 05

✅ THY Bilet Erteleme : (0850) 840 48 31

THY Online Bilet Değişikliği Nedir?

THY online bilet değişikliği havayolu seyahati yapacak kişilerin Türk Havayolları firmasına ait rezervasyonlarını internet üzerinden düzenlemeleri anlamına gelmektedir. Zaman içerisinde teknolojideki gelişmeler müşteri taleplerini etkilemiş ve turizm sektöründe de yeni nesil çözümler ortaya çıkmıştır.

Günümüzde birkaç dakikada online uçak bileti almak ve mevcut biletleri telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlardan düzenlemek mümkündür. Online bilet değişim tüketiciler için lüks olmaktan ziyade onların ihtiyaçlarını karşılayan etkin bir çözümdür.

thy-bilet-degisikligi-nasil-yapilir-3
THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

THY Bilet Değişikliği Nereden Yapılır?

İnternetten rezervasyon yapmak önemli olsa da yolcuların halihazırdaki biletlerini online olarak düzenlemesi de önemlidir. Bu sebeple ortaya farklı online uçak bileti değişim siteleri çıkmıştır.

Ancak tüketicilerin seyahat planlamasına göre THY bilet değişikliği veya farklı havayolu firmalarına ait uçak biletlerini değiştirebileceği sitenin güvenilir olması epey mühimdir. Biletdegisim.com sektörde güvenilir uçak bileti değişim platformu olarak Türk Havayolu firmasına ait uçuşlarınızı 7/24 yönetebileceğiniz bir sitedir.

Online Bilet Değişim Güvenilir Mi?

Yolcuların uçak biletinde değişiklik yaptığı sitelerin güvenilir olup olmadığını anlamaları için belirti parametrelere dikkat etmeleri gerekir.

Biletreyon.com online uçak bileti değişim işlemlerini anlık olarak yapabileceğiniz bir platform olarak güvenilirliğini belirli değişkenlere uygunluğuyla kanıtlamıştır. Güvenilir online THY bilet değişikliği firması Biletdegisim.com’un güvenilirliğini ortaya koyan parametreler aşağıdaki gibidir:

 • Anlık bilet yönetimi
 • Tek bir tıkla mevcut bilete ait bilgileri görüntüleme imkanı
 • Günün her saatinde hızlı uçak bileti değiştirme
 • 3D Secure ile kart bilgilerini koruyarak ödeme imkanı
 • İşlem sırasında istenen bilgilerle yolcu haklarının korunması

THY bilet değişim işlemi yaparken yolcuların işlemlerini hızlı gerçekleştirebilmesi oldukça önemlidir. Nitekim havayolu seyahatlerinde rezervasyonlar birkaç dakikada dolmaktadır. Tüketicilerin seyahat planlamasına uygun tarih aralığı ve güzergahı içeren alternatif rezervasyonlar Biletdegisim.com sisteminde yer almaktadır. 7/24 hizmet veren sistem sizlerin uçak bileti rezervasyonlarını zaman mekan kısıtlaması olmadan yönetmelerini mümkün kılar.

THY Bilet Değişim Hattı 0850 840 23 69

Öte yandan Türk Havayolları firmasına ait rezervasyonlarınızda firmanın belirleyeceği ek ücretler veya ceza bedelini 3D secure altyapısıyla güvenilir olarak yaparsınız. 3D Secure, kart bilgilerinizi koruyarak kredi/banka kartı bilgilerinin kopyalanmasını ve 3. kişilerce görüntülenmesini engelleyen özel bir sistemdir.

Biletdegisim.com %100 güvenilir ve hızlı uçak bileti değiştirme sitesi olarak THY Bilet değişikliği yapacak yolculardan birtakım bilgiler talep ederek yolcunun haklarını korur. Bu sayede sadece bilet sahibi veya gerekli bilgileri bilen kişiler mevcut rezervasyonda değişiklik yapma imkanına sahip olur. Bu işlem şekli Anadolu Jet bilet değişikliği işleminde de benzerlik göstermektedir.

thy-bilet-degisikligi-nasil-yapilir-4
THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

THY Bilet Değişikliği Yaparken Gerekli Bilgiler Nelerdir?

THY bilet değişikliği yaparken gerekli bilgiler yolcuların kendilerine ait rezervasyonları düzenleyerek bilet sahibinin haklarını korumaktadır. Türk Havayolları uçak biletini değiştirirken yolculardan talep edilen bilgiler genel olarak aşağıdaki gibidir:

 • PNR (Rezervasyon Numarası)
 • Yolcu Soyası

PNR, Türkçe olarak Yolcu İsim Kaydı anlamına gelen ve uçak biletinde yolcuya özel olarak düzenlenen benzersiz numaradır. Rezervasyon numarası olarak da geçen PNR, THY bilet değişim işlemi sırasında istenen bilgilerden biridir. Biletdegisim.com sisteminde THY Bilet Değişim menüsüne girdikten sonra ilk olarak rezervasyona ait PNR bilgisini girmek gerekir.

Rezervasyon numarası genellikle harf ve rakam kombinasyonundan oluşur. Bu bilgi THY bilet alım işleminin ardından belirttiğiniz telefon ve mail üzerinde mevcuttur. Öte yandan 0850 840 23 69 numaralı çağrı merkezinden THY PNR Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Rezervasyon numarasının ardından rezervasyon sahibine ait soyad ile bilet sorgulama yapmak mümkündür. THY bilet değiştirme işlemi bu derece basit ve pratiktir.

thy-bilet-degisikligi-nasil-yapilir-6
THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

THY Bilet Değişikliği Nasıl Yaparım?

THY bilet değişikliği nasıl yapılır diyorsanız ilk olarak Biletdegisim.com adresine erişim sağlamanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan THY bilet değişim kısmına tıklayıp PNR ve Soyad bilgilerini girdiğiniz takdirde mevcut rezervasyon anında yüklenecektir. Burada genel olarak Türk Havayolları firmasından aldığınız uçak biletini düzenleyebilirsiniz.

THY Bilet Değişim Hattı 0850 840 23 69

Eğer THY’nin alt firması olan Anadolu Jet firmasına ait rezervasyon düzenlemek istiyorsanız sitede bunun için ekstra bir menü mevcuttur. PNR ve Soyad bilgilerini girip onayladıktan sonra uçak biletinize ait tarih ve güzergahı görüntülersiniz. Eğer gerekli THY bilet değişiklik şartlarını sağlıyorsanız sistem üzerinden 7/24 talep ettiğiniz tarih aralığında alternatif rezervasyonları görüntüleyebilirsiniz.

Uçuşa Kaç Saat Kala THY Online Bilet Değişikliği Yapabilirim?

Tüm havayolu şirketlerinin rezervasyon değişikliği için belirli uygulamaları vardır. THY bilet değişikliği yapacak yolcuların güzergahına göre rezervasyonlarında değişiklik yapabileceği süreler bellidir. İç Hatlar, KKTC ve Dış Hatlar uçuşlarına göre değişen süreler aynı zamanda uçuş sınıfına göre de değişkenlik göstermektedir.

THY İç Hatlar Bilet Değişikliği

 • Uçuşa en az 1 saat kaldığı takdirde rezervasyonda değişiklik yapabilirsiniz.
 • Uçuşa 1-12 saat arasında süre kaldıysa THY bilet değişim yaparken ceza bedeli ödemeniz gerekebilir.

THY KKTC Bilet Değişikliği

 • Belirli sınıflar için uçuşa 1 ila 12 saat kala arası THY biletinizi değiştirebilirsiniz.

THY Dış Hatlar Bilet Değişikliği

 • Dış hatlarda ekonomi sınıfında rezervasyon değişikliği imkanı yoktur.
 • Aynı gün için alternatif rezervasyon varsa ceza bedeli olmadan değişim imkanı mevcuttur.
 • PrimeFLY ile THY dış hatlar bilet değişikliği geniş kapsamda yapılabilmektedir.

THY Bilet Değişim Fiyatı Ne Kadar?

THY bilet değişim fiyatları genel olarak yolcunun mevcut rezervasyonundaki uçuş sınıfına ve uçağın kalmasına kalan süreye göre değişim göstermektedir. Hızlı ve güvenilir THY bilet değişikliği sitesi Biletdegisim.com aracılığıyla şirketin sizden rezervasyon değişikliği için talep ettiği ücretleri görüntülersiniz.

Ardından 3D Secure avantajıyla uçak rezervasyonunu tamamlamak için güvenilir ödeme yapabilirsiniz. Sistemde görünen ek ücretleri ödedikten sonra otomatik olarak yeni rezervasyon oluşturulur.

THY Ceza Bedeli Nedir?

THY Ceza bedeli, bazı yolcuların rezervasyonlarında değişiklik yaptığı takdirde ödemeleri gereken ek ücretlerdir. Ceza bedeli iç hatlar, KKTC ve dış hatlar uçuşlarına göre değişiklik göstermektedir. Türk Havayolları rezervasyon değişiklik fiyatını belirleyen ceza bedelleri için dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıdaki gibidir:

 • Uçuş sınıflarına göre ödenecek tutarlar değişkenlik göstermektedir.
 • İç hatlar ve KKTC uçuşları için THY ceza bedeli TL üzerinden, dış hatlar için Dolar ve Euro üzerinden hesaplanır.
 • PrimeFly paketi kapsamında yolculardan ceza bedeli talep edilmez.
 • Uçuşa kalan süreye göre ceza bedelleri değişkenlik gösterir.

 

İlginizi çekebilir: Gavur Mahallesi Sergisi Nerede? Ne Zaman Açık?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu