Müzik

Türkiye’nin En İyi Elektronik Müzik DJ’leri Listesi | 2024

Ülkemizde elektronik müziğin son 15 yılda yükselişine tanıklık ediyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle ve internetin yaygınlaşmasıyla özel isimleri dinleme fırsatı buluyoruz. Bunların arasında tarzında uzman ve dünyada ülkemizi temsil eden birçok isim var. Müziği kimi zaman yaratan kimi zaman da var olan müziği değiştirerek dans pistlerinde ritmi yükselten isimleri sizlere listeleyeceğiz bu yazımızda.

Türkiye’nin en iyi elektronik müzik DJ’leri listesi 2024/2025 yılının en merak edilen konularından biridir. Bu müzik kültürünün milyonlarca tutkunu, yerli DJ’ler arasında enleri öğrenmek istiyor. Liste her yıl değişse de son yıllarda yerini hep koruyan isimler var. Ayrıca yeni isimleri de görebilmek mümkün. Sizinle makalemizde büyülü bir müzik yolculuğuna çıkacağız.

Disk Jokey yani DJ, elektronik müzik türünde ve eğlence sektöründe önemli parçalarından biri. Hatta dansın ve eğlencenin nabzını tutan kişiler de diyebiliriz. Dışarıdan bakılınca, DJ’lerin sadece pikapa var olan şarkıları takan kişiler olarak algılamak mümkün. Oysa onların arasında bu kültürün mutfağında yani müziğin ta kendisini oluşturan isimler de var.

Ülkemizde elektronik müziğin son 15 yılda yükselişine tanıklık ediyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle ve internetin yaygınlaşmasıyla özel isimleri dinleme fırsatı buluyoruz. Bunların arasında tarzında uzman ve dünyada ülkemizi temsil eden birçok isim var. Müziği kimi zaman yaratan kimi zaman da var olan müziği değiştirerek dans pistlerinde ritmi yükselten isimleri sizlere listeleyeceğiz bu yazımızda.

Türkiye’nin En İyi Elektronik Müzik DJ’leri Belli Oldu!

Elektronik müzik tutkunlarının çoğu, rotasını yabancı DJ’lere çevirmiş durumunda. Özellikle de bu kültürle yeni tanışan isimler, playlistlşerini yabancı elektronik müzik DJ’lerinin parçalarıyla dolduruyor. Oysa Türkiye’de de bu müziği dünya standartlarında gerçekleştiren isimler var. Bunların başında, elektronik müziğin Türkiye’deki ilk temsilcilerinden biri olarak gösterilen Murat Uncuoğlu var. Özellikle farklı janranlardan oluşan setleri ve canlı performansları kalitesini içten içe hissettiriyor. Bu listeye DJ Tarkan, Ferhat Albayrak, Mert Yücel gibi isimleri de ekleyebiliriz.

Müziğe yeni başlayan ve iyi bir DJ olma hayali taşıyan herkesin idol olarak benimsediği isim ya da isimler bulunur. Genelde de bu isimler yabancı kökenden oluşur. Oysa ülkemizden de kendinize idol alabileceğiniz, müziğini özümseyeceğiniz isimler de var. İşte en iyi 15 elektronik müzik DJ’i…

Geçmişten günümüze Türkiye’nin elektronik müzikte en iyi DJ’leri listesi:

 1. DJ Tarkan
 2. Burak Yeter
 3. Birol Giray (BeeGee)
 4. Sezer Uysal
 5. Murat Uncuoğlu
 6. Ahmet Şendil
 7. Ferhat Albayrak
 8. Mert Yücel
 9. DJ Alican
 10. Deniz Kabu
 11. Adam Aesalon
 12. Mahmut Orhan
 13. Murat Salman
 14. Uğur Project
 15. Tanerman

1.      DJ Tarkan: Dünyada Ülkemizi Temsil Eden Özel Bir İsim

Hazır müzikler üzerinden bir janran oluşturmaktansa kendi müziğini sıfırdan üretmesi DJ Tarkan’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik belki de… 49 yaşındaki sanatçı 2000 yılından beri elektronik müzik sektörünün tam kalbinde faaliyet gösteriyor. Hem DJ hem de “No Smoking” adında yapım şirketi var. Ayrıca DJ Mag Top 100 listesinde ilk 100’e girme başarısını gösteren ilk ve tek Türk DJ unvanına sahip. İlk defa tanışıyorsanız aşağıdaki parçalarını dinleyebilirsiniz.

DJ Tarkan en iyi parçaları:

 • Get Better Get Better · 2016
 • Come on and Stay Synth Tones, Vol. 3 · 2018
 • Point Of No Return Point of No Return · 2016
 • The Meaning The Meaning · 2016

DJ Tarkan, asıl adıyla Tarkan Örs, Türk DJ, yapımcı ve remixerdir. Elektronik dans müziği (EDM) sahnesindeki tanınmış isimlerden biridir. Tarkan Örs, geçmişten günümüze Türkiye’de ve uluslararası alanda ilgi gören progressive house ve trance müzik tarzıyla dikkat çekmektedir. Müzik endüstrisinde 1990’ların sonlarından bu yana aktif olan DJ Tarkan, yıllar içinde birçok parça, remiks ve albüm yayınlamıştır.

Dünya çapında saygın mekanlarda ve festivallerde performans sergileyen DJ Tarkan’ın müziği, geniş bir hayran kitlesi tarafından takdir edilmektedir. Özellikle dinamik setleri ve yenilikçi yaklaşımıyla tanınır ve EDM sahnesinde Türkiye’yi başarıyla temsil etmektedir.

2.      Birol Giray: Radio 93.7’nin Kurucusu

Birol Giray yani namı diğer BeeGee, Türkiye’deki en köklü elektronik müzik sanatçılarından birisi. Özellikle 2000’li yıllarda kurduğu ve günümüzde de halen yayın hayatına devam eden Radio FG ile bu müziği Türkiye’de binlerce kişiye sevdirdi. Ayrıca Lounge FM 96.0 radyosunun da kurucu ortağı. Kariyerinde birçok ünlü isimle çalışma yaptı. En çok da Sagopa Kajmer ile yaptığı mix çalışması çok etki yarattı.

3.      Burak Yeter: Yaptığımı Mix Çalışmaları Yüz Milyonlar Dinleniyor

1982 yılı Trabzon doğumlu olan Burak Yeter, Türkiye’de olduğu kadar dünyanın da en prestijli DJ’lerinden birisidir. Özellikle 2016 yılında çıkardığı “Tuesday” parçasıyla 100 milyonları aşan bir dinlenme oranına ulaştı.

DJ Burak Yeter, Türk DJ ve prodüktörüdür. Elektronik dans müziği (EDM) tarzında çalışmalarıyla tanınır. 2005 yılında ilk albümü “For Action”ı çıkardıktan sonra kariyerinde önemli bir ivme kazandı. Ancak, geniş kitleler tarafından tanınmasını sağlayan çalışması 2016 yılında yayınladığı “Tuesday” isimli şarkısıdır. Bu şarkı, Kanadalı rapçi Fetty Wap ile işbirliği yaparak uluslararası başarı elde etti ve birçok ülkede müzik listelerinde üst sıralara yerleşti. Burak Yeter, uluslararası sahnede aktif olarak performanslar sergilemektedir ve Türk EDM sahnesinde önemli bir isimdir.

4.      Murat Uncuoğlu: Elektronik Müzikte Türkiye’nin İlk Temsilcilerinden

Murat Uncuoğlu, 1992 yılında başladığı müzik kariyeriyle birlikte, elektronik müziği yüz binlere tanıtan ve sevdiren önemli isimlerden birisidir. Tabir yerindeyse müziğin plaktan çalındığı yılların bir ismi. Günümüzde özel event ve festivallerde canlı performanslarına devam ediyor. Yüzlerce set ve mix çalışması var. Youtube üzerinden bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm kayıtları dinleyebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi DJ’leri listemizi burada tamamlıyoruz.

Murat Uncuoğlu, Türk asıllı bir müzik yapımcısı, DJ ve prodüktördür. Elektronik dans müziği (EDM) sahnesinde tanınan bir isimdir. İstanbul, Türkiye’de doğmuş ve müzik kariyerine genç yaşlarda başlamıştır. Uncuoğlu, uluslararası arenada da tanınan ve çeşitli etkinliklerde performans sergileyen bir sanatçıdır. Müzik kariyeri boyunca çeşitli single’lar ve remixler üretmiştir ve dünya çapında bir hayran kitlesine sahiptir.

 

İlginizi çekebilir: En İyi 15 Hamile Manavını Keşfedin! Aşeren Manavı Nerede? | 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu