Gezi RehberiKahve Mekanları

Eski Kafa Kuşadası: Tatile Bir Kahve Molası

Eski Kafa Kuşadası Arnavut kaldırımlı sokağı, eski bir evin avlusunu andıran bahçesi ve kapı önüne oturduğunuz tahta masa ve sandalyesinden limana yanaşmış gemileri izleyebildiğiniz nezih bir mekân. Begonvilin içinizi açan mor rengi kapıdan içeriye girişte sizi selamlıyor adeta. Eski bir evin restore edilmesiyle ortaya keyif alabileceğiniz bir mekân çıkmış. Geceleri bahçeye asılı olan renk renk ışıkların altında eskilere yolculuk yapıyorsunuz.

Kuşadası’nın ara sokaklarında keşfedilmeye değer birçok kahve mekanı var.
Eski Kafa da bunlardan birisi.

Kuşadası’nın bol oksijenli havasında bol köpüklü bir Türk kahvesi içebileceğiniz gibi soğuk bir alkollü içecek de tercih edebilirsiniz. Eski Kafa Kuşadası alkolsüz içeceklerin yanı sıra butik alkollü içecek bölümü de bulanan bir lounge bar. Kuşadası yaz aylarına gelindiğinde nüfusu kış aylarına göre on kattan fazlasına ulaşan popüler bir tatil yeri. Sahil caddesi üzerindeki kalabalık ve hareketli sokağa çok yakın ama kalabalıktan da biraz uzak ve huzurlu bir konumu bulunuyor.

eski-kafa-kusadasi-1
Eski Kafa Kuşadası

Popüler ve sıradan kafe kültürüne inat Kuşadası’ndaki farklı tarzda mekân açığını güzel kapatmış Eski Kafa Kuşadası. Yirmi metre kadar yürüdüğünüzde şehrin kalabalığına karışabileceğiniz gibi uzayıp giden dar sokağa adım attığınızda Retro kafelerin yer aldığı sanat kokan bu şirin sokağı adımlayabiliyorsunuz. Mekânın tam da karşısında Retro havasıyla sizi içeriye çağıran el işçiliği çantaların olduğu butik de bir dükkân var.

Aynı zamanda geceleri solo performans eşliğinde canlı müzik de olması güzel bir ayrıntı. Seçeceğiniz soğuk bir alkol eşliğinde canlı müziğinizi dinleyebilir, mis gibi deniz havasını içinize çekebilirsiniz.

Eski Kafa Kuşadası Menü

Tesadüfen yürürken karşınıza çıkan mekânlar vardır. Bazen salaşlığı içeriye çeker sizi bazen sokağı bazen de renkleri. Sizler de benim gibi cadde üstü kalabalık mekânları tercih etmeyenlerdenseniz Eski Kafa Kuşadası tam da size göre. Gündüzleri ortamı fazlasıyla sakin. Kahvenizi ya da soğuk bir meşrubatınızı yudumlarken benim gibi bilgisayarınızdan işlerinizi yürütebilir, arkadaşlarınızla hoş sohbetler yapabilir ya da sadece kuş sesleri arasında hayata bir mola verebilirsiniz.

eski-kafa-kusadasi-3
Eski Kafa Kuşadası

Eski Kafa Kuşadası Menü içeriğine bakacak olursak, her çeşit soğuk içeceğin yanı sıra sıcak içecek alternatifleri de mevcut. Aynı zamanda alkollü içeceklerin yer aldığı butik de bir barı var. Aperatif yemek seçenekleri ile de keyifli atıştırmalıkları menüsünde yer alıyor. Menü fiyatları da yazlık bir mekâna göre gayet makul. Sizler de Kuşadası’na geldiğinizde bu sokağın atmosferine kendinizi bırakın Eski Kafa Kuşadası’nın önünden geçerken de buz gibi bir soğuk içecekle kendiniz ödüllendirin.

Eski Kafa Kuşadası Açık mı?

Kuşadası yazlık güzel bir tatil beldesi olmasına rağmen birçok mekân yaz kış açık. Çünkü kış aylarında da sürekli bir nüfusa sahip. Eski Kafa Kuşadası açık mı sorusu bu sebeple merak ediliyor. Burası yaz kış aktif bir mekân. Yaz aylarında da sabahın erken saatlerinde açılıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar müşterilerine hizmet veriyor. Gündüz oldukça sakin bir bahçesi bulunuyor. Erken saatlerde tam kafa dinleyebileceğiniz huzurlu bir ortam. Kalabalıktan hoşlanmıyorsanız günün erken saatlerinde uğrayabilirsiniz.

eski-kafa-kusadasi-4
Eski Kafa Kuşadası

Geceleri mekân canlı müziğin de etkisiyle tıka basa dolu. Müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz saatler ne zaman derseniz mutlaka geceleri ziyaret etmenizi öneririm. Açık, havadar ortamı sıcak yaz aylarında sizi bunaltmıyor ve rahat etmenizi sağlıyor. Yolunuz Kuşadası’na düşer ise mola verebileceğiniz mekânlar listenize bu Arnavut kaldırımlı sokakta yer alan Retro kafeyi ziyaret etmeden geçmeyin. Kapısının önündeki renkli tahta masalarda benim gibi bol köpüklü bir Türk kahvesi yudumlayıp, limana yanaşmış gemileri izleyip, deniz havası alarak hayallere dalabilirsiniz.

Pazartesi09:00 – 00:00
Salı09:00 – 00:00
Çarşamba09:00 – 00:00
Perşembe09:00 – 00:00
Cuma09:00 – 00:00
Cumartesi09:00 – 00:00
Pazar09:00 – 00:00

 

Adres: Camikebir, Kışla Sk. No:3, 09400 Kuşadası/Aydın

Facebook: Eski Kafa

 

Hazırlayan: Nihal İlhan

İlginizi çekebilir: Turan Dursun Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu